Brytyjska mafia śmieciowa zanieczyszcza Polskę odpadami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Wielka Brytania wykorzystuje nasz kraj jako wysypisko dla swoich plastikowych odpadów. Osoby zaznajomione z tematem twierdzą, że Anglicy finansują "mafie śmieciowe", które zajmują się nielegalnym eksportem tworzyw sztucznych. 

W 2018 roku Komisja Europejska ogłosiła, że Polska jest jednym z 14 krajów UE, zagrożonych niespełnieniem wymogów dotyczących recyklingu co najmniej 50% odpadów do 2020 roku. Według Eurostatu, Polska w 2017 roku przetworzyła zaledwie jedną trzecią śmieci, podczas gdy średnia europejska wyniosła 46,4%.

 

W związku z potrzebą spełnienia surowych wymogów, polski przemysł recyklingowy przeżywa rozkwit, lecz zadania nie ułatwia im Wielka Brytania, traktująca nasz kraj jak bezpieczną przystań dla swoich śmieci.

 

Pracownicy przemysłu są coraz bardziej zirytowani z powodu nielegalnie importowanych odpadów. Szacuje się, że każdego roku Wielka Brytania wysyła do Polski około 12 tysięcy ton tworzyw sztucznych, nadających się do recyklingu. Wraz z rosnącą liczbą odpadów, coraz trudniej jest nam spełnić unijne wymogi w zakresie przetwarzania śmieci.

 

W ostatnim czasie kilka azjatyckich krajów, które przez wiele lat pełniły rolę światowych wysypisk, zbuntowały się przeciwko procederowi, co doprowadziło do konieczności poszukiwania nowych rynków zbytu dla odpadów. Jednym z atrakcyjnych miejsc dla mafii śmieciowych stała się Polska. Liczba zorganizowanych grup przestępczych nad Wisłą, zajmujących się nielegalnym usuwaniem importowanych odpadów, znacznie wzrosła na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek, obiecał niedawno, że rząd rozprawi się z nielegalnym zanieczyszczaniem kraju, ale jak na razie skończyło się tylko na zapowiedziach. Greenpeace otwarcie oskarża bogate kraje zachodnie o wykorzystywanie biedniejszych narodów poprzez brak zawarcia odpowiednich regulacji. Zachodnie gospodarki są gotowe dobrze zapłacić za pozbycie się śmierdzącego problemu, a mafie śmieciowe w biedniejszych krajach wietrzą okazję na bardzo korzystny biznes. 

 

Przez wiele lat to Chiny były największym na świecie składowiskiem plastikowych odpadów. Azjaci importowali około 600 tysięcy ton śmieci miesięcznie z całego świata. Po tym, jak w 2018 roku Pekin położył kres tej praktyce, Polska stała się szóstym co do wielkości odbiorcą brytyjskich odpadów.

 

W kwietniu bieżącego roku policja aresztowała 15 osób w Krakowie, Katowicach i Częstochowie, które miały być w stałym kontakcie z mafią śmieciową. Według śledczych, istnieją dowody, że zatrzymani nielegalnie składowali niebezpieczne odpady, chociażby w nieużywanych kopalniach oraz w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

 

Urzędnicy odkryli łącznie 2452 tony nielegalnie składowanych odpadów, których legalne usunięcie kosztowałoby około ośmiu milionów złotych. Ogromna ilość toksycznych odpadów stanowi realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz środowiska jako całości.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Nikki

W kwietniu z Polski do UK

W kwietniu z Polski do UK wyjechało okolo 200 naczep z odpadami, którym po przyjeździe do kraju w 2018 roku zmieniono numer klasyfikacji BDO, na koszt Brytyjczyków. Tyle się udało namierzyć. Rzeczywiście były to odpady nie nadajace się do recyklingu, jedynie do spalrni. Tam tez powinny trafić, a nie do składowania.  Zreszta po co składować, skoro mamy możliwości przerobienia większości odpadów. Europą zachodnia ma wysoka świadomość segregacji odpadów. Stad brak im odpadów do spalarni.  A Popiół ze spalania trafia m.in. do cementu.  Musza brać z wysp, bo tylko tam segregacja nie istnieje. Technologia jest. Możliwości są i korzyści również.  Minus jest taki, ze spalarnie zlokalizowane przy granicy i na terenie kraju. Tak sobie specjaliści od przetwarzania odpadów wymyślili, mam na myśli Duńczyków. 

