Boeing przygotuje statek kosmiczny, który dostarczy ludzi na Księżyc za pomocą bezpośrednich lotów

Kategorie: 

Źródło: NASA

Korporacja Boeing przedstawiła NASA projekt nowego lądownika księżycowego. Jest on w stanie przetransportować ludzi do Księżyc, znacznie szybszej, bezpieczniej i taniej niż w innych istniejących programów kosmicznych z takim celem.

 

Boeing odpowiedział na przetarg ogłoszony przez NASA, aby stworzyć mieszkalną modułu księżycowy, z możliwością lądowania. Przedstawiono własną koncepcję systemu HLS (Human Lander System). Wyróżnia się on mniejszą liczbą etapów lotu niż w innych konkurencyjnych projektach.

Opracowano koncepcję z jak najmniejszą liczbą kroków jakie trzeba przejść, aby dostać się na Księżyc. Boeing chce zrezygnować z konieczności wyprowadzenia statku kosmicznego na orbitę księżycową w celu uruchomienia lądownika, jak w poprzednich misjach NASA. Nowy pojazd będzie musiał zrobić to sam.

CST-100 - źródło: Boeing

HLS bazuje na projekcie Boeing CST-100 Starliner, którego celem było stworzenie dla NASA pojazdu zdolnego do wynoszenia ludzi na niską orbitę. Starliner został pomyślnie przetestowany 4 listopada 2019 roku. Daje to nadzieje, że opracowanie statku kosmicznego HLS może po prostu udoskonaleniem Starlinera, co czyni cały projekt bardziej realistycznym.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kaska3rt

Napisano:

Napisano:

...znacznie szybszej, bezpieczniej i taniej niż w innych istniejących programów kosmicznych z takim celem...

...aby stworzyć mieszkalną modułu księżycowy, z możliwością lądowania...

- W jakim to jest języku? Bo przecież nie w języku polskim.

Skomentuj