Broń jądrowa dla Polski i karabin w każdym domu to jedyna szansa dla bezpieczeństwa naszego kraju

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W trudnych czasach, które obecnie nastały w Europie Wschodniej nagle okazało się, że Polska i państwa nadbałtyckie mogą być kolejnymi celami podboju putinowskiej Rosji. Problem polega na tym, że nasza armia jest w fatalnym stanie i nie mamy szans obronić się dłużej niż przez kilka dni. Wydaje się, że obecnie jedynym gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju może być pozyskanie broni jądrowej.

 

Większość obywateli naszego kraju jest pod wpływem ordynarnej propagandy. Najpierw z przekazów medialnych wynikało, że Rosja nam nie grozi, chyba, że będziemy za bardzo dociekać co stało się 10 kwietnia 2010 roku. Wydarzenia ostatnich tygodni spowodowały zwrot o 180 stopni i teraz już oficjalna propaganda rządowa nie wyklucza wojny z Rosją.

 

Podniósł się zatem chór medialnych pseudo ekspertów, którzy przekonują nas, że na szczęście jesteśmy w NATO i gdyby nadeszła wojna nie będziemy pozostawieni sami sobie. Czy to nam czegoś nie przypomina? Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w 1939 roku, kiedy Polska miała sojusz wojskowy z Francją i Wielką Brytanią. Jak sie to skończyło dobrze wiemy. Nie wiadomo zatem dlaczego teraz miałoby być inaczej.

 

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nikt nie będzie za Polskę ginął i NATO będzie pokrzykiwać bez żadnych realnych działań, a na Moskwę spadną nie rakiety tylko wyrazy oburzenia. Polska musi się zatem uzbroić i to na poważnie. Nie wystarczy kilkaset czołgów czy kilkadziesiąt samolotów. Nasza sytuacja przypomina obecnie tę, jaką ma Iran, któremu wciąż grozi Izrael, państwo, które zupełnie nielegalnie uzbroiło się w broń jądrową. Trudno się zatem dziwić, że Iran próbuje pozyskać takie samo uzbrojenie, które, przynajmniej teoretycznie spowoduje wyrównanie sił, albo chociaż odstraszy potencjalnego agresora.

 

Oczywiście nie ma mowy o tym, aby Polska zdołała zbudować potencjał równoważny z mocarstwami, ale kilka czy kilkadziesiąt bomb jądrowych to coś, co jest wykonalne. Tak naprawdę problemem nie jest technologia, bo nasi naukowcy mimo wszystko to klasa światowa. Zresztą schematy budowy bomby jądrowej to ni problem, kłopotem jest materiał rozszczepialny. To dlatego USA i Izrael robią co mogą, aby sabotować irańskie wirówki do wzbogacania uranu, posiadanie takiego surowca oznacza zdolność do stworzenia własnej broni jądrowej.

 

Oczywiście można argumentować, że Polska jest sygnatariuszem traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej NPT, ale co z tego. Można to wypowiedzieć, Izrael w ogóle tego traktatu nie podpisał, więc czym się przejmować? Polska broń jądrowa mogłaby zostać przetestowana w jakiejś głębokiej sztolni lub nieużywanym szybie kopalnianym. Prawdopodobnie właśnie ze względu na fakt wykonywania takich próbnych eksplozji jądrowych USA nie ruszają dyktatury w Korei Północnej.

 

Pozyskanie broni jądrowej w zdecydowany sposób poprawiłoby naszą pozycją międzynarodową. Gdyby Ukraina nie oddała kiedyś głowic nuklearnych dzisiaj nie byłoby takiej sytuacji, że Rosja po prostu robi pełzającą inwazję w głąb sąsiedniego kraju. Okazuje się, że wiara w zapewnienia mocarstw, które obiecały bronić Ukrainy po oddaniu broni jądrowej, była nieuzasadniona.

 

Oprócz pozyskania broni jądrowej Polska może poprawić swoje bezpieczeństwo zmieniając prawo, które zezwoli na uzbrojenie społeczeństwa. Karabin w każdym domu i kultura obchodzenia się z bronią wpajana od małego jako element wychowania. Robią tak od wieków Szwajcarzy i nawet Hitler uznał, że inwazja na Szwajcarię, może być okupiona zbyt dużymi stratami.

 

Oczywiście nieszczęściem Polski jest też ukształtowanie terenu niesprzyjające prowadzeniu wojny partyzanckiej. U nas są po prostu głównie równiny, które utrudniają skuteczną obronę terytorialną. Mimo to właśnie takie przygotowanie do obrony fragmentów terytorium i to przez ludzi, którzy tam mieszkają i znają go bardzo dobrze, to podstawa nowoczesnej obrony terytorium w konflikcie konwencjonalnym.

