Broń laserowa wkrótce pojawi się na polu bitwy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Trzy miesiące temu zaprezentowano chińską broń laserową Silent Hunter, a amerykańskie wojsko testuje już własną. Moc Silent Huntera wystarcza na zniszczenie sprzętu wojskowego z odległości 1 kilometra, co czyni chińską broń laserową najskuteczniejszą na świecie.

 

W Stanach Zjednoczonych testowano broń laserową za pomocą której zestrzelono drona mierzącego 45 cm x 25 cm z odległości 594 metrów. Obsługa broni wymaga korzystania z systemu wyposażonego w kontrolery podobne do joysticków konsoli do gier – twierdzi wojskowy Brandon Sellaway, który brał udział w testach.Laser zdolny do zestrzeliwania dronów ma stosunkowo małą moc, jedynie 5 kilowatów, jednak amerykańska armia testuje także potężniejszą broń. Zainstalowano na ciężarówce mobilny laser o wysokiej mocy 30 kilowatów, który może uporać się z pociskami moździerzowymi.

 

Promień lasera jest tworzony za pomocą kabli światłowodowych, podobnych do tych stosowanych przez firmy telekomunikacyjne, twierdzi Robert Afazal, który opracowuje lasery i systemy sensoryczne w koncernie zbrojeniowym Lockheed Martin. Laser jest precyzyjną bronią, która szczególnie interesuje wojsko. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych planują zacząć z niej korzystać w ciągu 2-3 najbliższych lat.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ajwaj

"Promień lasera jest tworzony

"Promień lasera jest tworzony za pomocą kabli światłowodowych" - czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy chodzi o te znane, aktywne światłowody wzbudzane LEDami (bo jakoś mnie dziwą dziesiątki kilowatów uzyskiwane w ten sposób), czy te światłowody po prostu doprowadzają światło z jakiegoś lasera na krysztale czy w ogóle lasera chemicznego zbudowanego jak pambuk przykazał?

I jeszcze:
Słowa mają znaczenie. Żeby się o tym przekonać wystarczy przeanalizować działalność najdziwniejszych grup typu fundacja sorosa czy hejtstopy: zabrania się słów opisujących rzeczywistość (napad, wojna, morderstwa dokonane przez imigrantów, zamachy itp), a przez to rzeczywistość staje się wypaczona i zmanipulowana.
To samo tyczy się wojska i wojen - od setek lat mordowanie ludzi jest łagodzone najróżniejszymi słowami które wyrabiają w ludziach odruch uznawania masowego morderstwa za coś fajnego czy nawet koniecznego. Dlatego proponuję podstawowe dwie zmiany:
1. Pole walki, pole bitwy (odrealnia i odhumanizowuje to co się naprawdę dzieje) = miejsce rzezi, teren planowanego masowego morderstwa/zabójstwa, miejsce spędu dzieci (nawet 16 lat) zindoktrynowanych idiotów chcących zabijać innych zindoktrynowanych idiotów.
2. Broń (od razu sugeruje, że wszyscy się tylko bronią, a nie ma agresorów) = pistolet, karabin, narzędzie do zabijania, wytwór koncernów dawany ludziom do ręki aby jedni zindoktrynowani idioci zabijali innych zindoktrynowanych idioci (opłacana z podatków zindoktrynowanych idiotów).

Portret użytkownika Realista12321456

Po tych okropnych 6

Po tych okropnych 6 miesiącach rządów Donalda Trumpa ja jako zwolennik Nacjonalistycznych ruchów marzę o tym aby prezydentem USA była Clinton.Błędy i chęć doprowadzenia do III wojny światowej przez Zaczesanego białego pejsatego żyda można wymieniać bez liku:

1.Czy ktoś z was znalazł źródło dowodów na to ze Asad użył broni chemicznej z Idlib ? no właśnie USA też takich dowodów nie mają , a pomimo to zmobardowały żołnierzy Asada walczących z ISIS.

2.Czy nadal wierzycie że do wyborów Szatanów Zjednoczonych nie mieszała się Rosja? Były szef CIA pod przysięgą zeznał że Rosja miała swój udział w wyborach.

3.Czy doprowadzenia do konfliktu zbrojengo na półwyspie koreańskim , to jest to o czym zwolennicy Pejsa marzą ? czy prowokowanie Chin umieszczając THAAD na południu jest czymś normalnym.

4.Czy normalna jest sytuacja w której zięć pejsa będący tak samo pejsem , wyjeżdża do Iraku , z chęcia doprowadzenia tam do pokoju ? tyle lat niszczenia i jeden mały blondynek chce doprowadzić do pokoju ,śmiechu warte.

5.Czy oskarżanie Clinton o chęć doprowadzenia do III wojny światowej , jest czymś fair wobec swoich wyborców w momencie kiedy samemu chce się taką wojnę rozpętać ?

6.Czy to przypadek że niecałe 2 tygodnie po spotkaniu Źydowkiego blondyna z królem Arabii Saudyjskiej,zmuszono kraje zatorki Perskiej do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem oskarżając Katar o to że wspiera ISIS ? 

7.Czy to przypadek że ISIS wozi się Toyotami wyprodukowanymi w Szatanach ? że posiada Abramsy wyprodukowane z Szatanach?

PS.Impeachement to jest w tej chwili najlpesze wyjście jakie się może zdarzyć USA i całemu światu.

Skomentuj