Brytyjska szkoła zakazała oglądania zaćmienia Słońca "z powodów religijnych i kulturalnych"

Kategorie: 

Źródlo: Internet
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mieli niedawno okazję oglądać niemal całkowite zaćmienie Słońca. Jednak dyrektor jednej z brytyjskich szkół w Londynie zakazał uczniom obserwować to astronomiczne wydarzenie ze względów religijnych i kulturalnych.

 

Decyzji podjętej przez dyrektora szkoły North Primary School nie zrozumieli zarówno rodzice i ich dzieci, jak i sami nauczyciele. Bez żadnych konkretnych wyjaśnień poinformował, że uczniowie tej szkoły nie mogą oglądać zaćmienia Słońca z powodów religijnych i kulturalnych.

"Szkoła wydała taką decyzję kiedy zdaliśmy sobie sprawę z problemów religijnych i kulturowych, związanych z bezpośrednią obserwacją zaćmienia. Choć jest nam przykro za wszelkie rozczarowania, uczniowie nadal byli w stanie obserwować zaćmienie na ekranach w salach lekcyjnych" - powiedział w oświadczeniu dyrektor szkoły Primary School, Ivor Johnstone.

Wszyscy zastanawiali się jaki mógł być konkretny powód takiej decyzji. Niektórzy twierdzą, że bezpośrednie oglądanie zaćmienia Słońca mogłoby spowodować burzliwą dyskusję o samym zjawisku, zwłaszcza że Wielka Brytania jest multikulturowa. Z nauki przecież wiemy, że zaćmienie następuje gdy Księżyc zasłania Słońce, jednak religie na swój sposób interpretują takie wydarzenia.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3004302/Parents-anger-school-bans-pupils-watching-eclipse-cultural-religious-reasons.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szorek

Całe te szopki z zaćmieniem

Całe te szopki z zaćmieniem to kolejne odwracanie uwagi od spraw istotnych. A dzieje się...oj się dzieje. Nadmienię tylko, że OGROMNIE kluczowe rzeczy trwają obecnie w Szwajcarii. Kumaci wiedzą o co biega.
Ale przy tym wszystkim nadmienić też trzeba o kolejnej kwestii. Właśnie teraz nasza planeta potrzebuje naszego NAJWIĘKSZEGO wsparcia. Spróbujmy każdego dnia choć trochę pomodlić się lub pomedytować w intencji Matki Ziemi. To naprawdę ważne. Żadna rzecz nie zaistnieje tu bez naszego pozwolenia. Żadna. Pamiętajmy więc żeby choć trochę energii poświęcić na pozytywne postrzeganie KAŻDEGO problemu. Każdej idei i zamierzenia. To pozwoli zbudować w naszej rzeczywistości odpowiedni bufor bezpieczeństwa, który powstrzyma istoty chore z nienawiści i wrogie nam wszystkim.
Powodzenia i pokój wszystkim!

Portret użytkownika Medium

Ano ciekawe... Jak

Ano ciekawe...
Jak zestawilibyście na moim miejscu dwie dzisiejsze informacje:

  • tenże artykuł
  • informację od profesora Czudinowa, który zajmuje się odczytem napisów runicznych, że na Słońcu pojawiają się napisy

Cywilizacja nie postępuje, cywilizacja się cofa...
A właściwie inaczej:
Rozwój cywilizacji jest odwrotnie proporcjonalny do rozwoju kultury indywidualnej.

Skomentuj