Rządzący nami ludzie z pewnością nie będą przychylnie patrzyć na pomysły uzbrojenia ludności, ponieważ jakkolwiek działa to odstraszająco na ewentualnego agresora to jeszcze wpływa otrzeźwiająco na władze, które nie mogą w takiej sytuacji łupić rozbrojonych obywateli, ponieważ po objawach tyranii, mogą oni po prostu wykorzystać tę broń do obalenia rządu. Broń jądrowa dla Polski i broń palna dla narodu to tylko jedne z wielu pomysłów realnego zabezpieczenia naszego kraju, pytanie tylko czy nasi bojaźliwi giermkowie zachodu płaszczący się też przed wschodem są zdolni do podejmowania tak potrzebnych, ale i pozornie kontrowersyjnych decyzji politycznych.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pennywise

Dzięki naszemu zajebistemu

Dzięki naszemu zajebistemu rządowi doszło do takiej sytuacji, że Putin chce nas zmieść.. chociaż nie wiadomo czy i tak by nie chciał tego zrobić. Jakkolwiek przydała by się broń dla cywili, której rząd nam nie da bo tak jak jest napisane skończyłoby się to zapewne jego obaleniem bo ludzie zaczęliby może troche myśleć i poczuliby władze w łapach. Co do atomówek lepiej je też chyba mieć jeśli ktoś nam grozi, że nas rozjebie. Chu**wo byłoby chociaż troch nie odpłacić, a i może by sie trochę zastanowił przed atakiem, a jak nic nie możemy zrobić to bierze sobie i ch**.. Chore to jest wszystko co sie dzieje :/

Portret użytkownika paczus60

Żadnej broni, żadnego wojska,

Żadnej broni, żadnego wojska, żadnej bomby atomowej!!!!!!!!!
W Polsce nie jest potrzebne wojsko ani broń atomowa tylko odpowiedzialny rząd który nie będzie wpychał nosa w nie swoje sprawy. Na Ukrainie jest kołomyła nie dlatego że nastąpił przewrót władzy tylko dlatego że nowa władza ogłosiła wejście do nato - twór amerykański przeciw Rosji. Na co logiczne jest że Rosja nie może pozwolić bo to jest otaczanie Rosji przez natowskie wojska - ukraińcy sami sobie zgotowali ten los - przez akceptacje polityki zagranicznej nowego rządu którzy sami pchali sie do unii i do nato, co dawało im fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Problemem jest że polski rząd nie potrafi dobrze współrzyć ze swoimi sąsiadami. Polski położenie geopolityczne jest szczególne, bardzo podobne do położenia Ukrainy. W związku z tym polityka zagraniczna Polski powinna polegać na szukaniu kompromisu pomiędzy Rosją a zachodem. Polska podobnie jak Ukraina jest krajem buforowym i jej polityka zagraniczna powinna polegać na łagodzeniu stosunków pomiędzy Rosją a zachodem a nie na odwrót co teraz robi Polska która buntuje całą UE a nawet cały świat przeciw Rosji, to jest jak popełnienie harakiri. Co do legalizacji broni w Poslce - nigdy w życiu. Ludzie poprostu do tego nie dorosli, to przyniesie ogrom nie potrzebnych i głupich zabójstw, gówniarze zaczną chodzi po ulicy z bronią, to doprowadzi do wielu nie potrzebnych śmierci. Poza tym konfliktów nie trzeba rozwiązywać poprzez użycie odrazu broni palnej, od tego jest policja która w razie potrzeby ma interweniować. Legalizacja broni doprowadzi do zbyt częstych i nie potrzebnych jej nadurzyć, praca każdego policjanta stanie sie zagrożona, Polska stanie się prawdziwym dzikim zachodem, na ulicach może dojść do rozbojów, częstych strzelanin i wy naprawde chcecie żyć w takim kraju!!!!!!
Bomba atomowa - to może przynieść nie tykalność rządowi, a za dużo władzy rządowi też nie należy dawać, to jest fałszywe poczucie bezpieczeństwa, np.Korea Płn. która ją posiada a w kraju jest bieda i ubóstwo, ludzie nie mają dostępu do internetu, naród jest okłamywany i oszukiwany a rząd jest nie tyklany i chroni się wojskiem, a co gorsza jeśli do władzy dojdzie jakis zidiociały nie odpowiedzialny władca to kto wie gdzie i jak może jej użyć. Im więcej krajów będzie w posiadaniu broni jądrowej tym większe zagrożenie wybuchu wojny atomowej i większe zagrożenie istnienia życia na ziemi, to nie tędy droga, bomba atomowa nie rozwiąże konfliktów ale stworzy większe zagrożenie dla ziemi. Ludzie na całym świecie prędzej powinni domagać sie od swoich rządu do zaniechania jej produkcji!!!!! Najgorsze jest to że ludzie zbyt szybko nauczyli sie ją produkować, ludzie nie dojrzeli do dysponowania tak silnymi energiami, poza tym rządy w wielu krajach są skorumpowane, obywatele niemal na całym świecie są okłamywani, polityka to najbrudniejsza i najbardziej oszukańcza ze wszystkich dyscyplin zawodowych jakie są na ziemi, tworzona tylko dla własnych korzyści ludziom którzy rządzą i kierowana tak aby zwykli obywatele nie wiedzieli zbyt wiele. Bomba atomowa tylko podgotuje wiele konfliktów to może przynieść jedynie więcej szkód niż korzyści, całe szczęscie że dysponuje nią póki co tylko nie wielka ilość państw, aż strach pomyśleć co by sie stało jakby każdy kraj na ziemi ja dysponował. Świat nie potrzebuje atomu i nigdy go nie potrzebował, ale wielu ludzi niestety myśli że jest inaczej. 

