Bojownicy ISIL wkroczyli do Jemenu, zapowiedzieli wojnę z rebeliantami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Wojna w Jemenie zaczyna coraz bardziej przypominać sytuację w Syrii - choć działają tam różne ugrupowania zbrojne to i tak posiadają one jeden główny cel. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego powiadomili właśnie o powiększeniu swojego samozwańczego kalifatu.

 

Jemen już praktycznie niczym nie różni się od Syrii. Według informacji podawanych w mediach, wiele organizacji terrorystycznych oraz tzw. opozycja walczy między sobą o terytoria. Jednak często pojawiały się również wiadomości z których wynikało, że opozycjoniści, umiarkowane ugrupowania zbrojne oraz terroryści razem współpracowali np. podczas ataków na wojska Baszara al-Assada.

 

Podsumowując sytuację w Syrii - operuje tam wiele organizacji, począwszy od opozycji po członków samozwańczego Państwa Islamskiego, lecz oni wszyscy posiadają jeden cel główny, czyli pokonanie prezydenta kraju, jego wojsk i dojście do władzy. Zostanie sformułowany nowy marionetkowy rząd, naród zostanie rzekomo uwolniony od złego przywódcy i na tym się to wszystko skończy.

 

Jak pisaliśmy niedawno, w dzisiejszych czasach wojen nie trzeba prowadzić przy pomocy "oficjalnych" wojsk. Wystarczy utworzyć organizację rzekomo terrorystyczną, która będzie działała na usługach danego kraju. Nikt oczywiście nie potwierdzi że tak jest w rzeczywistości, choć konflikt w Jemenie dobitnie to pokazuje.

 

Arabia Saudyjska walczy z rebeliantami w Jemenie przy pomocy lotnictwa i wcale nie potrzebuje armii lądowej - przecież ona już tam operuje pod postacią organizacji rzekomo terrorystycznych. Al-Kaida walczy ostatnio z szyitami Huti, którzy mogą być wspierani przez Iran. Teraz swój udział w tej wojnie weźmie również tzw. Państwo Islamskie.

 

Bojownicy ISIL "utworzyli" na terenie Jemenu kalifat i zapowiedzieli że będą walczyć z szyicką rebelią. Zresztą można było się tego spodziewać - przecież al-Kaida i Państwo Islamskie to ugrupowania sunnickie, podobnie jak Arabia Saudyjska. Wojna najwyraźniej toczy się o wpływy między sunnitami a szyickimi bojownikami, współpracującymi z Iranem.

 

 

Źródło: http://www.vocativ.com/usa/nat-sec/isis-claims-yemen-caliphate/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rocky

metoda stara jak swiat, jak

metoda stara jak swiat, jak inaczej angole dorobili sie swojego majatku? zamiast walczyc z piratami, dogadali sie i juz. dostali statki, sprzet, siano i immunitet i szafa gra-wszystko co maja robic to oddac czesc koronie angielskiej. potem albo sie nawzajem wyrzneli albo pozdychali gdzies na krancach swiata-a majatek zostal u krolowej.
dzisiaj mamy dzicz z isis, bande poyebow ktorzy nawet nie odslaniaja twarzy mordujac ludzi-zazwyczaj tych bezbronnych, nie wojakow. nie mam za grosz szacunku dla muzulmanow, ani krzty. mieszkam miedzy nimi i widze na co dzien jak ich pseudo kultura wyglada. 
powiem jedno-jak sie ta swolocz zwali do polski na zyczenie skur.....now z rzadu-to macie przeyebane.
 
jak walczyc z tymi debilami? zaczac hodowac swinie-wszedzie, zamiast psow i kotow prowadzac prosiaki na smyczy, w kazdym sklepie niech roznosi sie zapach swiezej kielbasy, na polu bitwy strzelac do tych kretynow z kul maczanych w swinskiej krwi. no i dac kobietom bron-te sredniowieczne przyglupy mysla ze jak zgina z reki kobiety-to juz nieba nie uwidza. 
oni nie boja sie zabijac ani umierac dla swoich herezji-wiec tylko uzywajac ich durnych wierzen mozna sie tego chuystwa pozbyc, nijak inaczej. 
a to dla kogo oni pracuja-chyba nikt nie ma zludzen, wystarczy popatrzec skad maja bron, fundusze, logistyke i cale zaplecze ktorego nie byliby w stanie ogarnac sami nawet za nastepne 2000 lat. viva zachod! 
 

