Brytyjczycy dowodzą, że weganie chorują dwa razy częściej niż mięsożercy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze badania wykazały, że weganie znacznie częściej idą na zwolnienia lekarskie z powodu przeziębienia, grypy lub innych dolegliwości zdrowotnych.

 

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniły, że ludzie unikający mięsa, średnio przez 5 dni w roku pozostają na zwolnieniu lekarskim, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym od przeciętnego brytyjskiego obywatela, nieprzebywającego na diecie wegańskiej.

 

Firma Fisherman's Friend, która przeprowadziła badania twierdzi, że weganie są bardziej podatni na infekcje w okresie zimowym. Eksperyment wykazał, że spośród 1000 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, weganie spędzili na zwolnieniu lekarskim dwukrotnie dłuższy okres.

Dwie trzecie badanych wegan przyznało, że w ostatnim roku wzięło więcej dni wolnego niż w poprzednich latach. Dla porównania, połowa zjadaczy mięsa była na zwolnieniu tyle samo czasu, co wcześniej, a jedna trzecia z nich twierdzi nawet, że w ostatnich 12 miesiącach była zdrowsza.

 

Badania powiązały sposób odżywiania i dietę z wpływem na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz wskaźnikami chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów nowotwora.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

i dla ciebie i dla nich brak

i dla ciebie i dla nich brak snu jest dla największym zagrożeniem... skoro pracujesz jako pielęgniarz...

czemu już nie piszesz "dobra zmiana"? nie udało się dziś prezesowi zmienić pampersa?

szkoda bo miałeś takiego fajnego w kształcie flagi dżezraelskiej... no nic może ten bolszewicki mu lepiej podejdzie i znowu będziesz pisał z zawodową dumą: "dobra zmiana" Smile

 

 

Portret użytkownika aga aga

No i wracamy do początku. Z

No i wracamy do początku. Z jakim zwierzem nas zmutowano takie jedzenie preferujemy. Ale już nie ma czystych mutacji, bo plemiona wymieszały się ze sobą, więc o naszych upodobaniach decyduje większość genów ROFL Jak ktoś jest zmutowany z wielbłądem to świni nie ruszy ;)))

Strony

Skomentuj