Bliskie spotkanie Księżyca,Jowisza i Wenus

Kategorie: 

Stellarium

Na nocnym niebie możemy zaobserwować bliskie spotkanie Jowisza, Księżyca i Wenus. Zaraz po Słońcu są najjaśniejszymi obiektami na naszym niebie. 

 
 
Źródło: YouTube

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ELF
Portret użytkownika ELF


Komentarze

Portret użytkownika assuan

a kto mi wkoncu wytlumaczy

a kto mi wkoncu wytlumaczy dlaczego sierp księżyca zamiast być w pozycji wmiare pionowej to leży ????? spotkałam się z nazwą moon tilt , ale to za wiele nie mówi , brak jakiegokolwiek schematu tłumaczęcego takie zacienienie księżyca .

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Zawsze tak było.  Zależy to

Zawsze tak było.  Zależy to od pory roku. Zwykle oglądamy niebo w lecie i w jego okolicy, gdzie sierp Księzyca jest w tzw. "prawidłowej" pozycji. Ponieważ panuje totalna" histeria kosmiczna", nagle wszyscy zaczynają patrzyć w niebo i widzą anomalie. Nic się nie zmieniło, poza tym, że chemitrale spotęgowały zjawisko tzw. paralaksy i dlatego pewne obserwacje mogą wydawać się dwuznaczne...Nie chodzi o kosmos, on jest w miarę spokojny, a przynajmniej nic specjalnie groźnego się dla nas w nim nie dzieje, natomiast działa program Blue Beam ( http://stopnwopoznan.wordpress.com/projekt-blue-beam-%E2%80%93-planowany-przekret-wszechczasow/) mający na celu wywołać lęk i wiarę w NWO i temu trzeba się głośno i konsekwentnie przeciwstawić. Nie wierzcie w UFO, odnajdywane artefakty, zjawiska niewytłumaczalne, wybuchy wulkanów ( wywoływane bronią HAARP), tornada, dziwne dźwięki z ziemi i nieba itp manipulacje bo to jest ten progra, Tu działa HAARP i tym podobne wynalazki techniczne do manipulowania ludzkimi umysłam. Walczcie! Manifetujcie! Protestujcie przeciwko depopulacji, organizujcie się bo Zagłada blisko-- pozdrawiam

Portret użytkownika edmund

Kiedyś napisałem że "spił się

Kiedyś napisałem że "spił się to leży", ale skoro Cie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje, to wysile sie bardziej. Nie bedzie idealnie i kawa na ławę, bo tu nie miejsce na to.
Problem powstaje w podstawówce, gdzie zaszczepia się dzieciom płaski obraz ukladu słonecznego. Tymczasem jego ruch przypomina ruch po spirali slimaka, jest połączeniem ruchu posuwistego ze spiralnym. W dodatku spiralnym-centrycznym, co komplikuje obliczenia.
1. układ słoneczny pędzi w galaktyce po spirali, w dodatku jest to spirala podwójna tzn ma skręt duży i małe wewnętrz niego, a sam ruch słońca też jest chybotliwy.
To wyjaśniam abyś zrozumiała, ze Słońce nie stoi w miejscu jak to sie klasycznie wyklada w szkole traktując uklad sloneczny jako uklad izolowany i opowiadając o ruchu planet po elipsach (czy nawet okręgach).
2. teraz o samym ukladzie slonecznym:  w układzie dwóch mas masz dwa ogniska, więc układ jest elipsoidalny. tzn byłby elipsoidalny, gdyby słońce nie pędziło złożonym ruchem w galaktyce.
W pierwszym uszczegółowieniu jest to więc elipsa, w drugim elipsa nawleczona na spiralę (w dodatku spiralę cyklicznie się rozszerzającą i zwężającą!!!), w trzecim elipsa na spirali nawleczona na wieksza spiralę.
Taki ruch wywołuje cos na kształt "naprężenia" i pojawia się lekkie przesunięcie ruchu planet ku tyłowi = słońce ciągnie planety więc nic nie jest plaskie a przypomina lejek (taka wleczona inercja planety odpowiadająca za przesuniecia energii między elementami ukladu). 
 
3. teraz z innego punktu widzenia = o studni grawitacyjnej: słońce wytwarza studnie i ziemia też ją wytwarza. Mamy więc uklad dwóch studni z kilkoma punktami stabilności (poczytaj o trojańczykach). Czubki studni nie są równoległe lecz celują w centrum galaktyki.
Dlatego ziemia nawet gdyby chciala poruszac się po okręgu to nie moze - musi poruszać sie po podkręconej elipsie, bo sa dwa ogniska lekko zbierzne w 3D.
Ale studnia słońca jest symetryczna centrycznie, wiec ruch po elipsie - zgodnie z zasadą minimalizacji energii - musi byc zgodny z geometrią studni grawitacji ---> Ziemia nie porusza się więc w grawitacji słońca w plaszczyżnie równoległej do stycznej tafli studni grawitacyjnej lecz ukośnie (dlatego elipsa).
To samo robią inne planety.
 
Cały powyższy wywód był po to byś rozumiała, że Uklad Słoneczny nie przypomina płyty gramofonowej, jak to na wszystkich filmikach sugerują. On bardziej przypomina wir wodny spychany pradem wody w dół rzeki, tzn ma trzeci wymiar, czyli głebokość i dodatkowe wypłaszczone zawirowanie wywołane ruchem posuwistym.
 
A teraz Księżyc na orbicie Ziemi:
1. po pierwsze nie na orbicie Ziemi lecz na orbicie układu Ziemia-Słońce, czyli pojawiają się zmienne odległości Ziemia-Księżyc i nierównoległość płaszczyzn obrotu.
2. po drugie płaszczyzna obrotu Księżyca wokół ziemi nie jest w płaszczyźnie obrotu Ziemi wokół słońca, więc Księżyc ma cykl.
3. skoro ma ten cykl i nie jest w płaszczyźnie to dwa razy do roku zmienia się sposób jego oświetlenia przez slońce: raz rożek bardziej od góry, i raz bardziej od dołu. Zaleznie od pory roku.
 
Resztę sobie musisz narysować.
 
Właściwie po co ja to piszę? Czy jesteś tak leniwa, że nie chce Ci się samej pouczyć?
 
PS
do potencjalnych komentatorów, usciślaczy i wyjaśniaczy. Piszcie, ale ja nie skomentuję.
 

Portret użytkownika edmund

Ludzie, ktorzy cytują złote

Ludzie, ktorzy cytują złote myśli niewiele mają do powiedzenia od siebie.
 
Aby gratulować mi wiedzy, musisz mieć taką samą lub większą - inaczej nie jesteś w stanie zweryfikować mojej.  Uszczegółowij mój opis, wtedy przekonam się, czym są Twoje gratulacje - pustosłowiem, czy wyrazem uznania.
 
Aby oceniać moją osobowość musiałabyś mieć jeszcze większą wiedzę, bo wiedzę ...o mnie. I to z poziomu nadświadomości, a nie z poziomu psychoanalizy.
Aby mi współczuć,  ...wybacz jesteś w tym żałosna, to raczej ja Ci współczuję pochopnego osądzania nieznanych ludzi.  Fałszywe i umniejszające innym współczucie, które zaprezentowałaś jest wyrazem manipulatorstwa i stawiania się "wyżej" w rozwoju uczuciowym. (jeśli znasz pszchologię, to wiesz o czym piszę).
 
 

Strony

Skomentuj