Broń klimatyczna, prawda czy mit

Kategorie: 

Rosyjska instalacja SURA, bliźniak systemu HAARP

Większość stałych czytelników z pewnością słyszała niejednokrotnie, że pewne katastroficzne zdarzenia na świecie mogą być wywoływane celowo, przez urządzenia zdolne do generowania kataklizmów. Jednak ze względu na to, że tego typu informacje nie są zwykle obecne w mediach uznawanych za opiniotwórcze większość osób uważa, że to raczej fantazja niż rzeczywistość.

 

Zacznijmy od huraganów. Czy to możliwe, aby generować huragany, powodzie, susze i inne niszczycielskie zjawiska pogodowe? Według niektórych teorii spiskowych ostatni huragan Sandy pomógł Barackowi Obamie w wygraniu wyborów w USA.

 

Amerykański uczony Moshe Alamar z Massachusetts Institute of Technology twierdzi, że istnieją technologie pozwalające na kontrolowanie huraganów.  Najważniejsze jest sztucznie regulowanie temperatury w różnych częściach formującego się cyklonu.  Kontrola ruchu jest kierowana do ogrzewania lub chłodzenia z niektórych obszarów poprzez parowanie wody, promieniowania mikrofalowego, albo za pomocą laserów.  Naukowiec teoretyzuje, że świetnym sposobem, aby wpłynąć na wiatr będzie wielki statek, wyposażony w dwa tuziny dysz, które tworzą silny pęd powietrza.  W ciągu zaledwie kilku godzin pracy za statkiem zaczyna się tworzyć potencjalny huragan.

 

Kolejny przykład technologii stanowiącej broń klimatyczną są bomby tsunami. Ostatnie wydarzenia w Japonii i potężne fale tsunami z 2004 nasuwają pytanie: czy można wywołać takie katastrofalne wydarzenia sztucznie?  Dziesięć lat temu został upubliczniony tajny wojskowy projekt prowadzony przez armię amerykańską w latach 1944/45, o kryptonimie Project Seal.  Ten wojskowy program był prowadzony pod kierunkiem profesora Thomasa Leech. Zakładano wybuch na dnie morza za pomocą dużej ilości materiałów wybuchowych, które muszą spowodować lokalne tsunami, zmywając budynków wzdłuż wybrzeża wroga.

 

Testy prowadzono na Oceanie Spokojnym w pobliżu nowozelandzkiej wyspy Vangaparoa. Badania uznano za sukces, ale nie wiadomo, czy technologia przetestowana w trakcie tych eksperymentów została zarzucona czy wręcz przeciwnie, zmilitaryzowana. Od czasu, gdy prowadzono te testy nastąpiła jedna istotna zmiana, opracowano technologię budowy bomb jądrowych, które umieszczone na dnie morza są w stanie wywołać efekt porównywalny z wielkim trzęsieniem ziemi i w konsekwencji tsunami. Na dodatek eksplozja jądrowa wykonana pod woda byłaby trudna do udowodnienia.

 

Jedną z najczęściej wspominanych broni klimatycznych jest HAARP, czyli system anten do manipulowania jonosferą. Istnienie tej instalacji na Alasce jest faktem, ale zakres jej możliwości nie jest do końca znany. Wiadomo na pewno, że za pomocą HAARP dokonuje się manipulacji jonosfery. Jest to warstwa atmosfery znajdująca się około 50 kilometrów nad naszymi głowami. Zawiera ona duża ilość wolnych jonów i elektronów, które chronią nas przed promieniowaniem kosmicznym. Wpływ jonosfery na klimat nie jest do końca poznany, ale przypuszcza się, że ma ona istotne znaczenie.

 

W wielu miejscach gdzie dochodzi do trzęsień ziemi obserwuje się zjawisko polegające na tym, że nad miejscem trzęsienia warstwy jonosfery ulegają rozgrzaniu. Na podstawie tego fenomenu planuje się budowę sieci satelitów wypatrujących takich miejsc, co może pomóc w przygotowaniu się do kataklizmu. Nauka zakłada, że jest to zjawisko naturalne, ale może być również tak, że ktoś celowo rozgrzewa jonosferę nad konkretnym obszarem wywołując trzęsienie ziemi.

