Bombowce USA zbombardowały Wielką Rafę Koralową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do kompromitującej pomyłki doszło podczas manewrów wojskowych jakie odbywały się w okolicy wybrzeży Australii. Bombowce biorące udział w manewrach wojskowych w pobliżu stanu Queensland omyłkowo zbombardowały obszar wchodzący w skład Wielkiej Rafy Koralowej.

 

Planowano zbombardowanie wyspy Townshead, która znajduje się daleko od rafy jednak plan się nie powiódł i ważące ponad 220 kg bomby spadły na Wielką Rafę Koralową u wybrzeży Australii. Dowództwo US Navy twierdzi, że samoloty nie spowodowały poważnych zniszczeń w tej widocznej z kosmosu naturalnej strukturze.

Jak twierdzą amerykańscy wojskowi bomby nie były uzbrojone i nie wywołały dużych zmian w ekosystemach. Wielka Rafa Koralowa to największa rafa na Ziemi i jest to obszar wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się ona na niemal 2500 kilometrów w pobliżu australijskiego wybrzeża.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika fidler

Wydaje się to na celowe

Wydaje się to na celowe działanie. Można kilka hipotez postawić, jaki był rzeczywisty cel tej "pomyłki". Najprawdopodobniej chodziło o zrobienie czystego przesmyku w rafie dla łodzi podwodnych.

Strony

Skomentuj