Brytyjczycy próbują się wycofać z Brexitu. Czy odbędzie się drugie referendum?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Co dalej z Brexitem? Tego nie wie nikt – nawet sama Wielka Brytania, która na drodze referendum zadecydowała o wyjściu z Unii Europejskiej. Choć głosowanie odbyło się prawie 3 lata temu, kraj jest mocno podzielony w tej sprawie. Wielka Brytania wciąż nie posiada gotowej umowy, która pozwoli opuścić UE, a teraz pojawia się możliwość zorganizowania drugiego referendum.

 

W środę, premier Theresa May przedstawiła nieco zmodyfikowaną wersję projektu umowy, który wprowadza pewne zmiany. Przede wszystkim pojawił się w nim zapis o możliwości przeprowadzenia drugiego referendum. Głosowanie to byłoby jednak możliwe tylko wtedy, jeśli parlament zatwierdzi umowę. Referendum to dotyczyłoby poparcia społeczeństwa dla umowy regulującej wyjście z Unii Europejskiej, a gdyby nie została zaakceptowana, Brexit mógłby zostać odwołany.

 

W projekcie umowy brytyjskiej premier pojawiły się też inne zmiany, które mają zadowolić wszystkich parlamentarzystów i zezwalają np. na głosowanie w sprawie unii celnej z UE. Theresa May ogłosiła, że jest to właściwie ostatnia szansa na bezpieczny Brexit i jeśli umowa jakimś cudem zostanie przyjęta to ogłosi swoją rezygnację. W przeciwnym wypadku, Wielka Brytania może pozostać w Unii Europejskiej.

Theresa May – fot.: Raul Mee/CC BY 2.0

Okazało się jednak, że nowa propozycja spotkała się z ogromną krytyką. Poparcie dla Theresy May jest obecnie najniższe, a parlamentarzyści domagają się jej natychmiastowego odejścia. To oczywiście paraliżuje prace nad nawiązaniem jakiegokolwiek kompromisu. Przypomnijmy, że Unia Europejska dała Wielkiej Brytanii czas do 31 października i nie zgodziła się już na dalsze negocjacje.

 

Brexit wywołuje chaos na Wyspach. Nie wiadomo, co będzie dalej – jakie będą przyszłe stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Można jednak odnieść wrażenie, że próbuje się za wszelką cenę opóźnić Brexit, aby ostatecznie pozostały tylko dwie opcje: „twardy Brexit” bez umowy, którego nikt nie chce, albo pozostanie w UE, co byłoby bezpieczniejszym rozwiązaniem. Jeszcze w 2016 roku, Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem, lecz teraz, widząc nieudolność rządu, prawdopodobnie woleliby cofnąć swoją decyzję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Ano właśnie! Dwie wiadomości

Ano właśnie! Dwie wiadomości z WB prawie w jednym czasie. Coś ten Brexit słabo Anglikom idzie, raczej stoi im w gardle.

WM Zakonu Templariuszy już zapowiedział, że świat nie będzie bipolarny, że będzie wiele cetrów władzy. Nie linkuję, bo rzecz po rosyjsku.

PS: Dobry awatar, gratuluję!

Portret użytkownika maniek II

...w Angli brexit - w Polsce

...w Angli brexit - w Polsce wybory - konfederacja - Zmiana ...itd - zmyla z 5g - bo o to chodzi!!...striptizerka - to dziewczyna do bicia - a brekst - jak juz zauważyłem wczesniej - bedzie 40-stego maja 7568 roku - czyli niedługo!

W Polsce rznie sie wysokie  drzewa coby nie zaslanialy - instaluje nowe slupy betonowe pod lamy z przekaznikami 5g  - a na lotniskach instaluja sie nowe sluzby - "starszych kapitanow strazy p.pozarowej i komisarzy policji" w ...izraelskich mundurach!

https://www.youtube.com/watch?v=0XbLz0L6UdI

Portret użytkownika Illuminat13

Ta szopka zaklamana

Ta szopka zaklamana przedwyborcza gierki w ktorej graja politycy kazdej denominacji swiadcza o tym ze z uni europejskiej powinna powstac unia swiatowa gdzie kazde panstwo powinno walczyc aby mogl sie dostac tylko jeden reprezentant tegoz kraju Powinno sie go sprawdzac wykrywaczem klamstw oraz testami na inteligencje iq eq Taka osoba nie moze przynalezec do zadnej religi nie moze byc rasista nacionalista wolna od glupoty tego swiata https://www.youtube.com/watch?v=zifHDKMEkTI&t=366s

