Boston Dynamics przedstawił zautomatyzowany magazyn przyszłości

Kategorie: 

Źródło: Boston Dynamics

Automatyzacja miejsc pracy może na dłuższą metę przyczynić się do masowych zwolnień. Niebezpieczeństwo to wynika z faktu, że roboty przemysłowe i inteligentne algorytmy są rozwijane w bardzo szybkim tempie, a współczesna edukacja wciąż nie przystosowuje ludzi do przyszłych warunków pracy.

 

Roboty z powodzeniem mogą zastąpić pracowników fizycznych. Maszyny potrafią pracować bez przerwy, nie potrzebują ubezpieczenia, są tańsze w utrzymaniu i nie biorą urlopów ani zwolnień. Roboty przemysłowe mogą wykonywać różne czynności równie dobrze, co pracownik ludzki i potrafią być o wiele wydajniejsze.

 

Era powolnych, wadliwych, ciężkich i ograniczonych ruchowo robotów powoli dobiega końca. Amerykańska firma Boston Dynamics, która zasłynęła z wielu zaawansowanych technologicznie robotów, zaprezentowała właśnie zautomatyzowany magazyn przyszłości, w którym dwie zwinne maszyny przenoszą paczki.

Roboty o wadze 5 kg, choć przemieszczają się na dwóch kółkach, potrafią zachować doskonałą równowagę i wykonują swoją pracę samodzielnie. Dzięki wbudowanemu systemowi wizyjnemu i czujnikom, mogą umieszczać paczki na palecie, jedną obok drugiej. Roboty te przystosowane są do przenoszenia obiektów o masie do 15 kg.

 

Koncepcja zautomatyzowanych magazynów będzie powoli wdrażana w kolejnych latach, aby zwiększyć wydajność pracy i ograniczyć koszta. Niestety oznacza to również, że do 2030 roku, w wyniku automatyzacji różnych zawodów, miliony ludzi na całym świecie straci swoją pracę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szof

Jak straci pracę? A kto

Jak straci pracę? A kto bedzie projektował i serwisował te roboty? Głupie gadanie, takie samo jak wchodzily auta zamiast koni - bezrobocie i apokalipsa. W rzeczywistości przemysł motoryzacyjny generuje największą ilość miejsc pracy. Tak samo bedzie z przemysłem automatyzacji. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Lommo

Wprowadzenie aut ciężarowych

Wprowadzenie aut ciężarowych w USA na szeroką skalę po I wojnie światowej spowodowało wielkie bezrobocie wśród furmanów i innych ludzi z branży przwozów wozami konnymi. I panowie furmani wcale się nie przekwalifikowali na szoferów ciężarówek. A co do przemysłu motoryzacyjnego i jakiegokolwiek innego to właśnie przemysł motoryzacyjny na całym świecie robi wielke zwolnienia w związku z przejściem na zaatomatyzowaną produkcję aut i przejście na praktycznie bezobsługowe auta elektryczne.

Skomentuj