To Brexit or not to Brexit - Wielka Brytania może zrezygnować z opuszczenia UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Wielkiej Brytanii odbyło się bardzo ważne głosowanie w sprawie przyjęcia propozycji umowy wyjścia tego państwa z Unii Europejskiej. Tak jak przypuszczano, dokument został odrzucony przeważającą większością głosów. Z Unii zaczęły wychodzić sugestie, aby Wielka Brytania zrezygnowała z Brexitu.

 

Głosowanie nad propozycją umowy miało miejsce we wtorek i zyskało poparcie zaledwie 202 głosów, ale aż 432 parlamentarzystów wyraziło sprzeciw, z czego 118 pochodzi z Partii Konserwatywnej premier Theresy May. Pierwotnie głosowanie nad dokumentem miało odbyć się w połowie grudnia zeszłego roku, ale premier May przełożyła je w ostatniej chwili właśnie w obawie przed porażką, której jak sami widzimy i tak nie udało się jej uniknąć.

Jakby tego było mało, Jeremy Corbyn z opozycyjnej Partii Pracy niemal natychmiast złożył wniosek o wotum nieufności wobec rządu. Te dwie kwestie – proces wyjścia Wielkiej Brytanii i wewnętrzne konflikty polityczne – mogą bardzo źle wpłynąć na funkcjonowanie państwa.

Wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych powinno oficjalnie nastąpić 29 marca. Czasu coraz mniej, a umowy regulującej wyjście z UE wciąż brak. Po wielkiej porażce, rząd będzie musiał wznowić negocjacje, aby wypracować nowe porozumienie.

 

 

Im bliżej Brexitu, tym więcej pojawia się wątpliwości, czy Wielka Brytania zdąży wynegocjować jakąkolwiek umowę. Po historycznym głosowaniu w parlamencie, sprawujący funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że zawarcie umowy może okazać się niemożliwe i zasugerował, że „jedynym pozytywnym rozwiązaniem” tej sytuacji może być anulowanie Brexitu.

Unia Europejska domaga się, aby Wielka Brytania jak najszybciej określiła, co zamierza dalej zrobić. Rząd ma coraz mniej czasu na wypracowanie nowej umowy i wiele wskazuje na to, że Wielka Brytania będzie miała już tylko dwie opcje – opuścić Unię Europejską bez umowy, albo anulować Brexit, a każda z tych decyzji nie pozostanie bez konsekwencji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Uu

Wy nie wiecie w co się teraz

Wy nie wiecie w co się teraz gra.

Brexit służy uwaleniu funta do poziomu 1:1:1:1 czyli gdy funt spadnie cenowo w okolice 4 zł, czyli do poziomu euro, dolara i franka to wprowadzi się Peg czterech walut w opozycji do juana albo nową zachodnią walutę.

Chodzi o to aby brytole byli do tego zmuszeni przez USA problemami gospodarczymi i aby chętnie to przyjęli.

Nie zapominajcie że Trump walczy z FED a Rosja i Chiny z całą resztą.

Portret użytkownika Luk

Po to był zament i pokaz z

Po to był zament i pokaz z negocjacjami,żeby wogóle nie było BrExitu.Gdyby nie byłoby zdrady, WB wyszłaby z Unii od razu, a Eurokraci sami by przyszli po negocjacje.Globalistom chodzi rozwiązywanie państw narodowych i utworzenie superpaństwa wg. modelu Spineli.Ciekawe czy WB będzie miała cenzure internetu?

Portret użytkownika ronin

nie martwcie sie jak wlk

nie martwcie sie jak wlk.brytania nie opusci uni wladza w niemczech nie jest wieczna i dziedziczona z pokolenia na pokolenie i moze sie okazac za jakis czas ze kurs polityki niemieckiej moze ulec gwaltownej zmianie hehe Wink

Skomentuj