Błyskawica uderzyła w rakietę Sojuz wystrzeloną z kosmodromu Plesieck

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

27 maja br. o godzinie 9:23 z kosmodromu Plesieck (rus. Космодром Плесе́цк ) w regionie Archangielska bojowa jednostka sił kosmicznych VKS rozpoczęła udany start rakiety średniego zasięgu Sojuz-2.1B.  Miała ona wynieść na orbitę sondę nawigacyjną  Glonass-M - informuje Ministerstwo Obrony Rosji.

 

Wystrzelenie rakiety nośnej wraz ze statkiem kosmicznym na orbitę odbyło się w trybie normalnym, ale w czasie startu natychmiast po wystrzeleniu w Sojuz-2.1B uderzył piorun. Wydarzyło się to około dziesięciu sekund po oderwaniu się statku od Ziemi.

 

Incydent nie wpłynął na uruchomienie urządzeń, informuje kanał telewizyjny Zvezda. Z technicznego punktu widzenia wszystko przebiegło pomyślnie. Na filmie z centrum telewizyjnego umieszczonego na wyrzutni można zobaczyć moment uderzenia błyskawicy w rakietę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj