Boeing ogłosił, że automatyzacja procesów doprowadzi do zwolnień ponad 2 tys. pracowników

Kategorie: 

Źródło: tg

Według BBC News amerykańska firma Boeing planuje w tym roku zmniejszyć liczbę miejsc pracy o prawie 2 tys. Powodem redukcji etatów jest chęć jeszcze większej automatyzacji produkcji samolotów.

 

 

Zdaniem przedstawiciela firmy, pomogą one pracownikom, którzy stracili pracę, w przystosowaniu się do nowej sytuacji, ale jest też druga strona medalu.

 

Firma planuje jednak zatrudnić jeszcze więcej inżynierów, łącznie do 10 tys. W ubiegłym roku zatrudniono 15 tys. nowych pracowników, a łącznie od ubiegłego roku firma zatrudniała ponad 140 tys. pracowników.

 

Powodem tej decyzji był fakt, że w ostatnich latach Boeing borykał się z szeregiem problemów, w tym dwoma poważnymi awariami. W 2018 roku samolot Boeing obsługiwany przez Lion Air rozbił się podczas lotu z indonezyjskiego miasta Dżakarta na lotnisko Hatta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Samolot spadł do morza. Zginęło wszystkich 189 pasażerów oraz członkowie załogi.

 

Pięć miesięcy później rozbił się samolot pasażerski lecący do Kenii ze stolicy Etiopii, Addis Abeby. Wszystkie 157 osób na pokładzie zginęło. Później okazało się, że przyczyną obu awarii był problem techniczny. Po incydencie Boeing dokonał zmian w projekcie samolotu, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego incydentu w przyszłości.

 

Boeing jest największym na świecie producentem samolotów, zarówno pod względem wolumenu kontraktów udzielanych liniom lotniczym, jak i liczby wyprodukowanych jednostek transportowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Pozwolę sobie luźno nawiązać

Pozwolę sobie luźno nawiązać do tego wątku o upadku cywilizacji. Wiecie już dlaczego wciąż mówi się o depopulacji ? Bo ta "cywilizacja" z 1000 powodów i również i takiego jak "automatyzacja procesów doprowadzi do zwolnień ponad 2 tys. pracowników" Jest przekonana, że NIE MA ZAMIARU ŻYWIĆ TYCH GŁODNYCH, ZBĘDNYCH i NIEPOTRZEBNYCH NIKOMU GĄB. Zysk i wyzysk innych za wszelką cenę, to jest TO co się liczy dla WSZYSTKICH naznaczonych śmiercią. Czyli dla umierającej cywilizacji jak ta w której przyszło nam żyć na nasze nieszczęście.

Portret użytkownika syriues

Latalrm pare raze samolotem i

Latałem pare raze samolotem i zawsze odczuwalem dyskomfort.mam 190 i nie ma dla mnie tam miejsca.samolot jest beznadziejny.jak puszka sardynek.zero pomyslu na ratowanie pasazerow lub załogi podczas np tzw pikowania.nieprzemyślana i beznadziejna budowa cygara ze skrzydłami. Autobus.kazdy z nas powinien miec dostep do malego samolotu,by chociaż raz w roku moc na nim polatac wraz z rodzina w sina dal gdzie mysl poniesie 

A tak to tylko marne więzienie. 

Nigdy nie bedziemy wolni jezeli bedzie ktos posrednikiem.nie potrzebujeny ani miliarderow ani bankow ani ich jebanych reguł. Niech schwab spierdala z billem jak będzie szedl w moja stronę, bo bede niespełna rozumu. 

Łatwo im mowic co mamy robic,bo sie chowają za murami sluzalczych mundurowych.a my idziemy do pracy i ich sponsorujemy.to nasz błąd 

Portret użytkownika ooosiet

facet, kup sobie lot w klasie

facet, kup sobie lot w klasie biznes skoro marzysz o lataniu własnym samolotem. zresztą jak chcesz na ten samolot zarobić? xD  albo zorientuj się przed lotem jakie linie lotnicze ile porponują przestrzeni.

 tacy ludzie jak ty, to tylko nieudacznicy i roszczeniowcy. gdyby świat był stworzony tylko z takich jak ty to ludzkość byłaby jak upośledzone dziecko a my sami w 2023 dalej byśmy grzebali kijami w błocie.  tacy ludzie jak ty nic nie osiągają, nie pchają swiata w żaden sposób do przodu. tacy jak ty tylko potraficie wymagać, krytykowac i pisać "nalezy mi się" jednoczesnie stwierdzając, że ci cali naukofcy i miliarderzy to głupole, wam niepotrzebni.

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

"Najlepszy" argument

"Najlepszy" argument przeciwko budowie systemu ratunku dla pasażerów samolotów: nieopłacalność. To najlepiej ilustruje co jest warte życie ludzkie i nieprawda jest że życie ludzkie jest bezcenne! Najwazniejsza maksymalizacja zysków, któremu to podejściu będziemy zawdzięczać zagladę ludzkości! System ratunkowy technicznie jak najbardziej możliwy, szczególnie kiedy jest sporo czasu na ewakuację (takich katastrof nie było wcale mało).

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika maracash

Większość książki Klausa

Większość książki Klausa Schwaba, pt. "Czwarta rewolucja przemysłowa", jest na ten temat. Tym na górze, ludzie już nie są potrzebni, przynajmniej nie w takiej ilości. Stąd dwie proste metody na depopulacje - choroby i wojny. Jedno i drugie według ich planu, zero przypadku. Na jednym i drugim zarabiają. Przy okazji przebudowywują świat na swoją modłę. 

Robotyzacja i automatyzacja przemysłu ma zastąpić człowieka. Pojedyńcze jednostki mają być odpowiedzialne, jedynie za nadzór, nad procesami produkcji. Dostęp do osiągnięć cywilizacji, ma być jedynie dla uległych. Zastanawiam się, w którym momecie globaliści zapędzą się w kozi róg. Pycha kroczy przed upadkiem i odnoszę wrażenie, że zgubi ich pewność, co do kwestii wynikających z postępu nauki a dotyczących wydłużenia życia lub...bardziej niesmiertelności.

Wracając do tematu samolotów, świadomi ludzie w tych czasach, czują się jak pasażerowie spadającego samolotu - wiedzą, że zaraz się rozbiją ale nie mogą nic zrobić. 

Gdy już fabryki, będą produkowały samoloty tylko dla elit, nam pozostaną jeszcze helikoptery https://twitter.com/AIertesinfos/status/1625174793799585792

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika BG-OG

"Zdaniem przedstawiciela

"Zdaniem przedstawiciela firmy, pomogą one pracownikom, którzy stracili pracę, w przystosowaniu się do nowej sytuacji,...." TO ZNACZY CO ??? BO NIE ROZUMIEM. JAK IM POMOGĄ ?

PODSUMOWUJĄC : BOING ZWOLNI 2000 WYROBNIKÓW , A ZATRUDNI 10000 INŻYNIERÓW PO STAWCE WYROBNIKÓW.

 

Portret użytkownika Heinrich2

No jak- jak?:) To proste! tak

No jak- jak?:) To proste! tak samo jak gornikom kazano sie przebranzowic, mogli np zostac szwaczkami albo sezonowymi mikolajami w galeriach lub mogli przyuczyc sie do zawodow precyzyjnych- np skladanie dlugpisow w domu:)

Skomentuj