Brexit może zostać opóźniony nawet do 2021 roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brexit wciąż pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Parlament Wielkiej Brytanii odrzucił najnowszy projekt umowy regulującej wyjście z UE, a czasu na rozwiązanie tej kwestii jest coraz mniej. Tymczasem z Unii dobiegają głosy, że Brexit może zostać opóźniony nawet do 2021 roku.

 

Wielka Brytania powinna oficjalnie opuścić UE 29 marca. Zanim to nastąpi, obie strony chcą zawrzeć umowę, która będzie regulowała przyszłe stosunki między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Problem w tym, że dotychczasowe projekty tego dokumentu nie zostały przyjęte przez brytyjski parlament.

Powyższa kwestia ma bardzo ważne znaczenie dla obu stron i stała się mocno irytująca. Brak jakiejkolwiek umowy będzie bardzo niekorzystny zarówno dla Unii Europejskiej, jak i Wielkiej Brytanii. Dlatego często mówi się, że należałoby zorganizować drugie referendum, aby społeczeństwo, mając świadomość czym może zakończyć się Brexit, mogło jeszcze raz podjąć decyzję.

Jak podaje brytyjski The Guardian, dyplomaci z Unii Europejskiej proponują przełożenie Brexitu o 21 miesięcy. Rząd Austrii oficjalnie poparł tę propozycję. Wielka Brytania wciąż nie jest przekonana do tego pomysłu. Już 12 marca, w brytyjskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad kolejną propozycją umowy. Jeśli ten projekt również nie przejdzie, Wielka Brytania stanie przed bardzo trudnym wyborem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj