Brytyjska policja "zatrudniła" do pomocy sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Siły policyjne w Wielkiej Brytanii korzystają z zaawansowanych algorytmów, które pomagają ustalić, które sprawy kryminalne są możliwe do rozwiązania. Okazuje się jednak, że policja nie chce prowadzić śledztwa w ponad połowie przypadków.

 

Policja w hrabstwie Kent polega na programie komputerowym EBIT (Evidence Based Investigation Tool), który analizuje dane i przewiduje, czy daną sprawę można w ogóle rozwiązać. Algorytmy stosowane są w przypadku bójek i zakłóceń porządku publicznego, ale nie wyklucza się, że EBIT zostanie w przyszłości wykorzystany także do innych, poważniejszych przestępstw.

 

Służby policyjne w Kent otrzymują znacznie więcej zgłoszeń o popełnionych przestępstwach niż kiedyś. Dlatego postanowiono „zatrudnić” program komputerowy, który ocenia sprawę pod kątem możliwości jej rozwiązania.

Po 12 miesiącach użytkowania, algorytmy wyraźnie rozleniwiły funkcjonariuszy. Wcześniej, gdy o kontynuowaniu śledztwa decydował człowiek, policja w Kent zajmowała się około 75% otrzymanych zgłoszeń. Jednak gdy pojawił się program EBIT, policjanci prowadzili śledztwa już tylko w przypadku 40% spraw.

 

Co więcej, Metropolitalna Służba Policyjna zdaje się popierać zastosowanie algorytmów. Ben Linton uważa, że jeśli czegoś nie da się rozwiązać, na co wskazuje program komputerowy, to warto skupić się na innych śledztwach. Niestety brytyjska policja nie bierze pod uwagę tego, że algorytmy nie zawsze mają rację i nie mogą służyć za szklaną kulę. W tym przypadku, wykorzystanie algorytmu wydaje się być fatalnym pomysłem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Byłem przez krótki czas w

Byłem przez krótki czas w Kent... po lekturze artykułu i tym co tam widziałem jakieś 6 lat temu mniemam, że miejscowa patologia ma się jeszcze lepiej, a lepszego prezentu rok temu pod choinkę od psiaków to dostać nie mogli... hehehe.

Portret użytkownika N1KT

Dawno tu nie byłem - w końcu

Dawno tu nie byłem - w końcu sobie przypomniałem hasło!

OGŁASZAM OGŁOSZENIE ALARMU- KATAKLIZM "KONIEC ŚWIATA"w 2024 r.

https://www.youtube.com/watch?v=DrzkN0TJKec

I co dalej będziecie mówić że to nie Fukushima i hot particle wychodzące nie ustannie ze stopionych reaktorów?

Gdzie się podział basen ze zużytym paliwem typu mox ? (w ekosystemie - a także twoich płucach).

Patric Flanagan światowa sława mówi otwarcie.

https://www.cda.pl/video/43262964e?wersja=720p

 

Więcej info o skażeniu wody jedzenia i powietrza tutaj www.corium.5v.pl

 

Wszystkim trolom opłaconym z góry piszę - możecie sobie darować dezinformowanie tych informacji - wszystko to święta prawda a wy pętaki zapłacicie za dezinformowanie i ośmieszanie tematu własnym zdrowiem...

Skomentuj