Brutalne zamieszki we Francji po zwycięstwie w Mundialu w Rosji

Kategorie: 

Źródło: twitter

We wczorajszym finale mistrzostw świata w piłce nożnej jakie rozegrano w Rosji, okazało się, że reprezentacja Francji, składająca się w większości z afrykańskich piłkarzy, zwyciężyła w całym turnieju pokonując Chorwację. Radość z wygranej spowodowała nad Sekwaną falę brutalnych zamieszek. 

Murzyni z przedmieść, zwani we francuskich mediach "młodzieżą", mają hobby polegające na demolowaniu francuskich miast (zwłaszcza Paryża), co zwykle kończy się bandyckimi napaściami i podpalaniem setek samochodów. Nie inaczej "młodzi" zachowali się po zdobyciu mistrzostwa świata przez Francję. 

Podpalanie rozpoczęto już w święto obalenia Bastylii, czyli w nocy z 14 na 15 lipca. W samym regionie paryskim spłonęło ponad 800 samochodów. Obserwując chaos jaki zapanował po wygraniu mundialu można się było spodziewać, że ilość spalonych aut idzie na rekord. 

Gdy 20 lat temu Francja sięgnęła po tytuł mistrzów świata w piłce nożnej, po wygranej była wielka fet. Nie było zamieszek, strzelały najwyżej korki od szampana. Wczoraj w Paryżu zginęły 2 osoby, a rannych zostało 98. Jedyne co różni tamten triumf od tego aktualnego, to fakt, że wtedy nie było jeszcze masowej imigracji do Europy. 

 

Zresztą w reprezentacji Francji, aż 17 osob na 23 są właściwe imigrantami z Afryki. Gdyby patrzeć na to z tej strony można powiedzieć, że mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji wygrała Afryka,która wspólnie pokonała Chorwację. 

Najczęściej to właśnie przybysze z Afryki celebrują różne wydarzenia doprowadzając do totalnego chaosu i wielkich strat materialnych. Trudno się zatem dziwić, że uczcili zwycięstwo swoich piłkarzy z Mali, Kamerunu, Gwinei i innych krajów afrykańskich. 

 

Feta szybko zmieniła się w zamieszki i nic nie zostało ze słynnej francuskiej kultury. Symbolicznie, dzień po rocznicy zdobycia Bastylii, tłum znowu zdobywał Paryż. Rezultat jest tym razem taki, że 500 osób aresztowano, a wielka akcja pacyfikacyjna zaangażowała 100 tysięcy policjantów. 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Max 1983

Widzę że "admin"nadal chce

Widzę że "admin"nadal chce iśc droga kłamstwa albo braku wiedzy, no cóż jego sprawa.Co prawda pewnie bym znalazł ludzi ktorzy by np stwierdzili że Madryt leży w azji, ale wątpie by pisali artykuły do portali internetowych!!.Tak więc jesli dla admina piłkarze urodzeni we Francji są afrykanami, to tylko mogę zapytać co admin robił na lekcach geografii??

Co do samych zamieszek oczywiście były i to fakt ,ale na ulice wyszło kilka milionów ludzi(w samym Paryżu około 2 miliony)U nas rozwalone samochody czy wybite szyby w sklepach są po pierwszym lepszym marszu narodowców, więc co się dziwic przy takich tłumach??Tak w ogóle to bardzo zabawne że autor artykułu dał fotke na której nie widać....czarnych.Może ja już ślepy jestem ,ale tym ludziom na zdięciu jakby bliżej do bialego niż czarnego koloru skóry??

 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika pilippek

max daj spokój wszędzie

max daj spokój wszędzie wypisujesz te farmazony i probujesz wprowadzac poprawnosc polityczną i bronić ich argumentem " a w Polsce.." :) 

kolonializm służył i bogacił Francję cierpieniem i wyzyskiem dziesiątków milionów ludz, teraz ponoszą konsekwencję tego 

Portret użytkownika John Moll

Wg. mnie, nie powinno mieszać

Wg. mnie, nie powinno mieszać się polityki ze sportem itp. Ale rzecz w tym, że pewnych spraw nie da się nie zauważyć, a polityka (poprawność polityczna) wciskana jest praktycznie wszędzie. Francja wygrała mistrzostwa, choć trudno nazwać piłkarzy Francuzami. To tak jakby imiganci nagle stali się Anglikami, Niemcami czy Polakami. Tak samo transwestyci wygrywają zawody sportowe w różnych konkurencjach, przeznaczonych dla kobiet, np. podnoszenie ciężarów. Facet ogłosi, że jest kobietą i nagle może rywalizować z kobietami. Transwestyci startują w wyborach miss, a przebierańcy typu Conchita Wurst wygrywają Eurowizję.

Świat schodzi na spy. Takie jest moje zdanie.

Strony

Skomentuj