Brudne powietrze może podnieść ciśnienie krwi u nastolatków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z King's College London odkryli, że zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko nadciśnienia tętniczego u nastolatków. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE.

 

Narażenie na zanieczyszczenia powietrza wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób układu krążenia, hospitalizacji i śmierci. Szybko rosnąca młodzież może być szczególnie podatna na długoterminowe skutki narażenia na zanieczyszczenia powietrza, ale większość wcześniejszych badań koncentrowała się na osobach dorosłych.

 

Do nowej analizy naukowcy wykorzystali dane 3284 nastolatków z Londynu. Przyjrzeli się skutkom dwóch najczęstszych zanieczyszczeń powietrza: dwutlenku azotu i cząstek o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrona (PM2,5).

 

Naukowcy odkryli, że ekspozycja na dwutlenek azotu była związana z niższym skurczowym ciśnieniem krwi, a ekspozycja na PM2,5 była związana z wyższym skurczowym ciśnieniem krwi. Zależności te były silniejsze u dziewcząt niż u chłopców.

 

Nie zaobserwowano związku między zanieczyszczeniami powietrza a ciśnieniem rozkurczowym. Wnioski autorów wskazywały na potrzebę dalszych badań.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zn...

,,Brudne powietrze może

,,Brudne powietrze może podnieść ciśnienie krwi u nastolatków" a wyrwanie pchle wszystkich nóg powoduje że traci ona słuch bo przestaje reagować na klaskanie dłońmi. Motyla noga,  patologiczny ekoterror to propagandowa obróbka umysłów otępianych min. iniekcjami związków rtęci i aluminium.

Portret użytkownika axell69

Admin ma rację   , dzieciaki 

Admin ma rację   , dzieciaki  i tak nie czytają  tego więc  nie powiedzą nam  czy ciśnienie  im rośnie  od   brudu  czy  od  chemtralis  czy  tylko z powodu szczepionken na cowid 19  , ze  takie  głupoty  nam tu serwuje   ale jaki portal takie i  arty  

Rzygać się  chce   od   tych tekstów   odciętych  od rzeczywistości   ,  katolickich  bredni i  jehowych  oczekujących  na koniec  tego świata 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Mariusz Runkficz

I kto takie głupoty wymyśla,

I kto takie głupoty wymyśla, nie mogę uwierzyć że to naukowcy, mam wrażenie że to jakiś pożyteczny  idiocina podaje się za naukowców i klepie bzdury. Albo opłacane trole, jedni są opłacani, inni wierzą w bzdury i powielają, a jeszcze inni są głupcami co łykają wszystko co naukowe.

Portret użytkownika BG-OG

NIECH NIE JARAJĄ MARYCHY I

NIECH NIE JARAJĄ MARYCHY I TYTONIU , ORAZ NIE PIJĄ ALKOHOLU I RUSZĄ DUPY SPRZED KOMPA I SMARTFONA , TO IM CIŚNIENIE WRÓCI DO "NORMY".

  NORMY NAJLEPIEJ TEJ SPRZED 40 LAT , BO TA DZISIEJSZA JEST SKROJONA POD PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY. ŻRYJ , SIEDŹ, PATRZ W KOMPA I " WEŹ PIGUŁKE".

PRZYPADKIEM NIE USUWAJ PRZYCZYNY BRANIA PIGUŁKI, BO "STRACIMY" MY ( ZARZĄD)  I AKCJONARIUSZE

Portret użytkownika Medium

Jasne, tryb życia, tj.

Jasne, tryb życia, tj. bezruch, otyłość sprzyjają chorobom układu krążenia, ale nie wyklucza to zupełnie rozsiewania w smugach chemicznych substancji zaburzających naturalną regulację ciśnienia krwi, oczywiście poza poddawaniem się szczepieniom, które zupełnie nie chronią...

Ponadto podwyższone ciśnienie jest wskaźnikiem wysokiego poziomu stressu w populacji, nie zapominajmy o tym.

Dzieci mogą nie wiedzieć, co się w polityce dzieje, ale za to dobrze odbierają stan ducha swoich opiekunów i wychowawców.

Portret użytkownika r.abin

Uważaj z opinią! Za głoszenie

Uważaj z opinią! Za głoszenie sprzecznych - z naukowymi, nawet profesorowi Jędrychowskiemu (propagował chińską medycynę) - odebrali prawo wykonywania zawodu i skierowali (jak podczas czerweonej rewolucji w Chinach) - na szkolenie podstawowe i egzamin. Niedługo będą sadzać w więzieniu (a może nawet - wywywać paznokcie)

Skomentuj