Brytyjczycy oskarżają Rosję, że ich szczepionka Sputnik to kopia preparatu AstraZeneca

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjskie portale The Sun i The Daily Express, informowały niedawno, że Rosja ukradła recepturę szczepionki na koronawirusa, od firmy AstraZeneca. Okazało się, że był to FakeNews, do czego przyznał się sam portal. W ramach rekompensaty, zastąpił swój tekst oświadczeniem twórców Sputnik V.

 

Poniedziałkowa historia, dotyczyła domniemanego raportu brytyjskich szpiegów, którzy rzekomo „mieli dowód” na to, że flagowa moskiewska szczepionka przeciwko Covid-19, została zainspirowana dokumentami „wykradzionymi” z AstraZeneca. We wtorek, historia została wycofana z The Daily Express, a pod oryginalnym nagłówkiem, znalazło się oświadczenie Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, organizacji, która sfinansowała rozwój Sputnika V.

Oświadczenie RDIF wyjaśnia, że ​​Sputnik V wykorzystuje dwa ludzkie wektory adenowirusowe, podczas gdy szczepionka AstraZeneca wybrała adenowirusa szympansa. Warto jednak dodać, że The Sun nie wycofało ani nie poprawiło poniedziałkowego artykułu. Tabloid napomknął jedynie na końcu samym końcu artykułu, że oryginalna historia to„ Fake News i rażące kłamstwo oparte na anonimowych źródłach”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

jedyna szczepionka na covida

jedyna szczepionka na covida to jest ta o nazwie Patria (ojczyzna) która w listopadzie wchodzi na rynek w meksyku - jest oparta na przeciwciałach grypy i przeziębienia i nie modyfikuje dna...

normalna, prawdziwa szczepionka a nie te preparaty o ludobójczym działaniu...

cała sitwa z who i fundacji gatesów cały pażdziernik błaga prezydenta meksyku aby jej nie wypuszczał na rynek, bo "nie zawiera tego co oni potrzebują" czyli nie produkuje białka kolczastego ale zupełnie inne - niegrożne i nie poprzez modyfikację DNA...

 

Portret użytkownika b@ron

minister biadoli że tyle

minister biadoli że tyle ludzi się nie zaszczepiło i postanowiłem że przeanalizuje sprawę... i dziwne rzeczy wyszły, bo okazuje się że Polska posiadająca około 38 265 000 ludności, zaszczepiła wg. publicznie podawanych informacji 38 043 351 chętnych a przecież trzeba odliczyć dzieci i osoby z przeciwskazaniami do szczepienia czyli wychodzi ze wskaźnik zaszczepienia mamy ze 120% tak że wygląda na to że już nas wszystkich zaszczepili Smile

zastanawiam się kiedy i jak mnie zaszczepili Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Przecież wszystkie instytuty

Przecież wszystkie instytuty dostały kopię ksero planu koronacyrku, dlatego preparaty genetyzne pojawiły się magicznie szybko i równolegle w najbardziej NWOwskich krajach zwyczajowo należących do grup G jak Gówno (G5, G7, czy wuj wie jaka tam masońska cyferka jest w modzie).

Portret użytkownika Wungiel

Musi tak być - cóż można

Musi tak być - cóż można powiedzieć o narodzie, który polskim lotnikom, za obronę swojego terytorium w czasie II wojny światowej wystawił rachunek z dokładnością do jednego guzika. A wcześniej sam Polaków wpędził do paszczy hitlerowskich Niemiec (ale to już inna historia).

Mnie bardziej interesuje - zważywszy na to, że relacje zachodu z Rosją przypominają wybitnie chorobę dwubiegunową - co stało się przyczyną pojawienia się teraz fazy maniakalnej. Od czasu wielkiego resetu stosunków za Obamy ta zmienność nabrała tempa. Pytanie - czy zachód chce znowu coś wyszarpać od Rosji i jak to będzie wyglądać w perspektywie najbliższych miesięcy czy to tylko teatr, a za kulisami normalnie się dogadują. Pewnym jestem tego, że takich cyrków w stylu "zabili go, ale nie na śmierć" jak ze Skripalem czy Nawalnym nie robi się bez zasadniczego powodu (o ile jednak nie była to akcja GRU, w co szczerze mówiąc jednak trochę wątpię).

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Kwazar

Sęk w tym, że Rosja poprosiła

Sęk w tym, że Rosja poprosiła o jakieś dowody i to wcale nie tajne (od razu dostępne wszystkim zainteresowanym do przebadania Z tym że, czego zachodnia medycyna nie potrafi przebadać ani rozwikłać ani działania zrozumieć ...zostanie niewyjaśnione i to jest tajne) ale ZERO ODPOWIEDZI ! Za to zaczepności i szkalowania ze strony angoli to są całe torby !!! 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj