Brexit stał się faktem - Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

A więc stało się. Zmasowana propaganda strachu aplikowana Brytyjczykom przez tamtejsze media okazała się nieskuteczna. We wczorajszym referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zwyciężyli jednak zwolennicy opuszczenia tej lewackiej organizacji.

 

Niewątpliwie wynik ten był oczekiwany, ale i tak jest dla wielu szokujący. Większość osób spodziewała się zapewne, że wyniki głosowania zostaną jakoś spreparowane tak jak uczyniono to niedawno w Austrii, ale w tym wypadku tak się nie stało. Brexit stał się faktem, a za wyjściem z Unii Europejskiej zagłosowało ponad milion Brytyjczyków więcej niż za pozostaniem. Z większości stolic europejskich dobiega z tego powodu lament, odnośnie niepewnej przyszłości naszego kontynentu.

 

Niewątpliwie wczorajszy dzień - 23 czerwca 2016 roku - był punktem zwrotnym w dziejach UE. Z dużym prawdopodobieństwem można nawet stwierdzić, że to początek końca tej biurokratycznej zdegenerowanej organizacji zwanej Unią Europejską. Uwolnienie się z unijnego jarzma Wielkiej Brytanii, powinno przynajmniej rozpocząć w pozostałych krajach dyskusję na temat wystąpienia z tej dziwacznej masońskiej organizacji rządzonej przez Niemców, z siedzibą w Brukseli. Już słychać podobne glosy z Francji i z Holandii. W Polsce niestety nadal większość ludzi uważa, że UE to coś dobrego.

Niemcy niepodzielnie władający w UE muszą być obecnie bardzo zaniepokojeni przyszłością swojego projektu politycznego. Brexit spowoduje przetarcie szlaku i wskaże procedury konieczne do spełnienia aby do tego rozdziału rzeczywiście doszło.To precedens, który może być bardzo niebezpieczny, bo może zachęcać inne kraje do porzucenia absurdalnej UE zalewanej przez hordy islamistów zaproszonych do inwazji na Europę przez niemiecką kanclerz.

 

Zresztą teraz po wyjściu z UE Wielkiej Brytanii, dominacja Niemiec w Europie może być tylko jeszcze większa, a to raczej zła wiadomość dla krajów takich jak Polska. Ostatnie ekscesy Komisji Europejskiej, która na zlecenie Berlina uzurpuje sobie prawo do pouczania naszego kraju, z pewnością były czynnikiem stymulującym u wielu Brytyjczyków decyzję o poparciu Brexit.

 

Za kilka lat przekonamy się, czy Wielka Brytania, po odrzuceniu brukselskiej biurokracji, rzeczywiście wpadnie w recesję, co wieszczą euroentuzjaści, czy też wręcz przeciwnie, zacznie się rozwijać dużo szybciej. Skutki Brexitu będą z pewnością bacznie obserwowane przez wszystkie państwa członkowskie UE, a ewentualny brytyjski sukces poza Unią, może być początkiem końca tego lewackiego molocha.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (8 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Moim zdaniem za pomocą

Moim zdaniem za pomocą organizacji lewacko ekstremistycznych lucyferianie angielscy chca pozabijać Polaków ! "Policja w Cambridgeshire bada doniesienia o osobach roznoszących ulotki ze słowami nienawiści wobec Polaków – informuje „Nasz Dziennik”. Służby deklarują „bardzo poważne” potraktowanie sprawy.Do mieszkających w Cambridgeshire Polaków dotarły w piątek, po ogłoszeniu wyniku referendum, kartki z wydrukowanym napisem: „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”. Policja zapowiada prowadzenie śledztwa pod kątem używania mowy nienawiści, za co grozi kara grzywny i do sześciu miesięcy więzienia. Służby chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, które otrzymały szkalujące Polaków ulotki. - Ze względu na naturę zgłoszenia, spodziewamy się, iż mogło to dotknąć większej grupy ludzi - podkreślił inspektor Nick Percival. Polacy mieszkający w Zjednoczonym Królestwie obawiają się nasilenia po Brexicie postaw antyimigranckich, na co wskazują wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadzonym jeszcze przed referendum. Blisko 40 proc. z badanych wyraziło takie właśnie obawy. http://www.pch24.pl/antypolskie-ulotki-pod-lupa-brytyjskiej-policji--w-materialach-jest-mowa-o-polskim-robactwie,44182,i.html#ixzz4CfXTq1cZ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika fix

Pozyjemy zobaczymy.bez paniki

Pozyjemy zobaczymy.bez paniki. Nikomu nic sie nie stanie.oczywiscie moze troche ludzi wroci.jednak nie wszyscy, bo do czego.fabryki zapelnione ludzmi ze wschodu.to nie jest takie proste. Poza tym bylo troche oczywiste, ze niemcy za bardzo naciskaja swoja polityka.juz teraz niektorzy chca stawiac wszystko na ostrzu noza.nie tedy droga.musza sie wszyscy jakos dogadac.ustalic zasady oby gb i kraje unii spokojnie sie porozumialy w sprawie wyjscia bez obrazania na siebie. Poza tym zdrowie jest najwazniejsze i pokoj i milosc.

Portret użytkownika ACHILES

Władimir Putin do Davida

Władimir Putin do Davida Camerona: takie wypowiedzi świadczą o niskim poziomie kultury politycznej

Nawet straszenie Rosją nie pomogło - stwierdził Putin, komentując wyniki brytyjskiego referendum. Prezydent Rosji w swoim komentarzu nt. wyników wczorajszego referendum w Wielkiej Brytanii, odniósł się również do słów premiera Davida Camerona, który - zdaniem Władimira Putina - stwierdził, że z Brexitu: "zadowolony będzie Putin".

- Te wypowiedzi nie mają i nie miały żadnych podstaw - oświadczył rosyjski prezydent. - Tym bardziej po głosowaniu nikt nie ma prawa wygłaszać oświadczeń o jakimś stanowisku Rosji - podkreślał. Zdaniem prezydenta Rosji, takie stwierdzenia, jak przytoczone słowa Camerona, świadczą o: "niskim poziomie kultury politycznej". Zdaniem Putina, nikt nie ma prawa wydawać oświadczeń w imieniu Rosji. Podkreślił on także, że jego zdaniem Moskwa nigdy nie zabierała głosu w sprawie Brexitu, a jedynie pilnie obserwowała wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Rosyjski prezydent zapowiedział jednocześnie, że jego rząd przeanalizuje sytuację na światowych rynkach.

czytaj więcej, na :http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-rosji-skomentowal-brexit-nawet-straszenie-rosja-nie-pomoglo/z6q5df

p.s Prezydent Rosji raz się wypowiedział, na temat tego referendum, na szczycie gospodarczym w ST.Petezburgu, gdzie powiedział: że po co ogłaszać referendum za wyjściem z UNII, a potem namawiać swoich obywateli by zagłosowali, za pozostaniem.

I TRUDNO SIĘ Z TYMI SŁOWAMI, NIE ZGODZIĆ. 

Strony

Skomentuj