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

Masonsko zydowska unia

Masonsko zydowska unia eropejska i usa hmm to po co bydlaki glupie  tak sie do niej pchacie Dlaczego jezdzicie do pracy do ue a nie do afryki lub azji Mam nadzieje ze kiedys bedzie specjalna milicja ktora bedzie wylapywac po ip takich cwaniaczkow niedorozwinietych umyslowo i wysylac do afryki na zawsze Tam bez pradu papu jedzenie i wody interneciku haha beda piszczec jak czarny bedzie robil im z d..y jesien sredniowiecza Za duzo wolnosci czlowiek ma odbija zelazna reka stalowy pret i po pustej glowie strach powoduje porzadek kima parchy wam potrzeba

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Surun

z innej beczki...

z innej beczki...

Bławatska o żydowskiej historii: żadnych śladów

Słynna E.P. Bławatska, która objechała pół planety, całe życie utrzymywała stosunki z wieloma żydami, począwszy od żony rotszyldowskiej marionetki S. J. Witte, który był jej kuzynem. Tym nie mniej, spojrzyjmy jak trzeźwo twórczyni „Towarzystwa Teozoficznego”, niestrudzona badaczka tajnych znaczeń i wiedzy, pisze w liście do ciotki o żydowskich bajkach.

„… Gdyby w Judei żyli ludzie, którzy byli rządzeni przez Salomona, Dawida, Saula, to dlaczego jeszcze nie znaleziono żadnych starożytnych monet z inskrypcją w języku hebrajskim, to znaczy monetą judejską, chociaż odkryto już kilka monet samarytańskich? Jak żydzi, którzy nienawidzili Samarytan, mogli zgodzić się na używanie monet swoich wrogów i nie wybić swoich własnych pieniędzy?

https://treborok.wordpress.com/blawatska-o-zydowskiej-historii-zadnych-sladow/?preview=true

Portret użytkownika Max 1983

Najlepiej będzie jak po

Najlepiej będzie jak po prostu wszyscy się wycofają, ale nie z Unii tylko z demokracji!!!Po co ta fikcja??Skoro jest referendum a jego wynik się nie podoba polityką to po co robić referenda??Ja osobiście gdy widzę jakich ludzi ogół społeczeństwa wybiera na rządzących, to też jestem zwolennikiem zniesienia demokracji w obecnej formie.Co z tego że czasem z wielkim trudem i mozołem uda się coś zbudować ,jak przyjdzie następne pokolenie i z wielką radością pracę poprzedników rozpi...ą ??

Monarchia to też nie jest dobry pomysł ,bo wystarczy że król jest debilem i pozamiatene.Fakt by każdy się rządził sam,albo by rządziły małe lokalne grupy  to zupełna abstrakcja, zbyt wiele nas jest na tej planecie to by może miało rację bytu w bardzo ograniczonych i rozproszonych skupiskach ludzi.

Moim zdaniem prawo wyborcze nie powinno być czymś co sie uzyskuje, od tak bo masz 18 lat.Wszystko trzeba zdobywać ,nie wiem prawo jazdy ,ubezpieczenie zdrowotne, prawa emerytalne,może to jest rozwiązanie??Ponoć jakieś 70-80% ludzi nie rozumię co czyta ,jak ci ludzie moga głosować??Teraz są wybory do Unii ,ile osób w ogóle wie jak działa Unia, ile z tych co pójdą głosować rozróżnia Parlament Europejski od Komisji Europejskiej....taki pierwszy z brzegu przykład.Pójdą sobie w niedziele baranki zadowoleni z siebie że dokonali aktu wyborczego, nie mając nawet pojęcia za czym głosują!!!

Moim zdaniem powinno się wprowadzić egzaminy wyborcze i dopiero uzyskanie odpowiedniego wyniku punktowego dawało by prawo wyborcze.Powinno to się odnawiać minimum co pare lat.Ja oczywiście wiem że wszystko można wykuć na blachę, nadal będąc kompletnym baranem ,ale czy będzie się to chciało robić przysłowiowemu Stasiowi z pod budki z piwem??Wątpie!!!Jak ktoś jest zaangażowany ,jak mu zależy żeby być uczestnikiem życia społecznego to poszerzy swoją wiedzę i zdobędzie odpowiedni papier, a jak komuś wisi a na wybory pójdzie bo Zenek Martyniuk występuje w spocie jakiegoś kandydata to "se"go skreśli, to właśnie takich baranów się wyeliminuję!!!

