Blisko Ziemi przeleciała duża asteroida 2013 MD8

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Asteroida 2013 MD8 minęła Ziemię w bezpiecznej odległości. W najbliższym naszej planecie punkcie swej orbity, asteroida znalazła się 19 lutego o godzinie 19:55 czasu polskiego. 

Obiekt ma około 86 m długości i mniej więcej 10 m średnicy porusza się z prędkością 49 tysięcy km/h. Nie był to szczególnie bliski przelot bo w perygeum odległość między Ziemią a asteroidą 2013 MD8 wyniosła około 4,8 milionów km a to mniej więcej 13 średnich odległości z Ziemi do Księżyca. 

Oczywiście ze względu na dystans jaki dzielił nas od tego ciała niebieskiego, niewielki w skali kosmicznej, ale jednak dość duży z naszego punktu widzenia, obiekt ten nie stanowił zagrożenia dla Ziemi. Nie ma też doniesień aby ta kosmiczna skała mogła zagrozić naszej planecie w ciągu najbliższych stu lat.

Naukowcy przekonują nas, że prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię asteroidy w ciągu następnych setek lat to jak 1 na milion, ale nie można traktować tego jako czegoś pewnego, ponieważ cały czas odkrywa się wiele nowych asteroid, które mogą się okazać potencjalnie niebezpieczne dla naszej planety. Przeważnie nie mamy o nich pojęcia ponieważ nasze możliwości detekcji takich ciał niebieskich nadal są mizerne.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.7 (3 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika I❤️NWO

Ahh ci fantastyczni naukowcy

Ahh ci fantastyczni naukowcy i ich sprzet wart gazyliony dolarow... znowu “nie zdazyli” nas poinformowac?

Reakcja zerowa...

Zanim oni wykryja ze w strone ziemii leci asteroida, my dowiemy sie ze nasa zostalo zdmuchniete z powierzchni ziemii wlasnie przez asteroide.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Luzik... Nie ma co podchodzić

Luzik... Nie ma co podchodzić do takich wiadomości emocjonalnie Wink
Bo i po co... Ja tam się cieszę że na tej stronie dowiesz się rzeczy, których się nie dowiesz w mediach głównego ścieku... Jak mam wybrać pomiędzy kolejnym wysłuchiwaniem w TVP czy TVN (jeden ch.j, tylko dwóch osobnych właścicieli), jaka to Rosja czy Iran są złe, a jaka Ameryka dobra, albo kto jest lepszy: krętacze z PiSu czy krętacze z PO, to wolę sobie odwiedzić tę stronkę i poczytać o czymś innym... Nawet o asteroidach... To jest kategoria ciekawostek i nic poza tym Wink
A to że asteroidy zagrażają Ziemi, to jest akurat fakt... Tyle że jeśli pewnego dnia w stronę Ziemi faktycznie będzie nadlatywała asteroida o średnicy np.10km, która - nie ma co ukrywać - unicestwi 90% form życia na Ziemi, w tym ludzi, to i tak się o tym nie dowiemy, bo nam o tym nie powiedzą Smile

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika pilippek

to chyba zależy co cię

to chyba zależy co cię interesuje w tej telewizji. 

w internecie czytasz to co cię interesuje, wchodzisz, szukasz, czytasz. A telewizji nie ogladasz 24h/7 żeby mieć pewność, że akurat ta konkretnie informacja się nie pojawiła cały dzień. Podejrzewam, że taką ciekawostkę akurat mogli rzucic gdzieś między reklamę o płynie do higieny intymnej a kolejnymi suplementami bez których dnia nie przeżyjesz.

telewizji nie posiadam od około roku, raczej się nie zdecyduje bo national geographic, science, discovery i inne tego typu programy mam.... w internecie... a to jedyne co zwykłem oglądać. 

wg mnie to zależy od czlowieka czego szuka, co chce uslyszec / przeczytac. tak więc i internet i telewizja będzie szkodzic jeśli będziemy w cos slepo wierzyc bez możliwosci weryfikacji informacji. 

często jest tutaj hejt na tą całą propagandę mediów i fake newsy.. a ludzie traktują zmiany na ziemi jak mi ejsce gdzie sie to nie dzieje i w tym calym zachwycie nie widzicie, że zmiany na ziemi stały się momentami gorsze od tvp czy tvn 

Skomentuj