Błąd Twittera przywraca dziesiątki tysięcy usuniętych tweetów i retweetów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Użytkownicy Twittera zgłaszają, że posty, które wcześniej usunęli, ponownie pojawiają się na ich profilach. Według mediów taka awaria po raz kolejny podkreśla niezdolność usługi inżynierii sieci społecznościowej do zapewnienia swoim użytkownikom nawet zwykłych funkcji.

 

Wczoraj rano wielu użytkowników Twittera odkryło, że niektóre z ich starych tweetów i retweetów zostały przywrócone.

 

„W listopadzie ubiegłego roku usunąłem wszystkie moje wiadomości. Każdy jeden. Kiedy się dzisiaj obudziłem, odkryłem, że 34 tys.z nich zostało przywróconych” – podzielił się obserwacją jeden z użytkowników Twittera. Nie jest jasne, jak powszechny jest ten problem i jaka jest jego przyczyna. Może to być związane z narzędziem używanym do usuwania tweedów. Niektórzy spekulują jednak, że dzieje się tak, ponieważ serwery Twittera zostały przeniesione, a dane przypadkowo przywrócone.

 

Zdaniem dziennikarza The Verge, Jamesa Vincenta, jest to kolejny przejaw upadającej infrastruktury Twittera i niemożności wykonywania nawet podstawowych funkcji, jakie platforma oferuje swoim użytkownikom. Niektóre z tych niedociągnięć sięgają czasów, zanim Elon Musk przejął firmę. Jednak po tym, jak Musk rozpoczął masowe zwolnienia, liczba błędów wzrosła, a użytkownicy zaczęli częściej zgłaszać takie awarie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Użytkownicy Twittera

Użytkownicy Twittera zgłaszają, że posty, które wcześniej usunęli, ponownie pojawiają się na ich profilach

Bo w Internecie nic nie ginie. Te  ich posy nie zostały usunięte, tylko przestały być dla nich widoczne.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Medium

Czyżby więc Apokalipsa miała

Czyżby więc Apokalipsa miała być wypluciem do obiegu wszystkich starych treści z sieci?

Chyba to nie do końca możliwe, bo witryny zmieniają swoich właścieli, co rusz jakaś domena jest na sprzedaż no i aktualni właściciele rozwinęli już swoje nowe treści.

Skomentuj