Brytyjczycy i Amerykanie boją się ataków elektromagnetycznych i wielkich rozbłysków słonecznych

Kategorie: 

pakalertpress.com

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii, ogłosiło ostrzeżenie, że atak wrogich państw lub terrorystów ze strony przestrzeni kosmicznej, a także potężny rozbłysk słoneczny może zakłócić komunikację i zasilanie w całym kraju. Jeśli bomba jądrowa zostanie zdetonowana na wysokości 500 kilometrów, zostanie wygenerowany impuls elektromagnetyczny, który zniszczy systemy zasilania i telekomunikacji. Ten sam efekt wystąpi, gdy dojdzie do super-potężnego rozbłysku na Słońcu.

 

W odpowiedzi brytyjski Komitet Obrony, oskarżył ich MON o niedbalstwa i zaniedbania tych zagrożeń i zobowiązał do przygotowania całej infrastruktury kraju do stanu pełnej gotowości tak, aby była w stanie przetrwać taką ekspozycję. Środki te, jak stwierdzono w komunikacie "należy podjąć w trybie pilnym." Wojskowi obawiają się, że kraje takie jak Iran czy Korea Północna mogłyby być w stanie zrealizować coś takiego jak atak EMP z przestrzeni kosmicznej.

"To jest czas, kiedy rząd musi w końcu podejść do tego problemu z powagą, na jaką zasługuje", mówi raport komisji.

Rząd uważa, że ​​istnieje ryzyko takiego niespodziewanego balistycznego ataku i przyznaje, że w przypadku potencjalnego ataku, konsekwencje będą katastrofalne. Stany Zjednoczone także sugerują możliwość wystąpienia takich ataków ze strony "państw zbójeckich", w tym Iranu i Korei Północnej.

 

W przypadku ataku, byłoby "prawie nieuniknione" zatrzymanie przerw w dostawach energii elektrycznej, mówi raport USA. Brytyjski Komitet Obrony ostrzegł również przed poważnym zdarzeniem związanym z "pogodą kosmiczną", do którego z dużym prawdopodobieństwem dojdzie i skutki będą porównywalne do ataku nuklearnego z kosmosu. Według raportu, takie zdarzenie nastąpi na Słońcu w ciągu najbliższych pięciu lat. Raport wspomina skutki poprzednich kilku super-rozbłysków słonecznych jak te z 1859 roku i z 1989 gdzie w 90 sekund po tym, gdy uderzyła burza magnetyczna wysiadła cała siec elektryczna w całym Quebecu.

 

Najpoważniejszy rozbłysk to tak zwany "zdarzenie Carringtona" z 1859 roku, kiedy to rozbłysk słoneczny o ogromnej sile nie tylko spalił linie telegraficzne, a nawet podpalił taśm papierowe w telegrafach. Dziś taki wybuch doprowadziłby do całkowitego załamania się energii, jak również wyłączeniem wszystkich linii telekomunikacji.

 

Istnieje 91% prawdopodobieństwo zdarzenia, takiego jak Carringtona i gdyby do niego doszło to, według ekspertów z National Grid, Wielka Brytania pozostanie bez energii elektrycznej przez ponad dwa miesiące.

Rzecznik rządu powiedział: "Traktujemy te groźby poważnie i rozważamy sprawozdanie Komitetu Obrony bardzo dokładnie, odpowiemy na pytania związane ze stanem infrastruktury kraju w przygotowaniu zagrożeń tego typu."

"Wiele z kwestii poruszonych w raporcie zostało już uzgodnione między rządem i Ministerstwem Obrony między innymi, że przygotowania kraju w celu zminimalizowania szkód tego typu będą finansowane w ramach programu" Obrony Kosmicznej "w 2012 roku", powiedział rzecznik rządu brytyjskiego.

Ciągle formułowanie zagrożenia, jako prawdopodobnego działania Słońca pozostaje wciąż traktowane z lekceważeniem. Będzie się tak działo aż do czasu, gdy w końcu do takiego rozbłysku czy ataku EMP w końcu dojdzie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KK

My Polacy poradzimy sobie.

My Polacy poradzimy sobie. Niech się boją ci najbardziej uzależnieni od komunikacji satelitarnej i dostaw energii elektrycznej. Swoją drogą jednak przyznam, że obawy zwłaszcza ze strony Słońca są uzasadnione. Nie potrafimy się przed skutkami wiatru słonecznego uchronić. I to w dodatku im kraj bardziej jest zasawansowany technologicznie tym gorzej dla niego

Portret użytkownika bozena.sz.

