Blada skóra i zimne dłonie to oznaki niedoboru żelaza we krwi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedokrwistość z niedoboru żelaza może wystąpić z powodu braku żelaza w diecie, słabego wchłaniania żelaza z jelita lub niedoboru żelaza spowodowanego utratą krwi.

 

Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na żelazo istnieje ryzyko wystąpienia niedokrwistości z niedoboru żelaza w okresie ciąży i laktacji, a także u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu.

 

1. Ciągłe zmęczenie

 

Jeśli śpisz wystarczająco dużo, ale cały czas czujesz się bardzo zmęczony, możesz mieć niedobór tlenu w tkankach, co jest jedną z konsekwencji niedoboru żelaza.

 

2. Masz bladą skórę

 

To żelazo nadaje hemoglobinie czerwony kolor, który z kolei nadaje kolor skórze. Dlatego przy niedokrwistości z niedoboru żelaza intensywność czerwonego koloru jest zmniejszona.

 

3. Ciągle zimne dłonie i stopy

 

Jeśli twoje ciało nie ma wystarczającej ilości żelaza, zmniejsza się liczba i rozmiar czerwonych krwinek we krwi. W tym przypadku przepływ krwi kierowany jest przede wszystkim do ważnych dla życia narządów, takich jak serce, nerki i wątroba.

 

4. Bardzo wysokie tętno

 

Puls przyspiesza, gdy organizm wyczuwa, że we krwi jest mało tlenu. Dzieje się tak, ponieważ serce wykonuje dodatkową pracę, aby szybciej pompować więcej krwi bogatej w tlen.

 

Dzienna rekomendacja dla żelaza to 10-15 mg. 10 mg żelaza znajduje się na przykład w jednym z następujących pokarmów:

 

  •      50 gramów duszonej wątroby;
  •      55 gramów otrębów pszennych;
  •      90 gramów soczewicy;
  •      125 gramów kaszanki;
  •      400 gramów duszonej wołowiny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Blada skóra  zimne spocone

Blada skóra  zimne spocone dłonie  to przedewszyskim oznaka  apatii i życia w stresie  a wynika to z złego odżywiania plus inne czynniki . Nie sposób  opisać tego w kilku słowach   jednak zawsze wg. nomenklatury lekaskiej    takiemu człowiekowi przepisuje się leki  psychodeliczne zamiast doradzić    by założył   swój ogródek po to by zmienił nawyki żywieniowe pacjent   dostaje  receptę , a że ufoność  do lekarzy , w polsce nadal jest wysoka , owoce tego  leczenia  widzimy na każdym kroku . chorób co raz więcej  i jest to w prostproporcjonalen do   ilości  osób zaliczjących studia medyczne ......  mnie to nie dziwi 

Portret użytkownika Kwazar

"Blada skóra i zimne dłonie

"Blada skóra i zimne dłonie to oznaki niedoboru żelaza we krwi" ???? Taaaaa....jak i pierwszych widocznych syptomów Białaczki też. No,to co,lecimy dalej na żelazno ? Dla niektórych, to miało być tak fajnie...tylko żelazo :)))  Kurfa MY domorośli lekarze i diagności od boleści wszelakich ODPUŚCMY sobie wreszcie, te zwariowane diagnozy internetowe, bo czasami na prawdę może się zrobić nieswojo. 

Skomentuj