Portret użytkownika Prezes568

Nie wierzę, że mógł to

Nie wierzę, że mógł to napisać Polak, zatem wnioskuje że ten komentarz pisał klakier putina. Żaden normalny człowiek nie namawiałby rodaków do całkowitego rozbrojenia w sytuacji gdy wszyscy do okoła się zbroją - to jest jak namawianie do samobójstwa.

Portret użytkownika bartek158

Mylisz się zupelnie kolego ,

Mylisz się zupelnie kolego , broń atmowa nie ma nic wzpólnego z nie tylkalnością władzy , większość krajów która je posaida to kraje demokratyczne a nie totalitarne. Jeśli twierdzisz ,że broń jądrowa tylko wywołuje konflikty to podaj choć jeden przykład w którym zaatakowane zostało państwo posiadające broń jądrową. Skoro już ustaliliśmy ,że nikt się na to nigdy nie odważył to chyba oczywiste jest ,że tylko to jest 100% odstraszaczem. Jedyna poprawna polityka jaką Rosja akceptuje jest to co się dzieje na Białorusi. Jeśli właśnie w tym kierunku powinna iść wg Ciebie Polska to zamiast na to czekać poprostu spakuj walizki i się przeprowadź do Mińska. Mam wrażenie ,że to kolejna wypowiedź moskiewskiego trola.

Portret użytkownika creativepg

kompletnie nie umiesz czytac.

kompletnie nie umiesz czytac. Gdzie tam jest napisane w poscie wyzej, ze nie zostala nigdy uzyta bron jadrowa? Nigdy nie zostal zaatakowany kraj posiadajacy bron jadrowa. Wedlug Ciebie Japonia sama zrzucila na siebie bombe?

Portret użytkownika KrólPolski

Ale wy jesteście glupki!

Ale wy jesteście glupki! Chcecie walczyć za tych złodziei z rzadu, którzy przez lata was okradali i okradają i nic nigdy niczego dla was nie zrobili. Jak dojdzie do wojny macie na myśli broń, by ja posiadać w domu. Nie bądźcie głupi Tusk i ta cała pier****na złodziejska banda spier...i z z kraju z waszymi pieniędzmi, a wam baranom bedą kazać strzelać do wroga i ginąc. Niech te ku..y sami idą z bronią do wroga. Ja pier...e taki kraj za, który nigdy w życiu nie będę walczył, bo baranem zmanipulowanym nie jestem i zemnie nie zrobią. Pamiętajcie, ze lepiej wyjechać tam gdzie lepiej i warto niż siedzieć ty w tym kraju i patrząc w telewizor bedą wam prac mózgi i manipulować otepiac byście byli otumanieni. Każdy Ch.j z rzadu ma miliony na koncie. Tusk jak startował do rzadu nie miał nic, a dziś korzysta z wygranych pieniędzy po rożnych układach, a wy macie benzynę po 6zl i zarobki 1200zl na miesiąc Ahahahahahah. Cała Polska pier.....a.

