Brytyjczycy zmienili zdanie? 59% ankietowanych opowiedziało się za pozostaniem w UE

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowszy sondaż wykazał, że Brytyjczycy woleliby pozostać w Unii Europejskiej, gdyby nadal mieli taką możliwość. Aż 59% ankietowanych było przeciwnych Brexitowi. Autor sondażu uważa, że wpływ na wyniki mógł mieć fakt, że wśród pytanych znalazło się wielu obywateli, którzy nie wzięli udziału w referendum sprzed 2 lat.

Warto przypomnieć, że w referendum z 23 czerwca 2016 roku, 51,9% obywateli opowiedziało się za opuszczeniem Unii, zaś za pozostaniem zagłosowało 48,1%. Opublikowane wczoraj wyniki najnowszego sondażu wykazały znaczną różnicę w stosunku do referendum sprzed 2 lat. Tym razem aż 59% ankietowanych zdecydowałoby się na wycofanie Brexitu. Autor sondażu i ekspert ds. ankiet, John Curtice, uspokoił jednak wszystkich, którzy wyniki odebrali jako dramatyczną zmianę zdania Brytyjczyków. Curtice twierdzi, że spory odsetek osób popierających pozostanie w UE, stanowili obywatele, którzy nie wzięli udziału w referendum z 2016 roku. 

Powyższa opinia wyraźnie wskazuje, że spora część Brytyjczyków, która wówczas nie miała wyrobionego zdania i zrezygnowała z oddania głosu (lub nie mogła wziąć udziału z innych powodów), zagłosowałaby za pozostaniem w Unii Europejskiej, gdyby referendum odbyło się ponownie. Rząd kategorycznie wykluczył jednak możliwość przeprowadzenia ponownego referendum, uznając poprzednią decyzję za ostateczną.

Spekuluje się, że najistotniejszym czynnikiem, który wpłynął na obywateli, są kwestie ekonomiczne i obawy o gospodarkę Wielkiej Brytanii po odłączeniu od sojuszu. Pomimo faktu, że oficjalne wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z UE zbliża się wielkimi krokami (jest zaplanowane na 29 marca 2019 roku), to w dalszym ciągu nie zawarto z Brukselą umowy o wyjściu, która określałaby przyszłe stosunki ekonomiczne i handlowe. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika .....................

-------------maluczcy robią

-------------maluczcy robią przekręty za 100zł. góra za 150---------------------bo nie mają większych możliwości...................przekręty wielkich to nie jest sprawa dużych lub małych pieniędzy....................jeśli kogoś swędzi rów-----------niech pojedzie do arabów (((co drugi arab to pedzio)))jak mu zerżną rowa i będzie drzystał kartofelkami przez miesiąc może zobaczy problemy...................zajmowanie się przekrętami maluczkich w sytuacji -----------gdy np:europe zalewa fala arabów i afrykańczyków,,,,,,,,te barki w morzu przewracają się i 100osób szybko tonie---toną ci uczciwi---ganksterzy ich zepchną do wody i sami przeżyją................przewoźnicy chyba biorą po 1000dolarów od głowy przed przewiezieniem ,,,,,,,,,,dobry biznes....................ostatnie rządy polskie wyludniły kraj z polaków-------------w zastępstwie już nabrali jude i ukraińców---------------to się źle dla kraju skończy---------------pytanie czy to źle będzie teraz czy za ileś tam lat......................już chcą sprowadzać afrykańczyków i chyba hindusów---------------znam paru ,,,uchodźców,,,z kazachstanu------------mają 2500 zł....socjalu.....................teraz jak rządzący wpadną na pomysł i dadzą ,,,,socjal,,,,,afrykańczykom ukraińcom itp.......................ciekawe ile wtedy zostanie dla polaka........................jude mają kapitał więc wykupią wszystko co jest wartościowe............i polakowi zostanie tylko cieszyć się że zrobi przekręt za 100zł.....................chyba dla polski bycie przed unią nie było za dobre-----------------bycie w unii też nie jest cudowne--------------zachód traktuje polskę czechy i węgry jak ludzi drugiej kategorii-----------próbujemy zrobić trójmorze,,,,,wątpie by ruscy i niemcy na to pozwoliły..............myśle że w razie potrzeby użyją nawet siły by rozwalić to trójmorze.................. 

