BP obniży produkcję ropy o 40% i zainwestuje miliardy dolarów w zieloną energię

Kategorie: 

Źródło: tg

BP ograniczy produkcję ropy i gazu o prawie połowę do 2030 roku. Zaoszczędzone pieniądze zainwestują w niskoemisyjny rozwój. Ma to zapewnić zerową emisję.

 

Brytyjska firma BP zmniejszy wydobycie ropy i gazu o 40% i zainwestuje co najmniej 1 miliard dolarów w czystą energię. Wynika to z planu, który ma być zrealizowany do 2030 roku.

 

Firma podała, że planuje dziesięciokrotne zwiększenie inwestycji niskoemisyjnych do 5 miliardów dolarów do 2030 roku. W ten sposób planują osiągnąć zerową emisję do 2050 roku. Akcje BP po tym ogłoszeniu wzrosły o 8%.

„Nadchodząca dekada ma kluczowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatycznymi. Dokonywanie niezbędnych zmian w globalnych systemach energetycznych będzie wymagało pomocy i wysiłku wszystkich ”- podano w oświadczeniu BP.

Firma spodziewa się, że jeśli wzrost temperatury na Ziemi ograniczy się do 1,5 ° C, to popyt na paliwa kopalne spadnie o 75%. Jeśli ocieplenie spadnie poniżej 1,5 ° C, to zapotrzebowanie zmniejszy się o 50%.

 

BP przewiduje, że produkcja ropy i gazu spadnie o co najmniej milion baryłek dziennie do 2030 r., Czyli o 40% mniej niż w 2019 r. Jednak większość rocznych nakładów kapitałowych firmy w ciągu najbliższych pięciu lat będzie nadal pochodzić z ropy i gazu.

 

Korporacja BP podała również, że zainwestuje 25 miliardów dolarów w cyfrowe technologie eksploracyjne i będzie wykorzystywać głównie znane już złoża ropy przy istniejącej infrastrukturze. W ten sposób mogą zaoszczędzić pieniądze, które w przyszłości zainwestują w dwóch głównych obszarach niskoemisyjnych.

 

Firma jest również zainteresowana produkcją i transportem wodoru, wychwytywaniem dwutlenku węgla, biopaliwami i rozwiązaniami niskoemisyjnymi dla przedsiębiorstw przemysłowych. Do 2030 r. inwestycje w ekologiczne przedsiębiorstwa będą stanowić około jednej trzeciej kosztów BP.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

wychwytywaniem dwutlenku

wychwytywaniem dwutlenku węgla

Niebywale intryguje mnie co oni mają z tym dwutlenkiem węgla. Trzeba za wszelką cenę podtrzymać emisję. Trzeba by utworzyć grupę kapitałową kupować i eksploatować złoża, a następnie spalać paliwa kopalne ile wlezie.

Portret użytkownika Quark

Tutaj mówią o zmniejszeniu

Tutaj mówią o zmniejszeniu wydobycia ropy i zastępowaniu jej energią odnawialną a z drugiej strony na całym świecie i w USA także (!) buduje się setki kolejnych elektrowni węglowych ..  zapewne będą je opalać węglem z wychwyconego CO2 .. żeby im się bilans zgadzał. Na naszym udręczonym świecie , jest tak wiele przeróżnych środowisk prezentujacych całkowicie odmienne dążenia i wzajemnie się wykluczających , że idąc dalej tą drogą do niczego sensownego nie dojdziemy ! 

Jest taka mądra myśl , którą ktoś kiedyś wypowiedział a brzmi ona tak: "Ludzkość zacznie postępować w sposób racjonalny dopiero wtedy , gdy wyczerpie już wszystkie inne możliwości ... " - obawiam się ,że moment w którym to się stanie będzie najmroczniejszą chwilą w dziejach ziemi.

Skomentuj