Brytyjscy nurkowie znaleźli cztery tony złota w nazistowskim statku towarowym

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

U wybrzeży Islandii brytyjscy naukowcy odkryli niemiecki statek towarowy SS Minden z czasów II wojny światowej. Jednostka przewoziła złoto prawdopodobnie należące do nazistów, donosi Daily Mail.

 

Według dziennika, statek mógł zatonąć w 1939 roku 190 kilometrów od Islandii. Niektórzy uważają, że Hitler kazał zatopić statek po tym jak został on namierzony przez brytyjską marynarkę wojenną.

 

Zakłada się, że znalezione złoto mogło zostać pobrane z południowoamerykańskich banków. Dokładną wartość skarbu ustalają eksperci, ale naukowcy sugerują, że wartość cennego kruszcu może wynosić 100 milionów funtów (około 476 mln złotych).

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Najlepiej niech to od razu

Najlepiej niech to od razu oddadzą sorosowi - on umie dobrze zainwestować - zakupi więcej statków i samolotów i hucznych zabawek. Wszystko by wepchać szybko wszystkich turystów do gejni jewropejskiej, a zabawki żeby się turyści nie nudzili i dobrze hucznie bawili... A tak w ogóle to złotego pociągu tam nie wyłowili Biggrin hahaha

Portret użytkownika inzynier magister

Należy je szybko oddać

Należy je szybko oddać Izraelowi, szkopy wyrywali mordowanym żydom złote zęby i zabierali kosztowności w obozach śmierci ! szwaby grabiły wszystkich ale najwięcej Żydów ! A Polsce należą się setki miliardów euro za straszne zniszczenia naszej Ojczyzny ! bo życia ludzi się nie wycenia ! Módlmy się za Polskę !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj