Boeing zaprezentował najlżejszy materiał na świecie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Rewolucyjny materiał, opracowany przez koncern lotniczy Boeing, jest najlżejszym metalem na świecie. Wynalazek ze względu na swoje niesamowite właściwości może mieć mnóstwo zastosowań między innymi w lotnictwie.

 

Mikrokratownica jest tak lekka że bez problemu utrzyma się na dmuchawcu, a jednocześnie cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Naukowcy, którzy stworzyli ten materiał już w 2011 roku twierdzą, że jest on nawet 100 razy lżejszy od styropianu. Składa się on z odpowiednio połączonych ze sobą pustych metalowych rurek.

 

Twócy oczywiście czerpali inspirację z natury. Kości pneumatyczne, które pomagają ptakom w locie, są lekkie właśnie dzięki temu, że są puste w środku. Mikrokratownica może przyczynić się do budowy nowych, lżejszych samolotów pasażerskich.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/boeing-zaprezentowal-najlzejszy-material-swiecie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MacTomek

Czyli nie jest to nowy

Czyli nie jest to nowy materiał, metal ale nowa struktura, która i tak nie jest sama w sobie niczym nowym bo to najzwyczajniejsza kratownica. Poza tym jest giętka więc warstwa z pianki odpowiedniego polimeru i tak będzie lżejsza , jeśli trzeba sztywniejsza a z innego bardziej giętka czy miękksza.
 

Portret użytkownika xx

Co za bzdura. To nie

Co za bzdura.
To nie najlżejszy metal. To konstrukcja metalowa.
T tak jakby ktoś powiedział, że zrobił najlżejszy metal porównując rurę stalową, do pełnego pręta z duralu o tej samej średnicy.

Skomentuj