Na Bliskim Wschodzie wybuchły protesty po tym gdy saudyjski reżim ściął znanego szyickiego opozycjonistę

Kategorie: 

Foto: www.facebook.com/pages/Free-Sheikh-Nimr-Baqir-Al-Nimr/125044634358004

Być może jesteśmy właśnie świadkami rewolucji w Arabii Saudyjskiej. Reżim wykonał masową egzekucję, zabijając w sumie 48 osób. Wśród zabitych znajduje się znany szyicki opozycjonista Nimr al-Nimr, jeden z największych krytyków panującej tam monarchii. Egzekucja zapoczątkowała masowe protesty na Bliskim Wschodzie i otwarcie wzywa się do obalenia reżimu.

 

MSW Arabii Saudyjskiej podało o wykonaniu kary śmierci na 48 osobach, które oficjalnie oskarżono o "terroryzm". Egzekucja miała miejsce w piątek, w pierwszy dzień 2016 roku. Skazany na śmierć szejk Nimr al-Nimr brał udział w antyrządowych protestach w 2011 roku. Szyita został zatrzymany między innymi za krytykę władz i nawoływanie do buntu. Jego egzekucję nieraz przekładano w obawie przed reakcją szyickiej społeczności.

 

Najwyższy duchowny Arabii Saudyjskiej Abdul Aziz bin Abdullah al-Sheikh stwierdził, że kraj okazał w ten sposób miłosierdzie dla skazańców, którzy dzięki temu nie będą już więcej mogli popełniać kolejnych przestępstw. Warto dodać, że Arabia Saudyjska została wybrana na przewodniczącego komitetu ONZ ds. Praw Człowieka.

Irański ajatollah Ali Chamenei porównał saudyjski reżim do Państwa Islamskiego, które również zabija swoich przeciwników,  a szyici w wielu krajach na Bliskim Wschodzie rozpoczęli demonstracje. W Bahrajnie doszło nawet do starć z policją, która zaczęła używać gazu łzawiącego, natomiast państwo Saudów wysłało do regionu Qatif kilkaset pojazdów opancerzonych.
 

Znani szyiccy przywódcy religijni wzywają do otwartej walki z reżimem. Wykonanie egzekucji na szyickim szejku jest na ogół postrzegane jako eliminacja największych krytyków monarchii. Premier Iraku Nouri al-Maliki oświadczył, że jest to początek końca Arabii Saudyjskiej. Iran również zapowiedział iż śmierć Nimr al-Nimra będzie wiązać się z konsekwencjami. Nie można wykluczyć, że wojna w Jemenie przeleje się teraz na Arabię Saudyjską i rzeczywiście doprowadzi do upadku rządów króla Salman ibn Abd al-Aziz as-Sauda.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/live/2016/jan/02/middle-east-condemns-saudi-execution-of-shia-cleric-live

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika achiles

 żyda szkolonego przez CIA i

 żyda szkolonego przez CIA i Mosad trzeba było ratować, za dużo wie!
USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS!...Według doniesień mediów, przywódca ISIS Abu Bakr al-Bagdadi został dzięki wysiłkom CIA przewieziony do Turcji na leczenie, w związku z ciężkim zranieniem, które znany przywódca terrorystów otrzymał w wyniku lotniczych ataków armii irackiej na konwój samochodowy w prowincji Zachodni Anbar. CIA podjęła szereg środków w celu koordynacji działań z tureckim wywiadem, aby dostarczyć Al-Bagdadi do Turcji” – powiedział w środę kanał w języku arabskim al-Manar TV, powołując się na źródła anonimowe. Źródło poinformowało, że dwaj współtowarzysze al-Baghdadi, którzy również zostali ranni w wyniku ataku na konwój ISIS i schwytani przez żołnierzy irackich, potwierdzili, że w niedzielę al-Bagdadi został ciężko ranny. Media arabskie poinformowały, że atak lotniczy został dokonany przez specjalną jednostkę sił powietrznych Iraku, znaną „Sokół”, której do tej pory udało się zlikwidować już kilku przywódców terrorystów, w tym głównego specjalistę do spraw saperskich, głównego skarbnika ISIS i dowódcę operacji z zamachowcami – kamikadze.
tłumaczył Andrzej Leszczyńskiz z portalu „Moskwa – Trzeci Rzym” 
"USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS!...". -

--- Póki są potrzebni, na pewno nie porzucą.