Wszechświat holograficzną

Wszechświat holograficzną iluzją......"wszystko wskazuje na to, że ludzie po prostu nie są świadomi tego, że generują swój świat poprzez interakcje z otoczeniem. A skoro są już praktycznie dowody na istnienie tych procesów w skali makro to, dlaczego odrzucać ich istnienie w skali mikro?"  No więc kazdy siedzi w SWOIM świecie i ma TO, co sam wygenerował ..mamy zło, chciwość, głupotę, biedę... albo dobro, miłość, obfitość - to tylko świadomy STAN UMYSŁU.. Pozdrawiam, życzę zmian na lepsze..

Portret użytkownika Lofu

Widziałem film Adama.

Widziałem film Adama. Słyszałem wcześniej o tej teorii "torsa", film ciekawy ale jak ktoś napisał wcześniej prawdopodobnie lucyferjański. Nie podoba mi się mówieńie  ze bieda i niesprawiedliwość jest wywołana np brakiem energii, jak w tym przypadku mowa. Bieda wywołana jest rozwojem cywilizacji i nic na to nie poradzimy chyba ze cała planeta cofnie się do epoki kamienia a jest to niemożliwe Biggrin a i pewnie tam byli bogaci i biedni syci i głodni. Wiec reasumując jesteśmy tacy a nie inni jesteśmy dobrem i złem mądrością i głupotą.

Portret użytkownika mikrus

jak najbardziej bieda jest

jak najbardziej bieda jest brakiem równowagi energetycznej, zasadniczo oni w tym filmie jedynie powtarzajá dla ogólu to co pewna grupa ludzi na swiecie  wie od jakiegos czasu juz, teoria o nienaruszaniu jest równierz teoriá która jak najbardziej ma sens i jest nieco w drugá strone jesli postawic ja kolo lucyfera. Zanim zaczniecie cokolwiek porównywac z lucyferem wysilcie sie na poznanie jego zasad i norm a nieopowiadajcie o swoich blednych odczuciach. Jak to powiadajá od wieków - nie taki diabel straszny jak go malujá. po za tym w filmie przedstawiona jest wiedza ekstremalnie skondensowana przygotowana dla laikow ktorzy nie maja czasu by dojsc do wszystkiego samemu. Wiem co mowie bo sam juz ponad dekade/10lat/tropie to prowadze wlasne dochodzenie. Ludzie w tym filmie, szczegolnie w koncowym momencie przypominajá grupé smialków z ksiáek John'a Redfield'a - Niebiaska przepowiednia jak równierz legendarnych bogów na bliskim wschodzie ktorzy byli dobrzy i probowali nuczac ludzi. Odszukajcie legende o tym jak Marduk zabija jedna z takich istot która noce spédzaa w oceanie. Zgadzam sie ze sá jakby troche cukierkowi ale jednak pomyslcie w jakim swiecie jestesmy utrzymywani? Uwaznie przyjrzyjcie sie temu ze otaczaja nas wrzaski, agresja, ból, ponizenie, ninawiesc itp itd. jestemy tym dosownie bombardowani za kazdym razem kiedy wlaczamy TV. Jednak sá rozwiazania, w tym filmie jak w rzadko który na koniec jest powiedziane doslownie co robic krok po kroku, jak odwrocic caly proces ej zmiany. Jest Podkrelone e popierwsze i najwaniejsze wdlug mnie to nie mozemy pozwolicna blokadeinformacji w sieci, to jedyny sposób bysmy mogli sie dzielic doswiadczeniami i wiedza. W filmie rownierz jest powiedziane bysmy rozpoczeli zmiane swiat zwyczajnie zmieniajac siebie i swoje ajblizsze otoczenie. Robiac male bábelki ktore bedá rosly i rosly a jednego dnia zobaczymy ze swiat sie zmienil.

Portret użytkownika dąb

Dziwię się , że nikt nie

Dziwię się , że nikt nie myśli o prawdziwych skutkach takiego wybuchu. Skoro  w 1859r popaliły się linie telegraficzne i zapalił się papier w telegrafach to porównując do dzisiejszej sieci energetycznej i całego okablowania w domach i podłączonych urządzeniach to przecież prąd indukcyjny może podpalić całe miasta a przewody biegnące przez lasy zapalą drzewa , a gdy to będzie pod koniec lipca to i zboża będą płonąć. A my będziemy stać na chodnikach w popalonych ubraniach z okopconymi twarzami myśląc : i po co nam była ta cała elektryka. 

Strony

Skomentuj