Portret użytkownika kolo21

Ile to już spłonęło wysypisk

Ile to już spłonęło wysypisk setki? I co i znaleźli niby jednego odpowiedzialnego za jeden pożar. Ale cisza co dalej z tym gościem. Nie wierzę że bez zgody władzy, takie cyrki się dzieją. PIS-P.O jedno zło i trolle won! Ja mnie wkur....  te debilne komentarze, to wina pisu albo to wina peowców. Jak nie Tusk, to Swetru, ewentualnie karakan.

kolo21

Hmmm...

Portret użytkownika 777

A mafia LGBT zanieczyszcza

A mafia LGBT zanieczyszcza polskie umysly ! 

Platforma YouTube zablokowała i usunęła najnowszy odcinek wyprodukowanego przez stację wSensie.tv programu „Wierzę” z udziałem Pawła Lisickiego – redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” – w którym rozmawiano o nauce Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT. Według władz serwisu „szerzono w nim mowę nienawiści”.„Dlaczego musimy umieć rozróżniać nauczanie Kościoła w kontekście ideologii LGBT od samego homoseksualizmu? Czy brak wyraźnego określania grzechu sodomii przyczynia się do utwierdzania homoseksualistów w przekonaniu, że da się go połączyć z nauczaniem Chrystusa?” – na te pytania próbował odpowiedzieć Paweł Lisicki. Okazało się, że dyskusja na ten temat jest dla władz YouTube nie do przyjęcia. Według administracji serwisu tego typu pytania oraz próba wytłumaczenia widzom, co głosi nauka Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT, to forma „szerzenia mowy nienawiści”.Władze portalu YouTube wskazują, że jest to „pierwsze ostrzeżenie” dotyczące cyklu „Wierzę”. Każde ostrzeżenie skutkuje czasową blokadą publikacji i transmisji. Po trzech wydanych ostrzeżeniach YouTube ma możliwość całkowitego usunięcia kanału. Do decyzji YouTube’a w sprawie usuniętego odcinka programu „Wierzę” odniósł się dla portalu PCh24.pl Paweł Lisicki. – Decyzja YouTube jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. W zablokowanym programie kilkukrotnie potępiłem nienawiść wobec tzw. osób LGBT. Powiedziałem, że przemoc nigdy nie jest dobrą metodą rozwiązywania konfliktów i że nie należy jej nigdy używać. Jednocześnie zwracałem uwagę na niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające z ideologii LGBT oraz na to, że działacze tejże ideologii bardzo często stosują przemoc symboliczną – podkreślił. http://www.pch24.pl/nauka-kosciola-o-ideologii-lgbt-mowa-nienawisci--youtube-ocenzurowal-kolejny-program,69862,i.html#ixzz5vGzoLAnQ

Nasila się przemoc środowisk LGBT. Gdzie jest polskie państwo?

https://www.youtube.com/watch?v=8zvIszD2k_E

Mec. Joanna Modzelewska: 500+ jest obliczone na to aby PiS wygrał wybory a nie aby pomóc Polakom

https://www.youtube.com/watch?v=H9kyicl8SUw

Przegląd Prasy: Czy „prawica” naprawdę chce pokonać pełzającą dyktaturę LGBT?

https://www.youtube.com/watch?v=_nrSICREvxc

Portret użytkownika Taki

Ten kurewski PiS Po to cyrk

Ten kurewski PiS Po to cyrk to sa idioci myslacy tylko o swojej kieszeni dobra Polski to im wisi !!!!! 

