Blisko wybrzeża Wirginii złowiono ogromną rybę tropikalną

Kategorie: 

Źródło: Michael McTaggart

Amerykańscy wędkarze byli zszokowani, gdy złapali ogromną rybę zaledwie 130 km od wybrzeża stanu Wirginia, w okolicy Virginia Beach. Jednak nie tylko rozmiar zwierzęcia ich zaskoczył. Kiedy zdali sobie sprawę co złapali, zrozumieli, że mogli dostać się do książek historycznych.

Michael McTaggart, John Weatherington i Nick Kemp w zeszłym tygodniu łowili ryby w pobliżu linii brzegowej stanu Wirginia. Mieli nadzieje na złowienie miecznika. Już mieli wracać do portu, kiedy nagle coś pociągnęło za linkę.

 

Kiedy wyciągnęli rybę, nie spodziewali się zobaczyć gigantycznej ryby opa na końcu żyłki. McTaggart opisał ten moment jako „surrealistyczny”. Ryba podobno ważyła 63 kg, czyli znacznie więcej niż przeciętna ryba opah. Poza rozmiarem istnieje jeszcze jeden powód, dla którego rybakom spodobał się ten niezwykły połów.

 

Opah jest jedynym znanym gatunkiem ryb ciepłokrwistych. Zwykle żyją w wodach tropikalnych lub umiarkowanych w pobliżu Hawajów i innych wysp Pacyfiku. O tej porze roku wybrzeże Wirginii jest znacznie zimniejsze niż Hawaje.

Według rybaków, kiedy zgłaszali swój połów drogą radiową, pozostali rybacy im nie uwierzyli. Chociaż ta opah nie pobije rekordu świata (największy kiedykolwiek złowiony opah ważył podobno 81 kg, wędkarze mają nadzieję, że ustanowili rekord w rejonie Wirginii. Poinformowano, że uważają, że jest nawet szansa, że ​​może to być pierwsza złapana opah w okolicy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj