Blokada kanału sueskiego może wywołać zerwanie łańcuchów dostaw

Kategorie: 

Źródło: CREODIAS.eu

Od kilku dni Kanał Sueski, strategiczna droga morska łącząca Azję z Europą, pozostaje zablokowany przez kontenerowie, któryjakimścudem wbił się w nabrzeże uniemożliwiając żeglugę. Media głównego ścieku nie zauważają w tym jeszcze nic nadzwyczajnego, ale wydarzenie to jest niewątpliwie bez precedensu i jego celem może być zerwanie łańcuchów dostaw, zapowiadane w tak zwanym "kanadyjskim fałszywym planie plandemii".

Jak wiadomo obecnie wszystkie kraje na Ziemi są uzależnione od Chin i dostaw towarów z tej swoistej fabryki świata. Tak się składa, że do Europy,  większość towarów i komponentów wykorzystywanych w przemyśle, była przewożone właśnie drogą morską przez Kanał Sueski. 

 

Wyliczono, że aż 15 procent światowego frachtu morskiego odbywa się z wykorzystaniem tego kanału. Bez niego trzeba pływać wokół Afryki co bardzo wydłuża czas transportu i znacząco podnosi jego koszt.

Źródło: CREODIAS.eu

Oficjalnie żegluga w kanale ustała po zaklinowaniu się w nim kontenerowca Evergreen. Miało do tego dojść na skutek silnego wiatru i błędów nawigacyjnych. Statek wbił się w nabrzeże i utknął na dobre. Nie sposób powiedzieć kiedy uda się go uwolnić. To mogą być dni ale i tygodnie.

 

Holowniki nie są w stanie poruszyć potężnym statkiem załadowanym kontenerami. Rozważa się wyładowanie części z nich. Nie wiadomo jednak jak miałoby się to odbywać. 

Źródło: CREODIAS.eu

Po obu stronach kanału grupują się duże ilości statków oczekujących na przeprawę. Nieliczne jednostki zdecydowały się na opływanie Afryki. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie nie uda się udrożnić kanału, więc oczekujący mogą stracić sporo czasu.

 

Warto zwrócić uwagę, że zatrzymanie żeglugi w Kanale Sueskim nigdy nie trwało tak długo co jest już wydarzeniem bez precedensu. Podstawowym skutkiem tej blokady może być zerwanie łańcuchów dostaw. Dotyczy to nie tylko gotowych produktów z Azji, ale też wielu komponentów potrzebnych do działania przemysłu. 

W kontekście zerwania łańcuchów dostaw warto wspomnieć fałszywy plan pandemii z Kanady. Jeden z jego punktów przewidzianych na drugi kwartał 2021 roku, zakładał właśnie niedobory towarów, żywności, leków. Zablokowany Kanał Sueski może się przyczynić do realizacji tego punktu planu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tubylec

Warto by sprawdzić co jest w

Warto by sprawdzić co jest w kontenerach bo chodzą pogłoski że mogą tam być dzieci z przemytu, sale tortur i inne pedofilskie akcesoria .. kontenery wcale nie muszą być wypełnione towarami na sprzedaż, tak jak się większości wydaje, i na dobrą sprawę to można z nich zrobić takie pływające miasto z dużą ilością pomieszczeń, pod przykrywką że to tylko kontenery.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Przerwanie łańcucha jest

Przerwanie łańcucha jest równie nieudolne jak cała pandemia. "Wielcy" tego świata nie wpadli na to, że można opłynąć Afrykę i wasze skarpetki będą może o 2 grosze droższe, bo to idioci. Ten plan to prawda, bo pisowi obłąkańcy domagaą się wojska na ulicach, ale nie rozumią, że liczność naszej armii pozwala co najwyżej na obstawienie jednej wioski. Podobnie jak nie rozumieją tego, że jeśli zablokują kraj to wszystko padnie z hukiem waląc im się na głowy..System jest w fazie terminalnej i dostaje jakichś poyebanych konwulsji.

Ruszyła inflacja, a to spowoduje, że moherom poprzestawiają się trochę klocki w głowie i przy-wódcy będą mieli podwójnie wesoło. Matołów pożera własny elektorat, a elektorat pożera własna głupota, więc nie mogę się doczekać tego resetu. Los jest dla nas łaskawy i śmieje się z nami, nawet typ nazywa się Schwab żebyśmy mieli bekę.

Portret użytkownika Quark

Żeby jeszcze ten "reset" dał

Żeby jeszcze ten "reset" dał taki wynik jak ten komputerowy - wciskasz guzik , czekasz i system zaczyna działać już normalnie ... ale na to bym raczej nie liczył - za dużo głupków trzyma za "wajchę" a nie ma komu trzasnąć ich po łapach ! 

Portret użytkownika demodemo

Dobrze , że my tu w Polsce

Dobrze , że my tu w Polsce mamy taką energię w stosunku do załamań , że w genach ( od ponad 1100 lat ) mamy jak z tego się wylizać i normalnie egzystować - wola przetrwania jest siniejsza od zła -  min. chrzest , klątwy watykanu  po 1410 , inkwizycje , 3 rozbiory , 2 wojny światowe , okupacja adolfiny i żelaznego józka , komunizm ( wiadoamo kogo ) , okpuację aktualną ( wielonarodową ale pod egidą wiadomo kogo ) ale DUCH tego narodu jest silniejszy niż całe zło tego świata. Na pochybę siłom, które chcą nas osłabić !!! Na wieki mocom , które nami kierują !!! My kierujemy się dobrem a dobro zawsze pokonuje zlo !!! Każda jednostka , która kieruje sie dobrem pokonuje 1 mln jednostek zła bo dobro się potęguje w górę a zło w potęguje sie w dół. W dobrze jest bezkresna siła - myśl dobrze , o dobrych  rzeczach i chwilach  szczególnie w stosunku do złych bo dobro sie potęguje i likwiduje zło a partnerem dobra jest natura i zachodzi szczególna koniunkcja i wielopotęgownie dorych sił - zło wymięka i zanika. Od nas zależy - od naszych myśli i słów ( energii ) , za pomocą któreych/ej zwalczymy zło do samego jego zarodka. Zniknie zarzewie zła pozostanien tylko dobro - od nas zależytylko jakość myslenie - pozytywna czy negatywna - pozytywna wygrywa zawsze i likwiduje negatywną. Nie wiem czy post się ukaże , bo ostatnie moje wypłyneły po 26 godzniach. Chwała dobrej energii !!!

Strony

Skomentuj