Ciekawe czy Ludzie zrozumieja ze trzeba TE pacynki wypier,,,,,,,,dolic na zbity Pysk. 

Ratunek w mlodych Wilczkach ,,,,ale czy Ci Mlodzi maja tyle czasu zeby isc na glosowanie  ???????

Portret użytkownika Max 1983

Nie chcę mi się szukać linków

Nie chcę mi się szukać linków, ale ponoć gdy w kraju trwa sraczka o nazwie lgbt to nie tylko 447 przepchneli ale tez jakaś  ustawa środowiskowa przeszła, która powoduję że wzasadzie każdemu z nas pod domem będzie można wysypisko zrobić czy inny składzik odpadów radioaktywnych i nikt nie ma prawa protestować(zdaje się że 100 metrów od płotu moga wszystko wysypać).Zapewne ktoś dostał nieźle włapę za zrobienie z Polski wysypiska śmieci.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Dzięki, kolega jest mniej

Dzięki, kolega jest mniej leniwy jak ja. Z tego co kojarze to jeszcze senat to musi przyklepać i prezydent podpisać, ale to formalność, bo przecież demokracja choćby pozorowana się skończyła w tym kraju w 2015 roku.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Telon

Tu jest piekło. W Polsce

Tu jest piekło. W Polsce diabeł ma intratny interes. Ma niewolników i wiele sług. Hipokryzja jest u nas zawsze na pierwszym miejscu, a na dowód tego płoną wysypiska, bo diabeł lubi, jak jest ciepło.

Portret użytkownika opinia

Artykuł pełen przekłamań i

Artykuł pełen przekłamań i propagandy.
Skoro UK wysyła do Polski plastik podlegający recyklingowi, co jest napisane wyraźnie w artykule, oraz że polski przemysł recyklingowy przeżywa rozwkit. To powinniśmy tylko przyklaskiwać.
Ale dalej z artykułu można dowiedzieć się że jest to jednak "śmierdzący problem" oraz ze składuje się w Polsce nielegalnie tokstyczne odpady, za które usunięcie musi zapłacić Państwo, czyli my wszyscy.
Nie jest jednak powiedziane, kto produkuje te toksyczne odpady, ale z całokształtu artykułu przekaz jest jasny - to Wielka Brytania.
Wychodzi więc na to, że Wielka Brytania z premedytacją wysyła całe kontenery toksycznych odpadów, a później obywatele angielscy workami zasypują nasze pustostany i doły pokopalniane, pewnie w nocy, w każdym niemal zakątku Polski, trując nas wszystkich, praworządnych i porządnych obywateli.
Jednak przeczytać można dalej, że 15 osób zostało aresztowanych na terenie Polski. Nie wiemy z artykułu czy to byli angielscy kapitalistyczni wichrzyciele czy jednak obywatele polscy.

Ja bym obstawiał jednak prosty schemat. Nasi Janusze biznesu wyczuli że na papierach się wszystko zgadza, bo Anglicy wysyłają posegregowane odpady plastikowe nadające się do obróbki, a polscy biznesmeni biorąc pieniądze za tą utilizację po prostu śmieci składują gdzie popadnie.

Polak portafi! Teraz Polska.
Ale winnego się zawsze znajdzie. Jak w Rosji. Zawsze winne jest USA. U nas padło na Brytyjczyków.

Portret użytkownika Neo13n

Polska jest idealnym

Polska jest idealnym przykładem jak wygląda kraj gdzie nie ma gospodarza tylko obcy rządzą totalnie nie interesując się niczym poza dalszym napychaniem swoich kieszeni hajcem.. A podobno lepiej jest jak się zapytam.. Lepiej bo dajo oj dajo.. Teraz lud ma współudział w zadluzaniu kraju bo dajo a jak się będą burzyć to wincyj dadzą.. Albo zabiorą wogole heh. Dajcie ludzią wędkę a nie ciągle rybę... 

Strony

Skomentuj