Brazylijska policja aresztowała papugę, która pomogła handlarzom narkotyków w ucieczce

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Brazylijscy funkcjonariusze aresztowali papugę, która ostrzegła handlarzy narkotyków przed nalotem policji i tym samym umożliwiła im ucieczkę. 

Według doniesień brazylijskiej prasy, ptak został wytresowany przez przestępców, w jaki sposób ma ich ostrzegać przed operacjami policyjnymi. Całe zdarzenie miało miejsce w biednym regionie miejscowości Vila Irmã Dulce. Funkcjonariusze zamierzali przeprowadzić nalot na siedzibę miejscowych handlarzy narkotyków, lecz gdy tylko zbliżyli się do wejścia, papuga zaczęła głośno krzyczeć. Oficerzy są przekonani, że ptak został przygotowany na taką ewentualność przez przestępców.

 

Brazylijski dziennikarz, który już po pojmaniu papugi przez policję miał okazję się z nią zobaczyć, zwrócił uwagę, że ptak jest niezwykle posłuszny wobec ludzi, ale od czasu aresztowania w ogóle się nie odezwał, tak jakby był świadomy prawa do zachowania milczenia. Wszystko wskazuje więc na to, że nie chce wydać policji swoich właścicieli. Lokalny weterynarz zwrócił uwagę, że wielu policjantów różnymi sposobami próbowało skłonić ptaka do odezwania się, lecz ten pozostał nieugięty.

 

Telewizja Globo poinformowała, że policjanci oddali papugę do zoo, gdzie ma spędzić 3 miesiące na nauce latania, zanim zostanie wypuszczona na wolność. Wątpliwe, by jej właściciele próbowali odbić ją z niewoli, ryzykując tym samym własne ubezwłasnowolnienie. Ptak dołączył tym samym do rosnącej listy zwierząt zamieszanych w handel narkotykami w Brazylii.

 

Do tej pory była to jednak głównie domena gadów. W 2008 roku policja uchwyciła dwa aligatory podczas nalotu na fawelę w Rio de Janeiro. Handlarze zostali oskarżeni o napuszczeniu gadów na swoich wrogów. Przestępcy bronili się, twierdząc, że aligator odmówił zjedzenia ludzkich zwłok.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj