Brazylijski stan Sao Paulo wprowadzi obowiązkowe szczepienia na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Brazylijski stan São Paulo zapowiada obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Mieszkańcy tego najbardziej zaludnionego obszaru w Brazylii będą otrzymywali chińską szczepionkę, która jak dotąd wykazuje się największą skutecznością i bezpieczeństwem.

Gubernator São Paulo, João Doria, ogłosił, że wszyscy mieszkańcy tego stanu, tj. około 44 miliony ludzi, będą musieli przyjąć szczepionkę na koronawirusa. Zwolnione z tego obowiązku będą tylko osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Masowe szczepienia mogą rozpocząć się na początku 2021 roku.

 

João Doria jest całkowitym przeciwieństwem prezydenta Jaira Bolsonaro, który z kolei porównuje koronawirusa do grypy i sam nie przestrzegał zarówno zasad bezpieczeństwa, jak i wprowadzonych obostrzeń. Gubernator São Paulo mówił, że Brazylia zmaga się z pandemią koronawirusa i z „wirusem Bolsonaro”.

Brazylijczycy będą otrzymywali chińskie szczepionki CoronaVac, które jak dotąd wykazują się największą skutecznością i bezpieczeństwem oraz nie wywołują żadnych poważnych niepożądanych skutków ubocznych. CoronaVac jest własnością chińskiej firmy farmaceutycznej Sinovac Biotech, która do końca 2021 roku dostarczy do Brazylii 60 milionów dawek szczepionki.

 

Brazylia ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników zakażeń i zgonów spowodowanych chorobą Covid-19, jaką wywołuje koronawirus. Nie można wykluczyć, że obowiązkowe szczepienia zostaną wprowadzone na terenie całego państwa. Władze Brazylii planują wprowadzić dwie szczepionki – chińską CoronaVac oraz szczepionkę stworzoną przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern farmaceutyczny AstraZeneca.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zn

Szczepienie covidowym

Szczepienie covidowym znamieniem bestii ( znaczy to tyle co "Certification of Vaccination Identification" czyli "Certyfikat Weryfikacji Szczepienia ID-19" albo inaczej "paszport bezpieczeństwa biologicznego" i jest oswajaniem nas z "koniecznością" szczepienia się popartą, co prawdopodobne, przymusem uchwalonym przez sejmowe covidtutki)   ma zapewne, tak jak to jest często po szczepieniu grypą, wywołać falę prawdziwych zakażeń. To już ewidentna, z premedytacją, realizacja scenariuszy hollywoodzkich filmów typu 12Małp czy Resident Evil. To plan rzeczywistej depopulacji i chęci wywołania "odruchu obronnego" u ludzi czyli wywołania zamieszek i lll w.św. Tyle tylko że tym razem wrogiem są "własne" rządy i nadzorowane przez nie administracje, służby i wojska. Nie byłoby to możliwe gdyby rządy nie były nafaszerowane masońskimi covidtutkami o zwykłych lemingach nie wspominając. Boże, miej nas w swojej opiece. Królu nam Panie Jezu!.  Podobno niektóre szpitale z tytułu podciągania pod "covid" większości przypadków, zaczynają wychodzić z długów. Warto by to sprawdzić (sugestia do dziennikarzy śledczych bo na prokuratury liczyć raczej nie można)  "MEGASKANDAL w Bydgoszczy! Lekarze wmawiali kobiecie Covid-19. Zmarła na zapalenie wyrostka bez pomocy lekarskiej"  https://prawy.pl/110803-megaskandal-w-bydgoszczy-lekarze-wmawiali-kobiecie-covid-19-zmarla-na-zapalenie-wyrostka-bez-pomocy-lekarskiej/           

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika euklides

Wśród tych 44 milionów na

Wśród tych 44 milionów na pewno znajdzie się nie jeden, który trzepnie tego Jajo Doria i się skończy. Mengelowcom naprawdę poprzewracało się w główkach i myślą, że oni mogą, ale im nic nie można zrobić. To samo dotyczy mengelowców polińskich.

Portret użytkownika Jack Ravenno

Też tak myślę, zwłaszcza, że

Też tak myślę, zwłaszcza, że życie ludzkie w Brazylii niewiele jest warte, z której by strony nie patrzeć. Generalnie - w wielu sprawach jesteśmy zgodni. Ja osobiście czekam na moment gdy te sk... uruchomią swoim bandytyzmem jakiegoś samotnego "mściciela". To będzie ciekawe. Zwłaszcza reakcje "elyt"

«Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

Skomentuj