Brytyjscy naukowcy stworzyli „żywy” komputer z grzybów

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy z University of the West of England ogłosili stworzenie „żywego” komputera, który jest zrobiony z grzybów.<--break->

 

Naukowcy twierdzą, że grzyby są idealnym organizmem do eksperymentów, ponieważ grzybnia działa jak ludzki mózg. Grzybnia to cienkie, przypominające włosy części systemu korzeniowego grzyba. Badania wykazały, że mogą przekazywać impulsy elektryczne, które są prawie nie do odróżnienia od synaps w mózgu. Dzięki tej właściwości kolonie grzybów wymieniają sygnały na znaczne odległości.

 

W ramach nowego eksperymentu naukowcy wykorzystali grzyby jako elementy płyty głównej. Wybuchy aktywności elektrycznej lub ich brak zostały przetłumaczone odpowiednio na jedynki i zera, naśladując binarny język komputerów. Aktywność grzybów mierzono za pomocą mikroelektrod.

 

Specjaliści wyjaśnili, że cechy komputera grzybowego są znacznie gorsze od zwykłej krzemowej technologii. Eksperyment przeprowadzono jedynie w celu wykazania zdolności grzybni do „realizacji podstawowych układów logicznych i elektronicznych”. Ale w przyszłości mogą pojawić się znacznie potężniejsze „żywe” komputery oparte na materiale organicznym.

 

Analiza interakcji między maszyną a ludzkim mózgiem jest ważna dla wielu dziedzin nauki, w szczególności medycyny. Może stanowić podstawę nowych technologii protetycznych czy leczenia groźnych chorób, takich jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Co tam grzyby właśnie

Co tam grzyby właśnie dostałem ostrzeżenie z Youtube że wyłączyli mi komentowanie. A to wina kanału Audyta obywatelskiego, który ośmiesza działania służb. Więc troche tam komentowałem tak jak inni. A co ciekawsze samo Google również ostrzegło mnie przed chwilą ze wyłączy mi całkowicie dostęp! Szok dosłownie! Pełna inwigilacja. Od Google dostałem ze wykryli podejrzany ruch z mojej sieci i z tego powodu może nastapić całkowita blokada dostępu. Ja pierdole nie wierze że to sie dzieję. Skrytykuj Ukraine albo policje to odetną cie od internetu. W ogóle zauważyłem ze internet mi coś zamula jak by przechodził przez jakieś filtry.

kolo21

Portret użytkownika Zn...

Możesz mieć tylko jakiś

Możesz mieć tylko jakiś dodatek / dodatki do przeglądarki który/e przesyłają więcej danych niż normalnie, tak bywa ale, prawdopodobnie, masz raczej zasyfiony czyli zawirusowany komputer. Skoro ci muli kompa to przeskanuj go kilkoma antywirusami, w tym online albo zabezpiecz to co ważę i postaw system po pełnym formacie, z pośrednim zainstalowanieim i po tym kolejnym sformatowaniu dysku C.

Portret użytkownika spokoluz

są takie gniazdka do

są takie gniazdka do komputerów w kolorytu sowieckiego - resztę sobie sprawdź jak włażą do kompów i wcale nie przez internet.

To mozna obejsć tylko poprzez 2 lapki - jeden tylko do ładownia bateri a drugi tylko na baterię lub inne źródło , które nie jest połączone z siecią elektryczną.

Są starsze lapki co mają stacje ładujące zapasowe baterie jak kiedyś nokie 62xx .

Są inne sposoby ale .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kwazar

Kiedyś na wszystkie

Kiedyś na wszystkie dolegliwości gawiedzi to był Kaszpirowski.Mówił Adin,dwa,tri i spisz ! Dzisiaj najlepszym jest Komorowski ! Mówi Tu pińcet plus tam pińcet plus,sukces i już spisz ! A te grzybki na ten komp to zwykłe czy halucynki ? Bo jak halucynki, to pierdole ten cały komputer. Biorę te grzybki !

Skomentuj