Błyskawice zabiły w Indiach 40 osób

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W indyjskich stanach Bihar i Uttar Pradesh doszło do tragicznych w skutkach porażeń w wyniku oddziaływania wyładowań atmosferycznych. Zginęło przynajmniej 40 osób a następne kilkadziesiąt jest rannych.

 

W Bihar, piorun zabił 27 osób, a około 20 otrzymało urazy o różnym nasileniu.  Wśród zabitych jest też sześcioro dzieci.  Większość z ofiar to osoby, które szukały schronienia przed deszczem pod drzewem. W pewnym momencie doszło do tragedii. Ranni zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi oparzeniami.

W indyjskim stanie Bihar od czerwca do września trwa sezon monsunowy, który charakteryzuje się stałym deszczem, błyskawicami i częstymi burzami.  W stanie Uttar Pradesh piorun śmiertelnie ranił 13 osób, a 10 zostało rannych. Ofiary również zostały odwiezione do szpitala z poważnymi obrażeniami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Flesz7

Właśnie to zmyśliłem: W tym

Właśnie to zmyśliłem: W tym jednym dniu narkotyki (zwłaszcza alkohol i papierosy), rak i inne choroby oraz farmakologia pochłonęły życie większej liczby osób, niż tych, którzy stracili życie przez porażenie piorunem od początku istnienia człowieka. Kłamstwo czy najszczersza prawda? Smile
 

New World Disorder

Skomentuj