Portret użytkownika achiles

Trump: Hillary Clinton i

Trump: Hillary Clinton i Barack Obama stworzyli Państwo Islamskie!!!...Kandydat na prezydenta USA uważa, że ugrupowanie terrorystyczne powstało z winy obecnego prezydenta Baracka Obamy i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Republikański kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że Hillary Clinton i Barack Obama stworzyli Państwo Islamskie. Associated Press opublikowała na YouTube wideo, na którym Trump przemawia do wyborców w stanie Missisipi. Polityk mówił o ataku na ambasadę Arabii Saudyjskiej w Teheranie po wykonaniu kary śmierci na 47 osobach, wśród których był duchowny szyicki Nimr al-Nimr.
— Hillary Clinton stworzyła Państwo Islamskie razem z Obamą – powiedział miliarder.
Clinton była sekretarzem stanu USA, a obecnie kandyduje w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej. Kandydaci stale atakują się nawzajem. M.in. po wypowiedzi Trumpa, że zabroniłby muzułmanom wstępu na teren USA, Clinton stwierdziła, że „staje się on najlepszym rekrutującym Państwa Islamskiego". Oskarżenia były reakcją na wykorzystanie fragmentu wystąpienia Trumpa przez ugrupowanie terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą w propagandowym nagraniu. Ps...Do tej pary zbrodniarzy należy dodać wszystkich szefów reżimów NATO . A szczególnie nazistę Erdogana .
NIE WIEM, CZY TO NIE GRA, ALE JAKOŚ TAK PODSKÓRNIE DAJĘ WIARĘ W SZCZEROŚĆ INTENCJI TRAMPA I MAM NADZIEJĘ, ZE ON WYGRA, A JA BĘDĘ MÓGŁ SIĘ PRZEKONAĆ, NA WŁASNEJ SKÓRZE, CZY SIĘ NIE MYLĘ. 

Portret użytkownika achiles

PROSZĘ SAMEMU ZOBACZYĆ, JAK

PROSZĘ SAMEMU ZOBACZYĆ, JAK ZWYKLI GÓRSCY PASTUSZKOWIE SUPER WYPOSAŻONE I PRZEZ szatanów W NAJNOWSZE ZABAWKI ŚMIERCIONOŚNE I WSPIERANE, PRZEZ DOBOROWYCH NAJEMNIKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA SOWICIE, PRZEZ saudów OPŁACANYCH,  Z KAŁACHÓW ZWYKŁYCH ROZWALAJĄ W GÓRACH: 
(Arabia Saudyjska - Jemen) - Armia Jemenu i ludowcy z Hutíes Arabii zorganizowali zasadzkę przeciw wojskowym pojazdom saudyjskim w górach graniczących między Jemenem a Arabii Saudyjską.
Zaatakowali także wojskową bazę królestwa, wszystko w saudyjskiej prowincji Jīzān.

https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1085138671518452/?type=2&theater

Portret użytkownika achiles

Z OMLETU:  Rezimujaca w

Z OMLETU:
 Rezimujaca w Arabii Saudyjskieej rodzina Saudów to jest to zydowska rodzina wywodząca sie od niejakiego Mordechaja, handlarza zbożem. Ponad 400 lat temu przywlókł sie on tam za arabskimi kupcami kupujących zboże u niego, znęciły go opowiesci kupców o bogactwie w niektórych częsciach tego kraju.Zydowskim sprytem, przekupstwem, sztyletem i trucizną wymordował panujące tam arabskie rody panujące, ozenił sie z kilkoma arabkami i zajął ich miejsce. Utworzyli sektę wahabitów, podobnie jak i salafici nie są oni uznawani przez innych islamistów za swoich współwiernych, gdyż ich islam jest scisle oparty na zbrodniczym Talmudzie,To spośród nich rekrutuje sie najwięcej antyarabskich terrorystów i samobójczych zamachowców. Do dzis szczycą sie swoim zydowskim pochodzeniem i pokrewienstwem,i wiernie służą syjonistom. Np. kilka lat temu podczas pobytu w NY, podczas spotkania z zydowską diasporą zapewniali o swej lojalnosci wobec nich.. Tak wiec niech nikogo nie dziwi ich prożydowskość
TO DAJE DO MYŚLENIA, BIORĄC POD UWAGĘ, ŻE NA ZIEMI SPOŚRÓD SIEDMIU MILIARDÓW LUDZI MUSI BYĆ OKOŁO 100 MILIONÓW LUDZI, KTÓRZY UMIEJĄ JESZCZE UŻYWAĆ SWOJEGO ROZUMU, A NIE ULEGAĆ ŚCIERWOMEDIALNEJ PROPAGANDZIE, JAKIEJ JEST SKUTECZNIE PODDAWANA CAŁA RESZTA NIEUŚWIADOMIONYCH LUDZKICH ISTOT. Oczywiście, nie wszyscy ŻYDZI, są zła wcieleniem, na PLANECIE ZIEMIA. 

