Bobry w Kanadzie zbudowały tamę, która jest widoczna z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=q5PXRIjl4iI

Na fotografii wykonanej w przestrzeni kosmicznej przez satelitę, kanadyjscy eksperci odkryli „łysy” teren w zalesionej okolicy Northern Alberta. Na miejsce wysłano ekspedycję, która ujawniła, że w tym konkretnie miejscy znajduje się gigantyczna tama, stworzona przez bobry.

 

 

Naukowcy określili, że długość konstrukcji mierzy 900 metrów długości i 15 metrów szerokości. Biolodzy stwierdzili, że bobrza budowa trwała nie mniej niż około 40 lat. W ten sposób zwierzęta odgrodziły się od wielkiego bagna.

 

Po przyjeździe, eksperci spodziewali się  natknąć na efekty działalności „czarnych drwali, czy korników, ale nie myśleli, że ujrzą tam ogromną konstrukcje, stworzoną przez bobry”.

 

Podczas budowy tamy bobry wykorzystały rozmaite materiały, tj. drzewa, gałęzie, liście, kamienie, błoto i muł.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika figa

Bobry tak ,,umeblowaly'

Bobry tak ,,umeblowaly''mojemu sąsiadowi działkę , że jak przechodził przez nia , to nagle wpadl po pas do jakiejś dziury , której nie było widac , bo ją przykryły szelmy ! Po zbadaniu sprawy okazało się , że z dzialki ma sito ! Dziur i tuneli mnóstwo ! Teraz sąsiad siedzi i myśli co z tm zrobić .

Skomentuj