Brytyjska Izba Gmin odrzuciła gwarancje zachowania praw obywateli UE, w tym Polaków 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niestety nie ma dobrych wiadomości dla  polskiej diaspory w Wielkiej Brytanii. We wczorajszym głosowaniu w Izbie Gmin, na temat warunków Brexitu, ostatecznie wykreślono punkt o gwarancjach dla wszystkich obywateli UE mieszkających i pracujących na wyspach. Oznacza to, że milion polskich emigrantów nie może być pewnych przyszłości. 

 

 

W sumie w Wielkiej Brytanii przebywa około 3 miliony obywateli Unii Europejskiej w tym ponad milion Polaków. Wcześniej premier Theresa May zapewniała, że emigranci dodają istotnego wkładu w gospodarce, szczególnie w sektorze medycznym. Właśnie w celu zabezpieczenia ich przyszłości wprowadzono paragraf o zapewnieniu ciągłości praw obywateli UE na terenie Wielkiej Brytanii. Właśnie ten zapis został wczoraj wykreślony. 

 

Jest to bardzo ryzykowne, bo na kontynencie przebywa też około 3 milionów Brytyjczyków, których los wcale nie jest pewny. Część z nich pracuje w krajach unijnych i jeśli obywatele UE będą musieli występować w Wielkiej Brytanii o pozwolenia na pracę, których przydzielenie nie jest wcale pewne, to dlaczego niby Brytyjczycy w Unii Europejskiej mają być uprzywilejowani? To samo dotyczy dostępu do zasiłków i pomocy społecznej. Jeśli na wyspach będzie ona miała przysługiwać tylko Brytyjczykom, to na zasadzie wzajemności żaden taki socjalizm w Unii nie powinien być dla nich dostępny. 

 

Sprawa wydaje się prosta, ale co zrobić z 800 tysiącami Brytyjczyków mieszkających w ciepłej Hiszpanii? Przecież są to przeważnie emeryci, którzy korzystają z hiszpańskiej służby zdrowia na mocy traktatów unijnych. Czy teraz będą płacić idąc do lekarza? Mieszkanie w Hiszpanii po Brexicie też nie będzie czymś oczywistym i nie można wykluczyć, że wszyscy ci emigranci z Wielkiej Brytanii, będą musieli zwrócić się o pozwolenie na pobyt stały. 

 

Negocjacje między Wielką Brytanią a Unią Europejską z pewnością nie będą czymś miłym, bo obie strony tego rozwodu wiedzą jak sobie dokopać. Oby ofiarami wojenek dyplomatycznych, jak zwykle nie padli normalni, ciężko pracujący ludzie po obu stronach Kanału La Manche. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika GueChe

Warto przypomnieć, że istotny

Warto przypomnieć, że istotny wkład w wykreślenie praw ciągłości dla Polaków na wyspach miał polski rząd. 

Czy naprawdę ci ludzie myślą. Który Polak będzie wracał do polski by zarabiać cztery razy mniej i płacić podatki socjalne 10 razy większe niż w UK? Wiem wiem. Rząd jest w desperacji bo powoli kończą się pomysły jak grabić Polaków w polsce.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Trolles

Eh tylko jest jeden malutki

Eh tylko jest jeden malutki taki tyci tyci haczyk.

Jeśli dostane list to wraz z moją pakujemy się i na chile do PL przygotować się do dalszej drogi :) (plan B już mamy) ale zanim opuścimy wyspę wyciągnę wszystkie pieniądze które zgodnie z prawem są moje i mowa tu o paru 3-4 tysiące na głowę (moje składki) teraz X1 000 000 nas a może x 3 000 000 gdzie ludzie mają więcej funtów w składkach co daje X 000 000 000 funtów które opuszczą wyspę. A nie wspomnę o kredytach domach i miejscach pracy, my nie tylko jesteśmy specjalistami w medycynie. Nawet te najprostsze zawody wymagają specjalistów którymi jesteśmy. I tylko ci co tu nie mieszkają nie widzą patologi jaką my utrzymujemy. Ale co ma być to będzie :D

 

Portret użytkownika lommo

Żadnych składek w powrotem

Żadnych składek w powrotem nie dostniecie. Np. w Norwegi jak się chce definitywnie zjechać to teoretycznie możesz wyciągnąć swoje składki z systemu, tylko teoretycznie bo praktycznie niewykonalne, i tak samo was załatwią w UK. A jaki plan B , gdzie niby pojedziesz po chwilowym pobycie w Polsce. Do Australi i Kanady jest system punktowy plus obowiązkowe znaczen Starting Money, że o plłynnym języku i kwalifikacjach zawodowych nie wspomnę. Może do Niemiec pojedziecie gdzie dotowani uchodzcy do końca rozłożyli rynke pracy i są dostęnę tylko tragoncze oferty przez agencje pracy za malutkie pieniądze, a dla Polaków i innych obywateli UE wprawdzono zablokowanie socjalu na 5 lat. Wrócicie do Polski wydacie przez rok oszczędzności a potem będziecie zbierali złom, no ewewntunalnie mozecie iść do pracy za 1400zł jako fizyczni. Robota biurowa za 1400 zł to juz po dużej znajomości.