Portret użytkownika Lommo

Społeczeństwo nie będzie

Społeczeństwo nie będzie sobie teraz zmieniać zdania gdy wczesniej zagłosowało na zorganizowane przez brytyjskie elity referendum że chcą wyjścia. To brytyjskie władze dbające o swój kraj napierały do wyjścia z UE z tej prostej przyczyny że z kontynentalną UE  Wielka Brytania miała i ma kilkudziesięcio miliardowy deficyt handlowy.  Oczywiście głównie z najsilniejszym graczem czyli Niemcami z któego to kraju firmy pozakładały w nowych wschodnich krajach strefy taniej produkcji robiąc ekspansje eksportową. A powoduje to upadke przemysłu w krajach o wyższych płacach . A dodatkowo zdesperowani biedacy z tego wchodu pchali się do UK po także socjal. Więc po prostu Angli taka Unia się nie opłaca.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Jakoś tego nie widzę

Jakoś tego nie widzę.Morawiecki to mitoman, za chwilę się okaże że na spółkę z Lechem Kaczyńskim przyjmowali chrzest Polski.Myślę że go już nie będzie po nastepnych wyborach(parlamentarnych).On jest wymysłem Kaczyńskiego, a ten ma problemy ze zdrowiem starzeje się ,jaks traci jego parasol ochronny to zniknie ze sceny politycznej.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika jaceks77

A o co skamleć, za chwilę

A o co skamleć, za chwilę będziemy płatnikiem netto, więc można wychodzić, to co chcieliśmy to mamy (np . drogi) A po co tracić niezależność na rzecz tworu, który sam zapętla się w swoich przepisach (np. ślimak to ryba ). Jak za parę lat opuścimy UE to tylko lepiej.Nikt nam nie będzie nic narzucał a więcej straci na tym UE , która za dużo w Polsce ma interesów.

Portret użytkownika euklides

Wielu Polaków niestety ma

Wielu Polaków niestety ma mentalność alkoholików. Pije, jest fajnie, a jutro się będzie martwić co dalej. A nazajutrz przychodzi ogromny kac.

Ja od początku myślałem o UE w kategorii kosztów, a nie imprezy. Większość z was niestety myśli w kategorii "tu i teraz". Do tego wielu Polaków myśli, że przechytrzy wszystkich - Niemców, Francuzów, Brytyjczyków... Ludzie stojący za UE to nie są idioci jak chodzi o darcie szmalu i narzucanie swojej bandyckiej władzy. Za te wszystkie "dobrodziejstwa" zapłacimy z nawiązką. Czas kaca nadchodzi....

Portret użytkownika Max 1983

No dobrze jeśli tak na to

No dobrze jeśli tak na to patrzeć to ok, choć wychodzi na to że jestesmy strasznymi egoistami...choć to pragmatyczne podejście.Tylko jakie sa alternatywy?Póki ta unia jakoś sensownie działała to wydawało się że lepiej być w takiej organizacji choćby dlatego że jak wyniku "mądrości"narodu jakiś wataszka czy populista dojdzie do władzy, to unia nie pozwoli zdemontowac kraju.Teraz jednak widzac jej bezradnośc i brniecie w sprawę która ja zabija(uchodzcy)sam mam już wątpliwości .....ale nadal nie widze sensownej alternatywy.Jakieś trójmorza?Przepotężny sojusz z Węgrami i przyjacielem Putina Orbanem....a może do samego Putina zapukać??Mamy jeszcze "przyjaciół"za oceanu .Zawsze myslalem że bycie w jakiejś wspólnoscie daje większe bezpieczeństwo niż bycie samotnym "jeleniem"na peryferiach....nie wiem może się myle.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

PiS to partia skrajnie pro

PiS to partia skrajnie pro-unijna. Jarosław Kaczyński domaga się armii europejskiej i płacze, że UE jest w kryzysie, więc nie wiem o jakim wyprowadzeniu z UE mówisz. Nawet Szydło powiedziała, że nie ma mowy o Polexicie.

Wyjście z UE to moje marzenie, a skamlały by wszelkiej maści komuszki, które potrafią jedynie pasożytować na społeczeństwie. Co by robili bez możliwości okradania ludzi z tego co zdobyli własnym wysiłkiem i rozdzielania tego pomiędzy swoich?

Portret użytkownika John Moll

Ja bym powiedział, że PIS

Ja bym powiedział, że PIS jest prounijny, tak jak wiele innych partii eurosceptycznych. Ale ta pro-unijność polega na tym, że oni chcą się dostać do parlamentu europejskiego i zmienić Unię na taką, jaka będzie im odpowiadać. Dlatego myślę, że Unia nie zostanie zniszczona, tylko przekształcona.

Strony

Skomentuj