Portret użytkownika pamiętam

Piszesz rozumiem o sobie

Piszesz rozumiem o sobie ?
Wyobrażasz sobie, że jakby każdy miał broń w domu i amunicji pod dostatkiem to i nie poszłyby inne aspekty podnoszące naszą wartość ?
Po pierwsze znaczyłoby, że mamy w końcu mądrych ludzi we władzach,a nie nieudacznych patafianów.
Poziom życia też byłby inny i byłoby co bronić, a nie długów i niezapłaconych podatków, które to i tak nie zasilają naszego państwa, tylko okupanta co się zowie III RP/UE.
Nikt by nas wtedy nie ruszył, mielibyśmy w końcu swoje prawa, od drobiazgów czy zapinać pasy, czy nie, palić papierosy z filtrem, czy bez i z jaką dawką substancji smolistych po te by Polak we własnym kraju mógł wziąć kredyt, nie lichwiarski i ,mógł pracować uczciwie na własny rachunek płacąc niskie i uczciwe podatki. A do przestępców i gwałcicieli mógł strzelać.
 
 Ktoś powie, że posiadanie broni nie zmieni Polski w kraj dobrobytu. Prawda, z tym, że prawo do jej posiadania byłoby tylko efektem kolosalnych zmian jakie muszą zajść w naszym kraju, by coś mogło ruszyć do przodu.

Portret użytkownika pamiętam

Piszesz rozumiem o sobie

Piszesz rozumiem o sobie ?
Wyobrażasz sobie, że jakby każdy miał broń w domu i amunicji pod dostatkiem to i nie poszłyby inne aspekty podnoszące naszą wartość ?
Po pierwsze znaczyłoby, że mamy w końcu mądrych ludzi we władzach,a nie nieudacznych patafianów.
Poziom życia też byłby inny i byłoby co bronić, a nie długów i niezapłaconych podatków, które to i tak nie zasilają naszego państwa, tylko okupanta co się zowie III RP/UE.
Nikt by nas wtedy nie ruszył, mielibyśmy w końcu swoje prawa, od drobiazgów czy zapinać pasy, czy nie, palić papierosy z filtrem, czy bez i z jaką dawką substancji smolistych po te by Polak we własnym kraju mógł wziąć kredyt, nie lichwiarski i ,mógł pracować uczciwie na własny rachunek płacąc niskie i uczciwe podatki. A do przestępców i gwałcicieli mógł strzelać.
 
 Ktoś powie, że posiadanie broni nie zmieni Polski w kraj dobrobytu. Prawda, z tym, że prawo do jej posiadania byłoby tylko efektem kolosalnych zmian jakie muszą zajść w naszym kraju, by coś mogło ruszyć do przodu.

Portret użytkownika andy V

Najsilniejszą super bronią to

Najsilniejszą super bronią to jest w każdym polskim domu aparatura do pędzenia bimbru. Za jej pomocą rozłożymy każdego napastnika na łopatki. Żadna broń atomowa nie ma szans z tym się równać. Niebagatelne jest także to że kosztuje znacznie mniej. Tak uważam.

Portret użytkownika pr78

DO ACHILLESA NAUCZ SIE

DO ACHILLESA NAUCZ SIE ROSYJSKIEGO ZAJMIE CI TO 3 MIESIĄCE I SIE DOGADZSZ ,KUP BILET I JEDZ DO ROSJI BO PISZESZ O CZYMS O CZYM NIE MASZ POJECIA OMIJAJ MOSKWE I PETERSBURSKIE CENTRUM BO TO DWA MIEJSCA INNE NIZ RESZTA ROSJI
ROSJAN I ROSJE ZNAM OD KONCA LAT 80 ANI ONI WSPANIALI ANI ROSJA WYJATKOWA TO UPADŁE PAŃSTWO TYLKO LUDZI SZKODA I WCALE NIE SA SZCZĘSLIWI SA OSZUKANI PRZEZ GARSTKE CWANIAKÓW Z KGB A NADWYZKI ZŁOTA TO MA PARU OLIGARCHÓW
 

Portret użytkownika PawełG

Słusznie, rosja się

Słusznie, rosja się rozpada... ale właśnie przez to jest niebezpieczna (nie mają wiele do stracenia).
Ponadto, pucin i reszta bandy to degeneraci, po kgbowskim praniu mózgów... w sumie nienormalni osobnicy.
A broń w domu ... JESTEM W 100% NA TAK !!!!!!
Paweł.

Portret użytkownika Paweł83

Jasne, dajcie wszystkim

Jasne, dajcie wszystkim Polakom broń to sami sie nawzajem bozabijają i Rosja nie będzie miała już wrzoda na dupie jakim jest Polska, która wszędzie się wpiepsza nie tam gdzie trzeba. Politycy chcą wojny bo tylko tak w łatwy sposób zlikwidować bezrobocie i wszelkie kryzysy. A polskie dzieci, które ledwo skończyły gimnazjum i piszą tu durne posty nie znając dobrze historii, pójdą na pierwszy ogień.

Strony

Skomentuj