Brytyjscy uczeni mogli wykryć ciemną materię

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO
Prawdopodobnie jesteśmy właśnie świadkami wykrycia nieuchwytnej dotychczas ciemnej materii. Uczeni z brytyjskiego Uniwersytetu Leicester odkryli cząsteczki, które wylatują z wnętrza Słońca i uderzają w ziemskie pole magnetyczne.

 

Satelita XMM-Newton, należący do Europejskiej Agencji Kosmicznej, wykrył nieznane źródło promieniowania X. Naukowcy doszli do wniosku, że może ono pochodzić od tzw. aksjonów, które wylatują z wnętrza naszej gwiazdy a następnie zderzają się z polem magentycznym Ziemi. Aksjony miałyby być budulcem ciemnej materii.

Źródło: University of Leicester

 

Istnienie aksjonów nie zostało dotychczas potwierdzone. Wspomniany wyżej satelita znajduje się na orbicie okołoziemskiej od 15 lat. Aby upewnić się co do swoich teorii, uczeni dokładnie przeanalizowali dane archiwalne i wyeliminowali wszystkie znane źródła promieniowania rentgenowskiego. Jedyne co pozostało to tło rentgenowskie, które jak się okazało, zmieniało się w zależności od położenia satelity względem Ziemi i Słońca.

 

Zapewne będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat zanim odkrycie zostanie oficjalnie potwierdzone, choć badacze już teraz zgadzają się z powyższą teorią. Wygląda na to, że po raz pierwszy udało się znaleźć bezpośredni dowód na istnienie ciemnej materii.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-odkryli-ciemna-materie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika qwerty

Brytyjscy uczeni mogli wykryć

Brytyjscy uczeni mogli wykryć ciemną materię ... ?
Nie, nie mogli bo nic takiego nie istnieje. To co odkryli zostało już dawno przewidziane, odkryte i nazwane.
Najprawdopodobniej chodzi o prądy czy też promieniowanie Birkelanda. Kristian Birkeland był jednym z ojców teorii elektrycznej natury wszechświata. Niestety pomimo wielu nagród i osiągnięć (w tym 7 nominacji do Nagrody Nobla) jego teoria wciąż natrafia na beton tzwanego oficjalnego nurtu nauki. Mainstreamowi kosmolodzy jak rasowa sekta trzymają się z uporem maniaka swoich czarnych dziur, ciemnej energii i ciemnej materii nie dopuszczając jednocześnie do siebie duuużo bardziej logicznych i racjonalnych rozwiązań.

Skomentuj