Jakby miały wyglądać takie egzaminy? Jakie by miały być kryteria? To oczywiście kwestia dyskusji która kompletnie nie ma sensu, bo i tak nikt tego nie zrobi.Dziś daży się do tego by najlepiej każdy głosował, by frekwencja wynosiła 80% a najlepiej 100%....to czysty debilizm!!!Moje marzenie to frekwencja na pozomie 20%, ale naprawdę świadomych i zaangażowanych ludzi!!!

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika minoduesp

Popieram w całej rozciągłości

Popieram w całej rozciągłości , ale co do tych egzaminów to właśnie WARTO się nad tym zastanowić i opracować choć podstawowe założenia i poprzez dyskusje propagować wypracowane tezy jak najszerszemu gronu ! Bo każda idea MA szanse na realizację jeśli się w nią włoży odpowiednią ilość energii (!) . Każda myśl (twórcza) jest jak mały kamyk rzucony na taflę jeziora (wywołuje maleńką falę i wywiera znikomy wpływ) ale gdy więcej osób będzie myśleć podobnie to owa "fala" nabierze siły i jej wpływ będzie widoczny docierając do brzegów i wracając z powrotem stając się dominującym trendem (!) - wystarczy jedynie systematyczna propagacja i konsekwencja. Innymi słowy im więcej osób będzie się nad tym zastanawiać tym większe szanse na realizację pomysłu. 

Portret użytkownika ben

Ten cały brexit  pachnie

Ten cały brexit  pachnie typową ustawką dla gawiedzi  czytaj goji . Nie !! próbujcie ! opuścić uniiii! bo sami nie dacie rady jak takie angole się boją to co wy biedni, z własnej głupoty zakłady wam zamknęliśmy rolnictwo kuleje lasy już  już były  nasze kopalnie zamykamy  teraz tylko atak na katoli to was troszkę zaboli potem mienie spadkowe ooooo i znowu Polska znika z mapy . Typowa syjonistyczna zagrywka.

Portret użytkownika Haszkers1986

Brytyjczycy chca opuscic EU

Brytyjczycy chca opuscic EU tylko rzad prubuje wszystkiego zeby sie tak nie stalo .

Najpierw EU straszylo tym ze jak wyjda to beda musieli splacic co dostali od EU ... nie podzialalo

Nastepnie prubowano wmawiac brytyczykom ze jak wyjda to beda problemy z handlem pomiedzy UK i UE ale angole dalej chcieli wyjsc

Byly tez kpiny i smiechy z Brexitu ale tez to nie podzialalo na obywateli

Ostatnio byla mowa ze maja 6 miesiecy na zastanowienie sie .....

Teraz ze kolejne referendum .....

A democracy means rule by the people. The name is used for different forms of government, where the people can take part in the decisions that affect the way their community is run.

Wiec co to za demokracja jak obywatele chca wyjsc z EU ale sa atakowani z kazdej strony zeby tak sie nie stalo .

Komunisci gadali o glosie ludu a Nazisci mieli swoje zwiazki robotnikow ale tak naprawde to zwykly szary czlowiek mial gowno do gadania tak samo jest teraz ....

Jezeli kilku ludzi wyjdzie na ulice to przejdzie to bez echa a wieksza grupa zostanie poprostu aresztowana . Zreszta nawet wieksze powtania nic nie dadza co widac na przykladzie Francji . Ludzie sie zbuntowali przez ceny paliwa ale po pierwszych 2 tygodniach nastawienie ludu sie zmienilo . Chcieli zeby Makron opuscil stolek prezydencki a on mial to gdzies xD Obiecywal kazdemu po 100 do wyplaty czy darmowe bilety dla osub starszych ale mimo tego francuzi dalej siedza na ulicy juz 18 tydzien ?? Ile mozna strajkowac ? Na ile wam wystarczy oszczednosci ? Policja wylapuje co odwazniejszych francuzow a reszta predzej czy puzniej pochyli glowy i wruci do niewolniczego zycia bo nie bedzie ich poprostu stac na dalsze buntowanie sie .

 

 

Portret użytkownika Illuminat13

Jednak intelekt u wiekszesci

Jednak intelekt u wiekszesci polakow jest nadal na bardzo niskim poziomie maja otwarte granice moga jezdzic azeby zarabiac jakies tam pieniadze i dalej narzekaja zoldacy musi byc wojna z tego co widze innego wyjscia nie ma Jak bedzie jeden ch..j z drugim szukal w gruzach skorki od chleba wtedy im rura zmieknie za duzy dobrobyt maja lachudry Wola mieszkac w chinach lub rosji i pracowac za 500 pln

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj