Borsuki atakują ludzi w Rosji

Kategorie: 

Borsuk - Źródło: wikipedia.org

W obwodzie kurgańskim w miejscowości Szumichniskoj (Шумихинскoи) w Rosji doszło do przypadków ataków na ludzi w wykonaniu borsuków i jenotów (psowaty ssak drapieżny). Zwierzęta wręcz terroryzują lokalną ludność. Borsuk zaatakował jednego z mieszkańców boleśnie gryząc go po rękach.

 

Kolejny incydent miał miejsce gdy miejscowi zbierali jagody, wtedy atakującym był jenot. Biorąc pod uwagę, że ataki te nastąpiły jednego dnia ludzie zaczęli się obawiać o swoje bezpieczeństwo podejrzewając, że to jeszcze nie koniec.

 

O zdarzeniach poinformowano odpowiedni urząd, który wysłał na miejsce zdarzeń specjalne zespoły strażników leśnych, których zadaniem była ocena zagrożenia, jakie stwarzają agresywne zwierzęta. Padły podejrzenia na wściekliznę, ponieważ zwierzęta zwykle nie szarżują na ludzi starając się ich zagryźć, lecz raczej uciekają. Podjęto decyzję o prewencyjnym wzmożeniu ilości środków w celu przeciwdziałania wściekliźnie.

 

Agresywny borsuk zaatakował ostatecznie ponownie po około dwóch dniach, gdy ośmielony pojawił się w jednej z lokalnych wiosek. Został wtedy zastrzelony a jego zwłoki zostały zniszczone właśnie w obawie przed rozprzestrzenianiem się wścieklizny.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Skomentuj