 

System HAARP jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem zdolnym do takich operacji, ale nie jest jedynym. Rosjanie mają podobne urządzenie zwane Sura. Początkowo oba systemy zostały zbudowane, jako stanowiska badawcze do ustalenia wpływu jonosfery na zakłócenia komunikacji radiowej, przechwytywania rakiet balistycznych i innych statków powietrznych.  Instalacje HAARP i Sury zdolne są do generowania promieniowania elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości, co może ogrzewać pewien obszar jonosfery i tworzyć plazmoidy, klastry plazmy, składające się z pól magnetycznych i samej plazmy.

 

Instalacja może wywołać ekspozycję na promieniowanie elektromagnetyczne w jakiejkolwiek części planety.  Moc promieniowania jest tajemnicą.  Uważa się, że instalacja HAARP na Alasce jest w stanie dostarczyć do 3,6 MW a Sura około 750 kW. Jednak uważa się, że Stany Zjednoczone wybudowały instalacje podobne do tej z Alaski w innych regionach świata na przykład w Australii, na Grenlandii, w Norwegii oraz w Azji.

 

Plotki i mitów na temat HAARP powodują, że uważa się, że instalacja może powodować trzęsienie ziemi, promieniując pewnymi falami rezonansowymi, które powodują drgania skorupy ziemskiej.  Pojawiają się opinie, że promieniowanie HAARP może nawet powodować panikę i szaleństwo tysięcy ludzi.  Jako przykłady podawane są liczne trzęsienia ziemi w różnych częściach świata.

 

Niektórzy twierdza, że Stany Zjednoczone i ZSRR (a później Rosja) wymieniają między sobą "geofizyczne ataki" i że wojna klimatyczna niewidoczna dla społeczeństwa trwa do dziś. Rozstrzygnięcie sporu czy instalacje typu HAARP i SURA są w istocie nieszkodliwymi urządzeniami badawczymi czy też wyrafinowaną bronią geofizyczną jest praktycznie niemożliwe bez odtajnienia szczegółów eksperymentów tam wykonywanych, a do tego z pewnością nie dojdzie w najbliższym czasie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Fila

Kliknąłem na najwyzszy link i

Kliknąłem na najwyzszy link i odechciało mi sie czytać. pisał kt ktos niedouczony i nie myslący. Pełno bzdur i błednego interpretowania faktów.
Przykład? Autor myli lodowce z pokrywa lodową na morzach i górami lodowymi. A to są trzy zupełnie różne zagadnienia. Widac, że w ogóle nie ma pojęcia o czym pisze.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Skoti

Dokładnie , ile fabryk

Dokładnie , ile fabryk zakładów ,rafinerii, o elektrowni nie wspomne- zostało zniszczonych w Fukushimie, zastrzyk finansowo-rozwojowy dla gospodarki własnej albo zemsta konkurencji Smile , albo czysty przypadek.  zaczynam czuć się jak  dziwnie ostatnio , zmiany są większe niż przypuszczamy , nie tylko my i nasza planeta, inne planety też doświadczają anomalii , o słońcu nie wspomnę - cykl 11 letni spóźnia się o dwa lata , (w sumie teraz jest kilkanaście plam) ale DWA lata. Zawsze było jak w zegarku. A pogoda ? Po...baliśmy ją jako ludzkość dokładnie i naprawić pewnie już się nie da , chyba że jakiś magik albo jakis ... Bóg. ""

Portret użytkownika Ja

Najlepsi do wyjaśnienia tego

Najlepsi do wyjaśnienia tego typu spraw będą "Pogromcy mitów" Jamie Hyneman i Adam Savage :P, ale nie liczyłbym na rzetelność, raczej na kolejne dezinformacje i sianie propagandy. zresztą nie ma się co dziwić zwłaszcza kiedy tą prace wykonują dla stacji Discovery. Kolejni Celebryci którzy się sprzedali?

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj