Brytyjczycy na dużą skalę podsłuchują Internet

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się kolejne rewelacje ze strony byłego agenta CIA i NSA, Edwarda Snowdena. Okazuje się, że podsłuchuje nie tylko USA, ale również Wielka Brytania. Według niego brytyjski wywiad ciągle analizuje ogromne ilości informacji z transatlantyckich kabli światłowodowych.

 

O całej sprawie pisze dziennik The Guardian. Według informacji gazety Brytyjczycy są ciągle podłączeni do 200 kabli światłowodowych zlokalizowanych u ich brzegów Atlantyku. Są w stanie podsłuchiwać 46 z nich jednocześnie zbierając dane w postaci 600 milionów zdarzeń komunikacyjnych dziennie. Brytyjczycy dzielą się tymi informacjami z amerykańską NSA.

 

Zareagowali już Niemcy. Minister sprawiedliwości Sabine Leytesser-Sharrenberger powiedziała, że brytyjska siatka szpiegowska, która ma wgląd na całą Europę, to katastrofa.  Domaga się ona natychmiastowego wyjaśnienia sytuacji i porównuje ją do hollywoodzkiego filmu grozy. Niemcy zaprotestowały nie zgadzając się na to, aby brytyjskie służby specjalne, śledziły i przechowywały ogromne ilości informacji na temat użytkowników Internetu.  Mówimy o rozmowach telefonicznych, korespondencji e-mail, zapisach w internetowych blogach i innych danych przesyłanych przez światłowód. Nie słychać aby protestował polski rząd, ale pewnie również korzysta z tych danych, co tłumaczyłoby milczenie.

Wszyscy są nagle zaszokowani, że coś, co myśleli, iż istnieje, prywatność to relikt przeszłości. Trzeba wziąć pod uwagę, co się pisze w Internecie i brać odpowiedzialność za swoje słowa. Myli się ten, kto sądzi, że skoro nie ma nic do ukrycia to niech sobie służby podsłuchują. Te informacje są wykorzystywane, gdy zachodzi taka potrzeba a nasza inwigilacja to odpowiednik teczek z SB. Teraz zamiast teczki są foldery a zdobycze technologii spowodowały, że szpiegowanie społeczeństw jest dużo łatwiejsze i sami wpływamy jak leszcze w sieci założone przez możnych tego świata.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Wszystko co dzieje się na

Wszystko co dzieje się na świecie w przedmiocie inwigilacji populacji i terroryzmu szerzonego przez rządy róznych krajów , bierze sie z polityki angielskiej , która jest agresywna nie tylko obecnie  ale od setek lat np. skromnie licząc od XIII - XiV wieku.=, ale prowadzonej w taki sposób aby obarczyć inne kraje i skierowac na nich odium nienawiści.

Portret użytkownika rr

no i ksiezyc nie narozrabial

no i ksiezyc nie narozrabial Sad autor strony jest pewnie zawiedzionny, zauwazylem,  ze narrator czeka na jakas totalna rozpierduche, oczywiscie wprost nic takiego nie pisze ale po prostu wyczuwam tutaj glod katastrof wszelkiego rodzaju, ktore sa pozywka dla piszacych te artykuly im wiekszy bajzel na swiecie tym wieksza ekscytacja w narracji. wiem ze moge tu po prostu nie zagladac ale robie to ze wzgledu na newsy ktorych prozno szukac gdzie indziej, a komentarze autorow sa dla mnie nie istotne, czysta informacja w zupelnosci wystarczy

Portret użytkownika Cobis

To mocno pachnie pogorszeniem

To mocno pachnie pogorszeniem stosunków międzynarodowych oraz pogorszeniem nastrojów społecznych, a co za tym idzie niewykluczone, że napiętą sytuacja polityczną na skale globalną. Gość ma jaja, ale lepiej sobie nie wyobrażac co mu zrobią jak go złapią.

Portret użytkownika jj

Niech sobie podsłuchują,mam

Niech sobie podsłuchują,mam ich głęboko w dupie. 99% ludzi w tzw.rzadzie to są ludzie którzy nie są w stanie robić produktywnej pracy, wiec żerują na pracy mas, a my na to pozwalamy.
Skąd pochodzi władza która ma rząd? Od ludzi, kto jest źródłem wszystkiego co posiada rząd? Ludzie i ICH praca, wiec kto jest najwyższym autorytetem na ziemi? Ludzie którzy się tam urodzili i posiadają prawa do wszystkiego co jest w danym kraju, tylko....wyglada na to ze wszyscy o tym zapomnieli...ludzie boja się czegoś co sami powołali do życia, stworzyli coś co niszczy im życie a sami schowali głowę w piasek w nadziei ze może uda się dożyć starości,choćby nawet jako niewolnik swojego tworu. Kto oddaje wolność za "poczucie bezpieczeństwa" nie zasługuje ani na jedno,ani na drugie. Rozwiązanie jest w zasięgu ręki, nie trzeba broni, ani protestów, istnieje juz system który ma wszystkie rozwiązania pokojowe, tylko trzeba wyłączyć tv i się pouczyć,a niestety jak na razie nikt nie jest tym zainteresowany, wiec zamknąć japy i nadstawiac dupy, bo będzie jeszcze ciekawiej bardzo niedługo.
Pozdrawiam

Portret użytkownika CRUSADERS

"Nie chcę Polski Tuska,

"Nie chcę Polski Tuska, Michnika, Lisa, Bartoszewskiego i Niesiołowskiego. Nie chcę również Polski gejowskiej, feministycznej, znarkotyzowanej i pijanej. Nie chce także Polski głupawej Dody, chamskiego Wojewódzkiego, zboczonego Biedronia, obleśnego Palikota i dziwadła Grodzkiego.....

Portret użytkownika barra barra

łatwiej odpowiedzieć na

łatwiej odpowiedzieć na pytanie: Kto nie podsłuchuje? Odpowiedź brzmi: Ten, co nie ma neta;-)
Twórca neta, nie wiedział, że ludzie mogą w sekundę na globalną skalę podejmować wspólne decyzje. Bez neta nie byłoby to możłiwe. Stąd podłuchy. Tak było z telefonami - rozmowy kontrolowane, rozmowy kontrolowane - teraz jest net. Ciekawe co później będzie, może ludzkie myśli będą podłuchiwać? I nadejdączasy, kiedy człowiek trafi do więzienia za swoje myśli a nie czyny. Jakośfilm z Tomem Crusem mi się przypomniał - nie pamiętem tytułu.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Strony

Skomentuj