Portret użytkownika Bee

Polacy sa bardzo elastyczni i

Polacy sa bardzo elastyczni i ostatatnia rzecz to powrot akurat do swojego kraju. Kraju i politykow, ktorzy olali swoich obywateli. Wbrew pozorom maja jeszcze inne kierunki. Ponadto pozew zbiorowy o zwroty kasy tez moze wejsc do gry, gdy ludzie zdecyduja sie na najlepszych prawnikow. Na pewno straca uczelnie juz panikuja, czy fabryki, nie liczac wynajmowanych nieruchomosci.

Portret użytkownika emig

Faktycznie, Australia odpada.

Faktycznie, Australia odpada. Trzeba zdać egzamin z języka na więcej punktów niż oceniany jest przeciętny tubylec. Kolejna sprawa to egzamin medyczny, nie masz zdrowia jak koń to zapomnij. Dodajcie do tego ceny biletów, ponad pięć tysięcy od łebka. Następnie co jest praktycznie niewykonalne to znalezienie sponsora lub szkoły na odległość, no i mamy komplet. Ten kraj jest raczej na emigracje zamknięty.

Portret użytkownika Mojeimię44

Po co im świadomi i

Po co im świadomi i inteligentni Polacy jak maja naiwnych muslimów którzy to samo co Polacy zrobia za 2/3 wynagrodzenia. Nie prawda? Akurat przyjęli do mnie do pracy 4 muslinów. Sa od 3 miesięcy. Jeden z Jemenu, jeden z Iraku i dwoje z Syrii. Co ciekawe oni sa tak naiwni, że sobie nie wyobrażacie. Dla przykładu 2 pracuje za 300 euro miesięcznie robiac to samo co my. Niby to robia w ramach 1 rocznej praktyki, To jest właśnie to o co chodziło z ta cała islamizacja. Jak im mówiłem, że tu chodzi tylko o względy ekonomiczne bo w europie nie ma zmiłuj się nad obywatelami to się śmieli i mówili, że i tak jest lepiej niż u nich. To im powiedziałem, że oni specjalnie u nich wojny wywołali żeby ich tu ściagnać to zaczęli się zastanawiać. Dziś jak mnie widza to od razu się witaja czyli widać, że coś zrozumieli. Powiedziałem żeby się nie przejmowali bo z Polaków też niewolników zrobili więc jedziemy na tym samym ekonomicznym wózku. Czekam tylko aż wszyscy ci uchodżcy się obudza. Zasiłek dla uchodżców nie jest wieczny a pracować trzeba. Widać po nich, że praca ich męczy ale pracuja i sobie radza. Więc po co Polacy? Tylu zdrowych mężczyzn przyjechało z bliskiego wschodu, niech tylko 30% z nich się weżmie za pracę to Polacy z każdego kraju unii będa wracać do domu lub dostosuja się do jeszcze niższych płac. Katastrofa! W Polsce też brakować będzie miejsc pracy ze względu na Ukrainę. Hiostoria kołem się zatacza i może być tak, że suma sumaru zaczniemy szukać pracy znowu w Rosji tak jak było za PRLu. Unia dwóch prędkości hehehe tylko imbecyl tego nie rozumie. Pierwsza prędkość to rasa Panów którzy dzięki jeszcze tańszej sile roboczej jeszcze szybciej się będa dorabiać i drugi sort czyli my wszyscy którzy pracy szukaja by godnie żyć. Powodzenia nam życzę. Niech muslimy za nas odwala brudna robotę i ta rase Panów ładnie usuna a wtedy Polska ma szanse stać się naprawdę bardzo silna jak mówia tpo przepowiednie.

ps. Prezydent Turcji nie jest naszym wrogiem. On jest przyjacielem gdyż może doprowadzić w Europie do rewolucji dzięki czemu Polska i kraje wyszechrackie stana się ostoja spokoju a dzięki temu ożywi sie nasz przemysł i przyjda inwestycje (oby nie z syjonistycznej piramidyt fałszu)

Portret użytkownika GueChe

Jedno małe ale. 

Jedno małe ale. 

Nawet jeżeli Polacy i polska skorzysta na tym by znowu być Polską potrzea jednej rzeczy. Takiej samej jak po IWW. Cała kasta urzędników (prawie) zatrudnionych przez zaborców poszła WON. 

W przypadku dzisiejszej Polski przekształconej w polskę od czasu IIWW praktycznie trzeba by zrobić to samo. Kto ma to zrobić? Po IWW były Legiony a dzisiaj? Polacy są najbardziej rozbrojonym narodem w Europie. Dzięki PRLowi również wykształcono masową mentalność niewolniczą.

Strony

Skomentuj