Brytyjczycy dowodzą, że weganie chorują dwa razy częściej niż mięsożercy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze badania wykazały, że weganie znacznie częściej idą na zwolnienia lekarskie z powodu przeziębienia, grypy lub innych dolegliwości zdrowotnych.

 

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniły, że ludzie unikający mięsa, średnio przez 5 dni w roku pozostają na zwolnieniu lekarskim, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym od przeciętnego brytyjskiego obywatela, nieprzebywającego na diecie wegańskiej.

 

Firma Fisherman's Friend, która przeprowadziła badania twierdzi, że weganie są bardziej podatni na infekcje w okresie zimowym. Eksperyment wykazał, że spośród 1000 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, weganie spędzili na zwolnieniu lekarskim dwukrotnie dłuższy okres.

Dwie trzecie badanych wegan przyznało, że w ostatnim roku wzięło więcej dni wolnego niż w poprzednich latach. Dla porównania, połowa zjadaczy mięsa była na zwolnieniu tyle samo czasu, co wcześniej, a jedna trzecia z nich twierdzi nawet, że w ostatnich 12 miesiącach była zdrowsza.

 

Badania powiązały sposób odżywiania i dietę z wpływem na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz wskaźnikami chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów nowotwora.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika baca

i dla ciebie i dla nich brak

i dla ciebie i dla nich brak snu jest dla największym zagrożeniem... skoro pracujesz jako pielęgniarz...

czemu już nie piszesz "dobra zmiana"? nie udało się dziś prezesowi zmienić pampersa?

szkoda bo miałeś takiego fajnego w kształcie flagi dżezraelskiej... no nic może ten bolszewicki mu lepiej podejdzie i znowu będziesz pisał z zawodową dumą: "dobra zmiana" Smile

 

 

Portret użytkownika aga aga

No i wracamy do początku. Z

No i wracamy do początku. Z jakim zwierzem nas zmutowano takie jedzenie preferujemy. Ale już nie ma czystych mutacji, bo plemiona wymieszały się ze sobą, więc o naszych upodobaniach decyduje większość genów ROFL Jak ktoś jest zmutowany z wielbłądem to świni nie ruszy ;)))

Portret użytkownika moric

Człowiek nie jest stworzony

Człowiek nie jest stworzony do wcinania samego zielska. Organizm człowieka trawi wszystko. Mięso jak najbardziej bo jest najłatwiej przyswajalne dla człowieka. Na samych owocach i rybach to można na Bahama ale nie w naszym klimacie. Ale dzieciarnia nasłucha się bzdur i szkodzi zdrowiu.

Portret użytkownika SN69

Niestety mylisz się, mamy

Niestety mylisz się, mamy zbyt słabe kwasy żołądkowe i niestrawione resztki mięsa gniją w naszych jelitach... osobiście nie jadam mięsa wieprzowego, wołowego i unikam drobiu, ale w zamian spożywam owoce morza i mniejsze ryby... i teraz nie mam problemu z wagą która utrzymuje się na stałym poziomie, nie mam tzw. zgagi po obiedzie i ogólnie mam więcej energi... drastycznie ograniczyłem też spożywanie pieczywa... i wszystko to mi służy, a te bujdy ludowe mogę tylko skwitować w jeden sposób, kto nie spróbował niech się nie wypowiada.

Portret użytkownika Świński Ryj

 To właśnie spryskane

 To właśnie spryskane warzywka pięknie zalegają w jelitach. Z pieczywem się zgadzam-ziarna też są toksyczne. Ale zwierzęta posiadają taki organ jak wątroba, może miałeś na biologii w podstawowce. Mięso jest z tego właśnie względu najzdrowszym produktem w obecnych czasach. Pomijam wolowine. Natomiast wieprzowina i drób z naciskiem na mięso indycze niesie niesamowite benefity dla organizmu. Twoje ryby i owoce morza są niestety bardzo toksyczne. Ja ustawiłem sobie dietę sam. Mięso, głównie udziec indyczy, znikoma ilość warzyw w postaci kiszonek i suplementacja głównie jodu, witamin i minerałów. W ten sposób wyleczyłem niewyleczalne i osiągnąłem perfekcyjny stan zdrowia w ciągu 3 lat zaledwie. Poczytaj o Lugoli i zacznij ją suplementowac, a głowa sama zacznie pracować bo wypisujesz farmazony na poziomie piaskownicy. Albo jesteś trollem albo głupkiem.

Strony

Skomentuj