Blogerzy wysłali na skraj atmosfery kamerę 360 stopni

Kategorie: 

Źródło: NASA

Grupa blogerów postanowiła wykonać lot do stratosfery i zarejestrować to za pomocą kamery 360 stopni. Udało im się tego dokonać, a rezultatem jest niezwykłe i interaktywne nagranie. 

 

Technologia dostępna kiedyś tylko dla wybranych staje się po czasie na tyle tania, że mogą jej zacząć używać również zwykli ludzie. Kamery 360 stopni stają się częścią naszego świata i wkrótce mogą być wykorzystywane powszechnie. 

 

Może to spowodować zwłaszcza upowszechnienie się wirtualnej rzeczywistości. Na rynku dostępne jest coraz więcej urządzeń umożliwiających wejście do świata wirtualnej rzeczywistości. Film nagrany kamerą 360 stopni idealnie nadaje się do takiego medium. 

 

Twórcy projektu, którzy wypuścili nad Anglią balon z kamerą nie ukrywają, że ich celem było właśnie stworzenie zawartości, która będzie idealna dla potrzeb wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej technologii każdy będzie mógł poczuć się tak jakby znalazł się niemal nad ziemską atmosferą. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Jaron22

No i co płaskoziemcy?

No i co płaskoziemcy? widzieliście że już na tej wysokości powoli obrysowywuje się zaryz kulistości ziemi?? Szkoda, że nie zobaczyliście jeszcze tego krokodyla żółwia czy cholera wie czego na którym ten waż dysk świata jest ułożony:)

Portret użytkownika SurvivorMan

Płaskoziemcy nie mają żadnych

Płaskoziemcy nie mają żadnych kontrargumentów... Widać to przede wszystkim po minusach bez merytorycznej odpowiedzi Wink
To są ludzie którzy są niedowartościowani, a w życiu im się nie wiedzie i gówno osiągają... Szukają więc sensacji... Chcą się pod coś podpiąć, żeby być częścią czegoś... Są psychicznie chorzy, choć o tym nie wiedzą...
Nic z tym nie zrobisz, nawet jeśli będziesz ich zasypywał merytorycznymi kontrargumentami Wink

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jestem, który jest

Baranki ... zrozumcie, że NIE

Baranki ... zrozumcie, że NIE istnieje na świecie ŻADEN płaski odbiornik ( rejestrator ) obrazu! Każdy wyposażony musi byś w SOCZEWKĘ, nawet ludziekie oko ją posiada. NIGDY w świecie materialnym nie będziemy widzieć RZECZYWISTOŚCI bo jest to NIEMOŻLIWE !!! AMEN !!!

Strony

Skomentuj