Portret użytkownika achiles

Polskie leopardy tylko na

Polskie leopardy tylko na złom lub defiladę?
Niemieckie media ujawniły, że czołgi leopard będą nieskuteczne w starciu z najnowszymi czołgami rosyjskimi. Szkopuł w tym, że leopardy to podstawowa siła uderzeniowa polskiej armii.
Miały być dumą naszej armii. Do końca tego roku otrzymamy ponad 100 czołgów Leopard 2 z niemieckiego demobilu. Polscy wojskowi jeszcze nie tak dawno chwalili się dziennikarzom „Onetu”, że mają najlepsze czołgi na świecie. http://moto.onet.pl/duza-rzecz/aktualnosci/czolgi-leopard-2a5-trafily-do-polskiej-armii/zgzb8?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonet_motosem_dsa_mp
Tymczasem dzisiejszy niemiecki „Welt am Sonntag” ujawnia, że leopardy nie mają szans z najnowszymi czołgami rosyjskimi. A to za sprawą nieskutecznej amunicji. Wolframowe pociski leoparda nie są w stanie przebić pancerza rosyjskiego T90, ani zmodernizowanej wersji T80. Niemieckie ministerstwo obrony trzyma to w ścisłej tajemnicy. Zapytane o sprawę przyznaje jednak, że „w wyjątkowych przypadkach nowoczesne opancerzenie stanowi skuteczną obronę przed pociskami leoparda”
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polskie-leopardy-tylko-na-zlom-lub-defilade/31788m
Kraj, który sam nie może produkować własnych czołgów, helikopterów, czy myśliwców, a także amunicji do tych maszyn, jest po prostu bezbronny. Co nam po czołgach, które uzależniają nas całkowicie od niemców (serwis i amunicja)? Co na po francuskich helikopterach (z tego samego powodu)? Polska zbrojeniówka jest (podobnie jak cały nasz przemysł) wygaszana przez zdrajców-łapówkarzy z Warszawy. Jesteśmy jak afrykański kraj w środku Europy, między potęgami militarnymi.

Portret użytkownika 85r

No to już wiadome po co

No to już wiadome po co niemcy pozbyli się ledwo wysłużonych czołgów. no i zaczęli prace nad leopardem III.
Bo z armatą t14 to nie wiadomo czy ten a7 nawet sobie poradzi.
Choć mimo wszystko leopardy a5 i a4 powinny sobie poradzić z t72b3 których ruski mają mało na naszej granicy, bo na zachód rzucają najnowszy sprzęt. Czyli t90 i zaraz armaty 14, iskandery itp.
Ale w wojnie z ruskimi ogólnie mało nam się przydadzą czołgi bo ruski najpierw zniszczą wszystko rakietami i lotnictwem a potem wjadą czołgami.
 
Kolejne zdjęcia nowej rosyjskiej broni pancernej
T14 armata

Reszta sprzętu tutaj: http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/kolejne-zdjecia-nowej-rosyjskiej-broni-pancernej-foto

Portret użytkownika Klaus

Armady to jeszcze

Armady to jeszcze prototypy...
W dodatku najnowsze niemieckie czołgi powinny se dać rade z nimi jak i Amerykańskie choć jak Rosjanie zrobią go tak jak ma wyglądać i jeśli taki będzie to będzie ciężko.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj