Bombogeneza nad Ameryką Północną. Potężne śnieżyce i mrozy docierają już do Florydy

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Tegoroczna zima w Ameryce Północnej jest wyjątkowo mroźna i śnieżna. To co dzieje się w ostatnich dniach to jednak zdecydowanie coś niezwykłego. Ekstremalne zimno dotarło tak daleko na południe, że śnieg pada nawet na Florydzie!

 

Taka pogoda jest zabójcza dla wielu zwierząt. Kilka dni temu pojawiły się informacje o rekinach, które z powodu chłodu zostały wyrzucone na brzegi Florydy. Pojawiły się też informacje o znajdowaniu padłych na skutek mrozu gadów, w tym dużych jaszczurek takich jak legwany.

Całe to zamieszanie jest spowodowane zjawiskiem zwanym bombogenezą. Jest to obszar niskiego ciśnienia, w którym w ciągu doby spada ono o minimum 24 hPa. Termin ten jest używany do opisania ekstremalnie szybkiego rozwoju takiego niszczącego niżu. Często towarzyszą mu śnieżyce i potężne wichury. 

Bombogeneza jest zjawiskiem specyficznym na terenie USA i występuje wtedy, gdy dochodzi do kolizji ciepłych i zimnych mas powietrza. Jest to jednak bardzo niebezpieczne, ponieważ można się spodziewać poważnych problemów na ogromnym i gęsto zaludnionym obszarze Stanów Zjednoczonych.

Puste półki w sklepie w Bostonie - źródło: Twitter


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

PRZEZ TYLE JUŻ DEKAD

PRZEZ TYLE JUŻ DEKAD PODPALALI I NADAL PODPALAJĄ CAŁY NASZ ŚWIAT, to i teraz ich sama matka natura najpierw podpaliła w kaliforni i wydmuchała HURAGANAMI RAZ PO RAZIE, a obecnie ich ZAMROZIŁA. 

i niech mi tu ktoś nie mów, ŻE NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI DZIEJOWEJ !!!

ale to i tak jeszcze mało KAR, dla szatanów zjednoczonych, ZA TO CAŁE ZŁO, jakie oni czynili i nadal czynią LUDZIOM NA NASZEJ PLANECIE  . 

Portret użytkownika Eva11

Wielu chyba zapomina jak

Wielu chyba zapomina jak powstały sza....

Zapomina kto się tam osiedlił jako pierwszy .....

Osiedlil   ....Raczej zagarnąl ziemię ludów które ja szanowaly ....

To odłamki z paru kontynentów które od wieków walczą ze sobą ...

Kogo widzicie w tym kraju ? Czyż nie tych samych którzy niszczą resztę świata ?

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie ma sprawiedliwości. Oni

Nie ma sprawiedliwości. Oni zarabiają na tych ''katastrofach'' ciężką kasę. A modyfikacje pogody rozpoczęto już od 1954 roku po tym słynnym spotkaniu Klubu Rzymskiego. Wtedy też wymyślono elektrofiltry na kominy, one rozdrabniają pył na mniejszy, taki który wisi w powietrzu jako smog. Z roku na rok widać efekty tych pomysłów. Podaj przykład gdzie widzisz poprawę? Bo to co piszesz jest nadal w kręgu mściwego bożka z chmurki, który w swej dobrotliwości jebie niegrzeczne dzieci i pije ich krew co niedzielę.

Portret użytkownika Jiurson

Faktycznie - te zmiany

Faktycznie - te zmiany ciśnień, trzęsienia ziemi i wybuchające łuskanych mogą działać jak silniki tego z naszej perspektywy ogromnego satelity - i naprowadzać na prawidłową orbitę - satelity bez korygujących trasę napędów ulegają deorbitacji - pytanie - kto ym steruje ?

 

Portret użytkownika lipka

Ciśnienie nad Kanadą i Usa

Ciśnienie nad Kanadą i Usa jest bardzo wysokie wynosi 1038 hPa dlatego mróz, prognozy przewidują w kolejnych dniach odejście mrozu znad Usa ale pozostanie on nad Kanadą. Człowiek to istota ciepłolubna i mogąca znieść bez uszczerbku temperaturę 40 st.C na plusie ale już 40 na minusie jest prawdziwym wyzwaniem. 

 

Strony

Skomentuj