Brytyjscy naukowcy opracowują sztuczny "wulkan" do schłodzenia planety

Kategorie: 

guardian.co.uk

Trwają badania terenowe wykonywane przez brytyjskich naukowców, które mają za cel pierwszy krok w kierunku stworzenia sztucznego wulkanu. Twór ten wzniósłby cząstki do stratosfery i ochłodził planetę planety. Balon na uwięzi wielkości stadionu Wembley zawieszono by 20 km nad Ziemią, i byłby powiązaniu z ziemią przez gigantyczną rurę, przez którą pompowałoby setki ton cząstek chemicznych na minutę.

 

Celem jest, zatem zwiększenie ilości związków w stratosferze, które odbijają światło słoneczne i chłodzą planetę.

 

Zespół brytyjskich naukowców, w przyszłym miesiącu, formalnie ogłosi pierwszy krok w kierunku stworzenia sztucznego wulkanu w związku z kontynuacją pierwszego na świecie oficjalnego programu "geo-inżynieryjnego ". Testy potrwają następne kilka miesięcy.

 

Ostatecznym celem jest naśladowanie efektu chłodzenia powodowanego przez ​​wulkany, kiedy emitują cząstki do stratosfery, które odbijają część promieniowania słonecznego z powrotem w przestrzeń, więc uniemożliwiają ocieplenie Ziemi i łagodzą skutki zmian klimatycznych.

 

Zanim pełnowymiarowy system może zostać wdrożony, zespół badawczy będzie testować pomniejszoną wersję balonu. Zespół wyśle balon na wysokość 1 km w nieznanym miejscu. To nic więcej niż pompa do powietrza, ale pozwoli naukowcom ocenić możliwości techniczne planu. Docelowo celem jest też sprawdzenie wpływu siarczanów i innych cząstek aerozolu, gdy są wtryskiwane bezpośrednio do stratosfery.

 

Jeśli problemy techniczne stawiane przed ogromnym balonem na dwa razy większej wysokości niż pułap samolotu zostaną rozwiązane, to zespół naukowców z uniwersytetów z Cambridge, Oxford, Reading i Bristolu oczekuje, aby rozpocząć testy prototypu pełnej wielkości.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika śwaidomościowypiotr

Wiatr wieje od stref zimnych

Wiatr wieje od stref zimnych do ciepłych, odpowiada za to energia(masa przesuwa się do stref bardziej zenergetyzowanych jest to fakt grawitacyjny). Na ziemi najbardziej zenergetyzowanym miejscem jest równik ponieważ ma najdłuższy czas ekspozycji na promieniowanie słońca, jeśli schłodzą półkule ziemi to pasaty które wieją z półkul do równika nabiorą na sile i mogą wyhamować obrót ziemi wokół własnej osi wprawiając ziemie w niewyobrażalną precesje

Portret użytkownika suzej wen

A ja mam wrażenie, że

A ja mam wrażenie, że gdybyśmy wiedzieli co tak na prawdę dzieje się i że wiążę się to z wyginięciem każdej formy życia na tej planecie w 95% to zamiast siedzieć i nakręcać się wzajemnie pisząc przerastające treścią nad formą wypociny wyprostowanych zwojów muzgowych to jeszcze byśmy im pomogli pakować boxy chemitriali do samolotów... a resztę rozsypali na własnym podwórku mając nadzieje, że skutek będzie lepszy... A co jesli w przeszłości naszego układu słonecznego inne planety były podobne do ziemi i była na nich woda, atmosfera i życie.... jednak teraz już tak nie jest... jeśli losy naszej ziemi są takie jak pozostałych planet wyjałowionych z życia przez pewne cykliczne procesy... co jeśli zniknie atmosfera... albo szlag trafi magnetyzm i naszą tarczę... czy ktoś z Was dopuszcza taką mozliwość... ??? chyba znam odpowiedź... 

co ma być to będzie

Portret użytkownika Echnaton

Ależ oni muszą ludzi mieć za

Ależ oni muszą ludzi mieć za idiotów. Podejmują działania mające wpływ na całą Ziemię (nie wiadomo jakim prawem) i wmawiają ludziom, że to dla ich dobra. Beszczelność. Najgorsze jest to, że ludzie są tak przez nich zmanipulowani, że uznaja że wszystko jest w porządku, bo przecież tak "naukowcy" mówią.

Portret użytkownika tangomilonga

To raczej nie sa naukowcy ale

To raczej nie sa naukowcy ale SZALENCY! To powinno byc kategorycznie zakazane.Ja tak nie chce ,chce zyc w normalnym swiecie gdzie tylko natura ma swoje prawa i nikt inny zaden czlowiek nie ma prawa w niej mieszac swoimi chorymi plugawymi pomyslami.Jak ktos tu napisal kwalifikowac ich na leczenie psychiatryczne ;) 

Strony

Skomentuj