Bobry pozbawiły część Kanady dostępu do Internetu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według strony internetowej CTV News, około czwartej rano w sobotę 24 kwietnia doszło do niespodziewanej awarii internetu w Kolumbii Brytyjskiej. Dostawca wysłał na miejsce zespół techników, który po zbadaniu światłowodu, odkrył że kabel został zniszczony przez bobry.

 

Zwierzęta postanowiły zbudować nową norę przy brzegu rzeki. W trakcie jej budowy, bobry natknęły się na coś, co wyglądało jak korzeń i poradziły sobie z nim w najbardziej logiczny dla nich sposób. Technicy z lokalnego oddziału firmy Telus wykopali i odkryli, że z kabli prawie nic nie zostało. Bobrów nie powstrzymała nawet mocna, solidna izolacja o grubości prawie 12 centymetrów.

Bobry regularnie przeszkadzają Kanadyjczykom. Czasami są to niewielkie podtopienia terenów, a czasem realne zagrożenie życia. Zeszłej jesieni, na przedmieściach Vancouver w Surrey, szkodnik powalił kilka drzew w ogrodzie przed domem miejskim. Na szczęście nikt nie został ranny, ale lokalni mieszkańcy schwytali zwierze i przetransportowali je w opuszczone miejsce.

 

Tym razem, w wyniku działalności bobrów, tysiące osób straciło w weekend telewizję kablową, internet i łączność komórkową. Problem częściowo rekompensowały pobliskie wieże mobilne, ale ich pojemność nie była wystarczająca. Ponowne ułożenie i odnowienie kabla, zajęło prawie dwa dni, ponieważ ziemia jest nadal zamarznięta. Co gorsza, z powodu wykopu bobrów, do rowu wpływała woda z rzeki, która niemal natychmiast zamarzła.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika r.abin

"szkodnik powalił kilka drzew

"szkodnik powalił kilka drzew " - co za cherezja? w sytuacji, kiedy (w języku poprawności politycznej), pchły, wszy i karaluchy są "współmieszkańcami" - autor (w stosunku do miłych stworzeń o smacznym ogonie), używa określenia "szkodniki"

Portret użytkownika Quark

Jak ten "pożyteczny" bober

Jak ten "pożyteczny" bober przewróci drzewa (wiele drzew , bo one się jednym nie zadowalają) , które zniszczą coś co do Ciebie należy a potem zrobią tamę , przez którą woda zaleje Twoje podwórko , łakę czy cokolwiek to wtedy pogadamy.. To , że bobry wykonują w przyrodzie jakąś potrzebną funkcję nie znaczy , że mogą to robić wszędzie gdzie im się podoba bo ziemia nie jest już dziką planetą ale miejscem zmodyfikowanym dla potrzeb człowieka . Gdy jakieś dzikie zwierzę wchodzi w szkodę człowiekowi staje się szkodnikiem - ciekawe czy byś się ucieszył gdyby np. dziki rozorały Twój ogródek , lisy porozrzucały Twoje śmieci a niedźwiedzie zdemolowałyby Twój samochód bo akurat miałeś w nim torbę z zakupami .. Patrzysz na świat przez wąską szczelinę przez co i Twój sposób myślenia jest równie wąski .

Portret użytkownika baca

w chinach to nie sarna

w chinach to nie sarna złamała nogę tylko worek ryżu się przewrócił... trzeba jednak poczekać na szersze informacje - bo najpierw matiz który się sprostytuował, musi zamiescić ze siedem promocyjnych gównien... inaczej nie dostanie swojej kromki chleba z cukrem...

 

Portret użytkownika axell69

Sprawa może  wyglądać   dużo

Sprawa może  wyglądać   dużo prościej , [email protected]  jak już pisałeś pod innym artem   pobudował siem  i  oprócz   zakupu  parasola  i materacu  z aukcji, zasiedlił   okoliczny staw   zwierzętami  które  coś mu  przegryzły ,  być może  chodzi  o kable  w  aucie , auto  nie mieści się w  garażu i stoi  na zewnątrz więc  bobry gryzą  jak szalone ale w sumie to   sam nie wiem   bo co to za garaż że nawet Matiz   się  nie mieści xD 

Strony

Skomentuj