Portret użytkownika achiles

Szef ONZ "głęboko

Szef ONZ "głęboko zaniepokojony" egzekucjami w Arabii Saudyjskiej

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że jest "głęboko zaniepokojony" przeprowadzonymi w Arabii Saudyjskiej egzekucjami szyickiego duchownego Nimra al-Nimra oraz 46 innych osób; zaapelował o spokój i powściągliwość. Egzekucja sprowokowała protesty tłumów szyitów na wschodzie Arabii Saudyjskiej, a także atak na ambasadę tego kraju w Iranie i liczne demonstracje w Bahrajnie oraz Indiach.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-onz-gleboko-zaniepokojony-egzekucjami-w-arabii-saudyjskiej/llrqls
chxdg : ONZ z tymi swoimi niepokojami jest śmieszny. Giną ludzie. Dochodzi do ludobójstw, wojen i masowych mordów - a ONZ wyraża zaniepokojenie, ubolewania itp. pierdy. To MY mamy powód do niepokoju, bo mamy bezzębną organizację, która nie potrafi zrobić nic innego, poza ubolewaniem i utrzymywaniem zbędnej narośli urzędniczej. ONZ gdyby chciało coś z tym zrobić, to powinno być organizacją prężną, rozbrajającą konflikty i jako "światowy żandarm" zdolną do likwidacji zbrodniarzy, z użyciem wojsk włącznie. Gdyby ONZ działał jak należy, to np. takie państwo islamskie, dla którego "Kałłach jest wielki", w ogóle by nie powstało, bo byłoby zlikwidowane razem z ich poplecznikami zanim zaczęło działać. A tak to powstało coś co nazwało się państwem. Metodą średniowieczną. I morduje ludzi. Setkami i tysiącami. A ONZ jest w stanie wyrazić ubolewanie. Ja też jestem w stanie to zrobić. I chyba mam podobną moc sprawczą co ONZ. Czyli żadną. Tyle że ja umiem się do tego przyznać.

 

Portret użytkownika Wojox

Dziel i rządź. Kij w

Dziel i rządź. Kij w mrowisku, aby przeciwne  obozy: szyici i sunnici okazali sobie miłość braterską.
Podobnie jest w Polsce i innych krajach. Zawsze 2 obozy, prawie po równo, aby sobie ładnie dali po razie,,,
Powiedzmy, po razie...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika tomo

Zauważyliście, że autor tego

Zauważyliście, że autor tego artykułu napisał "Saudyjski reżim" ? W mediach głównego nurtu nigdy nie używają słowa reżim. To słowo jest zarezerwowane gdy ktoś nie odpowiada USA i ich interesom. Np. reżim syryjski Baszara al-Asada, reżim Korei płn.
 
 

Portret użytkownika John Moll

Dokładnie tak jest. Arabia

Dokładnie tak jest. Arabia Saudyjska zabija ludzi bardzo humanitarnie więc nie jest reżimem, ale taka Korea Północna która rozwija swój program jądrowy do celów obronnych, czy Syria która zrezygnowała z broni chemicznej aby uchronić się przed inwazją Zachodu i prowadziła kiedyś program nuklearny (Izrael go zniszczył) to już reżim. Wszystkim oczywiście steruje Izrael - Państwo Islamskie to tylko organizacja zbrojna która miała osłabić Syrię. Największym reżimem na tym świecie jest właśnie Izrael i Arabia Saudyjska. USA i cała reszta tylko wykonują rozkazy...

Strony

Skomentuj