Bociany w Rumunii nie chcą lecieć na południe

Kategorie: 

Źródło: tg

Rumuńskie bociany nie migrują w tym roku, a niedźwiedzie brunatne odmawiają zimowej hibernacji. Dlaczego, ponieważ jest tam wystarczająco ciepły, pisze rumuński portal Universul.

 

Eksperci twierdzą, że niektóre rumuńskie bociany białe nie odbywają już ciężkich corocznych podróży tysiące mil na południe od Morza Śródziemnego, aby spędzić zimę w cieplejszym klimacie. Im może nie być tak dobrze jak w Afryce, ale cieplejsza pogoda daje około 10 tys. bocianom powodów, aby nie podróżować.

„Migrują, ponieważ nie mają jedzenia, ale jeśli będą miały jedzenie, pozostaną” – komentuje sytuację Ovidiu Bufnilă z Rumuńskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Łagodniejsze zimy ułatwiają życie rumuńskim bocianom, ponieważ żaby, szczury i inne gryzonie są dostępne przez cały rok.

„To pierwszy efekt globalnego ocieplenia” – dodaje Baffnila.

Zaczęło się w 2013 r., kiedy jeden bocian pozostał w Mogoșoaia, a drugi w Sf Gheorghe... i są też inne, o których nie wiemy. Bociany, które są drapieżnymi zwierzętami, znajdują pożywienie na wysypiskach śmieci. Niedźwiedzie brunatne w Rumunii również cierpią na skutek zmian klimatu.

 

Według Cristiana Remusa Pappa z World Wildlife Fund w Rumunii, zamiast hibernacji, ciepła pogoda nie pozwala im zasnąć i prawie nic nie jedzą.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj