Brytyjczycy zapowiedzieli koniec zgody na osiedlanie się w Wielkiej Brytanii przez obywateli UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brexit ma swoje nieprzyjemne konsekwencje. Jedną z nich jest rezygnacja Wielkiej Brytanii z prawa do wolności poruszania się, mieszkania i pracowania w krajach członkowskich UE. Brytyjska premier Theresa May oświadczyła, że musi zamknąć granice, bo w przeciwnym wypadku do czasu sformalizowania wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, może do niego przyjechać jak mówi - "pół Rumunii i Bułgarii".

 

Nadal nie wiadomo jaki status w UK będzie miało 3,6 mln obywateli UE mieszkających na wyspach. Wśród nich może być nawet 2 mln Polaków. Mało kto z nich rwie się do powrotu do naszej socjalistycznej ojczyzny ze złymi perspektywami dla wolności gospodarczej. Polacy chcą zostać w Wielkiej Brytanii i inni tamtejsi imigranci też. Ostatnio ci ciężko pracujący ludzie starali się uzmysłowić Brytyjczykom jak wyglądałoby ich życie  bez nich. W społecznej kampanii One Day Without Us, która odbyła się 20 lutego bieżącego roku wzięła udział spora liczba uczestników tego nietypowego strajku imigrantów. 

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania, po prostu nie chce już więcej imigrantów z Europy i stawia teraz tylko na przybyszów z Indii, Pakistanu ewentualnie islamskich krajów arabskich. Pracujący na wyspach Polacy, powiększają tamtejsze PKB i płacą podatki, ale wygląda na to, że mimo to może się okazać, iż są tam niemile widziani. Fala nienawiści względem imigrantów była właśnie kierowana przeciwko Polakom, co z racji naszego białego koloru skóry, nie jest traktowane jak rasizm 

 

Przyszłość naszych rodaków w Wielkiej Brytanii jest zatem niepewna i będzie zależała od tego co zostanie ustalone w negocjacjach, a potem będzie zapisane w umowach między UE a Wlk. Brytanią. Można się spodziewać, że będzie oczekiwana zgoda na pozostanie na pobyt stały w krajach europejskich, mieszkających tam aż 1,2 mln Brytyjczyków. Jeśli osiedleni w Hiszpanii czy Portugalii obywatele Wielkiej Brytanii będą mogli zostać na terenie UE na dotychczasowych zasadach, to można się spodziewać potwierdzenia statusu dotychczas mieszkających na wyspach imigrantów z kontynentu.

Mimo, że do Brexitu jest jeszcze daleko, a negocjacje dopiero się zaczynają już teraz Brytyjczycy wyznaczyli graniczną datę - 15 marca 2017 roku - i każdy obywatel UE, który dotrze do Wielkiej Brytanii, nie będzie mógł tam już zamieszkać i cieszyć się pełnią praw. Jeśli ktoś planuje uciekać od polskiego socjalizmu, musi się zatem pospieszyć, bo okienko do emigracji powoli się zamyka. 
 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri.

Po przeczytaniu proszę

Po przeczytaniu proszę skasować ten komentarz Smile

Brytyjczycy zapowiedzieli koniec zgody na osiedlanie się w Wielkiej Brytanii przez obywateli UE

 

Przyimek "przez" w tytule arta jest zupełnie zbędny (zgodnie ze sjp).

Lepiej brzmiałoby:

"Brytyjczyczy zapowiedzieli koniec zgody na osiedlanie się obywateli UE w Wielkiej Brytanii."

Pozdrawiam, zwłaszcza Johna Smile

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Hmm. A kto chciałby w takim

Hmm. A kto chciałby w takim judeGB mieszkać na stałe?

Islam za rogiem. I nie ma, że ktoś nie chce. Koran dość obrazowo opisuje, co robią takiemu, co się nie chce modlić o wyznaczonych porach. A poza tym, to zdychające społeczeństwo, bo nowe pokolenie angoli, to banda psycholi na dragach. Niedługo sami wyzdychają. Chyba, że ktoś chce dorobić w domach starości, to sezon się zbliża.

A tak w ogóle, to ich bóg mamona, właśnie bankrutuje. Agonia potrwa najwyżej kilka lat. Oczywiście bossowie dawno spierdolą do ciepłych krajów, a wy robole zarzynajcie się o żarcie, czy wodę. Okazuje się, że Fukushima od 6-ciu lat truje cały świat, a ta wysepka ma dogodne położenie, żeby w otoczeniu napromieniowanej wody morskiej, po angielsku po cichu odejść w zapomnienie. Czego im serdecznie życzę.

A Polsce dobrego Króla.

6770

Portret użytkownika AkkaBaron

Niech stwaiaja dalej  na

Niech stwaiaja dalej  na muzułmańskich imigrantów! Polaków atakują  ,którzy są pracowici i umią się dostosować do tamtejszych praw i zwyczajów a sami nie potrafią pozbyć sie ze sowjego kraju najwiekszego wroga ,czyli islamu ,który za jakies 15-20 lat przejmie ich kraj całkowicie. Anglicy to tchórze......

 

Portret użytkownika oli.sit

ŚWIAT OSZALAŁ , NATURA

ŚWIAT OSZALAŁ , NATURA OSZALAŁA ,POLITYCY SZALEJA,  LUDZKOŚĆ JEST OGŁUPIAŁA PRZEZ MEDIA  , KOŚCIÓŁ UPADA  - JEDYNA NADZIEJA TO W BOGU JAK ISTNIEJE W CO CORAZ WIĘCEL LUDZI WATPI BY ZROBIŁ WRESZCIE PORZĄDEK NA TYM ŁEZ PADOLE,,../////

Portret użytkownika Kimbur

Admin lansuje tezę, że Polska

Admin lansuje tezę, że Polska to kraj socjalistyczny, bo najwyraźniej nie wie, co to socjalizm. U nas jest raczej gównalizm, bo majątek narodowy rozprzedany, społeczeństwo biedne a do tego nierówności socjalne olbrzymie.

Adminie, Człowieku Młody, poducz się i nie wchłaniaj tej gównianej lewackiej propagandy, apeluję!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

Teraz czas na emigrację do

Teraz czas na emigrację do USA przecież Trump obiecał że przyjmie Polaków bo zrobi wizy ! No chyba że oszukał, ale na razie realizuje obietnica, jak ktoś chce mieszkać w stolicy chemtrails to otrzyma paszport albo wizę by wdychać chemtrailsy i jeść monsanto !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kimbur

Inżynier niech wie, że takie

Inżynier niech wie, że takie ataki chemtrailowe (no prawie takie) to i u nas w mieście Łodzi zdarzają się, i dzisiaj taki atak miał miejsce - samoloty latały jak opętane i rozsiewały to coś, tworząc linie równoległe i prostopadłe, czyli powstawały kratownice a potem z nich chmury. O zachodzie przysłoniły słońce na niebie.

Strony

Skomentuj