Bohaterska walka z odkurzaczami w UE spowodowała masowy wzrost ich sprzedaży

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. Po zwalczeniu legalnej sprzedaży normalnych żarówek zastępując je niezdrowymi dla oczu świetlówkami następuje kolejna odsłona "himalajów absurdu". Tym razem biurokratom podpadły odkurzacze o większej mocy.

 

Unia Europejska jak rasowe państwo totalitarne zajmuje się głównie wymyślaniem kolejnych zakazów i nakazów. Większość z nich to zupełnie absurdalne przepisy, których koszt wprowadzenia z pewnością znacznie przewyższa ewentualne zyski. Zapewne tak samo będzie teraz gdy biurokraci z Brukseli zapragnęli ratować planetę, poprzez ograniczenie mocy odkurzaczy dostępnych w sprzedaży najpierw do 1600 Wattów, a docelowo do 900 Wattów.

 

Oczywiście to dopiero początek, bo decydenci z UE, zaczadzeni bzdurami o ograniczaniu emisji dwutlenku węgla, planują rozszerzyć zakaz na inne urządzenia RTV, takie jak suszarki, lokówki, czajniki etc. Ograniczenie mocy odkurzaczy spowodowało, że ludzie zaczęli masowo wykupywać mocniejsze odkurzacze. Sieć Tesco zanotowała aż 44% wzrost sprzedaży. Absurdalne prawo z Brukseli zastymulowało nieracjonalne decyzje kupujących w całej wspólnocie.

 

Protestują alergicy, którzy teraz będą narażeni na to, że w ich domach będzie więcej kurzu, bo odkurzaczem o mocy 900 Wattów nie będzie się w stanie właściwie posprzątać mieszkania. Jednak brukselscy specjaliści wiedzą lepiej i dalej brną w idiotyczne limity, zupełnie odrzucając fakty naukowe wskazujące na to, że globalnego ocieplenia nie ma od ponad dekady.

 

Oczywiście rynek znajdzie jakiś pomysł na to, aby poradzić sobie z prawnymi absurdami. Tanie i ekologiczne żarówki nie zostały wyparte drogimi i pełnymi metali ciężkich świetlówkami. Doszło tylko do redefinicji pojęć i żarówki sprzedawane są jako urządzenia grzewcze, na których opakowaniach umieszcza się dodatkowo adnotację, że żarówka nie może służyć do oświetlenia. Kupujący stare dobre 100 Wattowie żarówki z pewnością używają ich jedynie do ogrzewania pomieszczeń gospodarczych.

 

Nie minie dużo czasu gdy na zapotrzebowanie na silniejszy odkurzacz pojawią się jakieś zasysacze kurzu, które będą do złudzenia przypominały dzisiejsze odkurzacze, z tym, że oficjalnie nie będzie można nimi sprzątać. Absurd goni absurd, jak to w socjalizmie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Unia ma rację

W moim mieszkaniu mam słabą

W moim mieszkaniu mam słabą bo komunistyczną instalację podtynkową i jeśli podłączę urządzenie któe ma powyżej 2 kv instalacja zaczyna się  kopcić. Największa moc jaką mogę w miarę bezpiecznie podłączać to 1500 watowe urządzenie. A nie jakieś garnki, pralki, odkurzacze po 2 kv

Portret użytkownika Dżyszla

Czajniki, suzarki czy lodówki

Czajniki, suzarki czy lodówki jeszcze nie stały się urządzeniami RTV!
A co do odkurzaczy - to nie musi być tak, że mniejsza moc = mniejsza skutecznosć. Tą można utrzymać ale kosztem... wielkości szczotek. Zatem urządzeniem o mniejszej mocy i tej samej sprawności po porstu bedziemy dłużej odkurzać zużywając efektywnie więcej prądu. Ale ciemnemu ludowi wmawia się co innego, a w rzeczywistości tylko podnosi swoje dochody (lobby producentów odkurzaczy wodnych, lobby energetyczne no i ta kontrola "ciemnego" ludu)

Portret użytkownika Fila

Czepiacie się a nie wiecie

Czepiacie się a nie wiecie czego. Chodzi o to aby zmusić producentów do rozwiązań bardziej oszczednych. Wydajność odkurzacza wcale nie wprost proporcjonalna od mocy silnika. Wentylatory, pompy wody dziś mają o wiele mniejszą moc niz kilkanaście lat temu a ich wydajność wcale sie nie zmniejszyła, podobnie jest z samochodami. Odkurzacze w tym względzie zostały daleko w tyle. Sa coraz bardziej rozbudowane, wielofunkcyjne a sprawność energetyczną maja dalej niziutką. Polityka energetyczny Uni zmierza dziś, poza absurdalną walka z CO2, do ograniczania zużycia i strat energii bez spadku jakości życia i jest jak najbardziej słuszne. Niższy pobór mocy - mniej spalonego węgla, mniej zanieczyszczeń, mniej strat w środowisku, mniejsze uzaleznienie od dostaw paliw z niepewnych krajów itd

Portret użytkownika euklides

To, że nastąpi spadek jakości

To, że nastąpi spadek jakości życia jest oczywiste, bo koszty wdrożenia oszczędnych rozwiązań poniosą konsumenci. Jaka to oszczędność? Jeśli nie stosuje się pewnych rozwiązań to dlatego, że są one drogie, a nie dlatego, że są tanie.
Dlaczego uniokraci nie zbudują własnego super-efektywnego odkurzacza i nie sprzedają go po atrakcyjnej cenie? Możesz do nich "znafco" dołączyć. Ja chętnie taki efektywny odkurzacz kupię. UE dzięki temu będzie mieć wreszcie normalnie zarobioną kasę, a nie z podatków. Problem jest oczywiście taki, że "znafcy" są za głupi by skonstruować jakikolwiek odkurzacz.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NIgdy zydzi nie stworzyli

NIgdy zydzi nie stworzyli swojego państwa, gdyż są na to za głupi i za tępi. Zatrudnieni w strukturach UE ich niedorozwoje genetyczne... darujcie cóż innego moga wymyśleć  jak  zakaz kiszenia kapusty?... buhahhaaaa...
 Ich inteligencja to inteligencja złodzieja, która w warunkach pozbawionych możliwości złodziejstwa przeistacza sie w inetelktualne kuriozum...

Portret użytkownika FunkyKoval

"NIgdy zydzi nie stworzyli

"NIgdy zydzi nie stworzyli swojego państwa, gdyż są na to za głupi i za tępi."
 
Niedocenianie drugiego osobnika, tudzież całej nacji, nie jest w moim mniemaniu mądrym posunięciem. Żydzi generalnie robią co chcą z resztą świata, państwa będą mieli do wyboru do koloru jakl wszystko im się ułoży tak jak tego chcą.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zgadza się ale to w myśl

Zgadza się ale to w myśl zasady: "nie obronisz się przed kieszonkowcem bo nie ty pilnujesz jego, tylko onciebie." Jak pisałem mają złodziejską, podstępną, pozbawiona empatii naturę i ograniczoną do tych kierunków inteligencję.
Więc nie ma się co dziwić, że naiwne i dobroduszne plemiona słowiańskie dały się... okraśc tym kieszonkowcom.
 Więc i nie ma sie co dziwić, że lis upolował łabędzia...

Strony

Skomentuj