„Black Friday” i „Cyber Monday” - najlepszy czas na bojkot korporacji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rozpoczął się właśnie coroczny szał przedświątecznych wyprzedaży. Tłumy ludzi rzucą się na teoretycznie przecenione produkty wszelkiej maści. Tylko niektórzy pokażą największym korporacjom środkowy palec.

Politycy od dawna udają, że robią coś, aby ukrócić zapędy największych firm, do przejmowania kontroli nad coraz większymi obszarami gospodarki i naszego życia.

Niby w planach są jakieś projekty antymonopolowe, ale póki co, są one nadal jedynie konceptem, aniżeli realnym prawem, które z całą stanowczością jest egzekwowane.

Nic tak jednak nie dotknie BigTech-u oraz innych gigantów wszelkich branż, jak bojkot konsumencki.

Kiedyś Marylin Monroe powiedziała, że swojej sławy nie zawdzięcza producentom filmów, w których grała, reżyserom czy aktorom, którzy występowali u jej boku. Stwierdziła, że najważniejsi byli widzowie. Bez nich nawet jej najlepsza rola, nie miałaby żadnego znaczenia.

Tak samo jest z tymi, którzy wciskają ludziom wszystko, zachwalając to pod niebiosa i wmawiając, że taniej się nie da. I tak co roku. To właśnie w okresie „Black Friday” i „Cyber Monday”, największe firmy odnotowują największe przychody.

Nie ma więc lepszego momentu na bunt wobec korporacyjnych praktyk, niż najbliższe dni. To właśnie teraz możemy udowadniać to, że nie jesteśmy aż tak pazerni i że nie dajemy się do końca oszukiwać temu do bólu przypudrowanemu światu gadżetów, które „uśmiechają się” do nas z każdej witryny sklepowej, którą mijamy w dowolnym centrum handlowym.

Oczywiście każdy odpowiada za siebie, ale jeśli w głębi ducha irytuje nas to, z jaką łatwością zostaliśmy „skonsumowani” przez największe koncerny, to najlepszy moment na manifestację jakiejś formy bojkotu, jest właśnie teraz.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Największą korporacją jest

Największą korporacją jest państwo. Co miesiąc każdy oddaje temu potworowi co najmniej po kilka tysięcy złoty. A może by tak obecny CEO tej korpo Morawiecki zrobił Black Friday i zrezygnował 1 dzień z zabójczej marży na paliwa sięgającej 100%?

Portret użytkownika Vercyngetoryx

Mylisz się - ponad państwami

Mylisz się - ponad państwami są korporacje i inne niejawne struktury, a państwa są po to, aby prawnie uwiarygodnić organizację ludzkich stad i dojenie ich - nie tylko z pieniędzy, choć z drygiejnstrony możesz to pisać hakonrozzalony podatnik-przedsiębiorca, to wiedz że podatki to tylko część oddawanych rzeczy, a pansteo jest często pośrednikiem w transferowaniu ich. BigTeh über alles - niestety. 

Portret użytkownika yaaa

"..hej, ludzie; zróbmy

"..hej, ludzie; zróbmy bogatym kuku i nie kupujmy nic taniej. na złość korporacjom kupimy za normalną cenę..."
no już widzę te falę upadłości i paniki.
weź ty chłopie poczytaj trochę o psychologii i socjologii, a nie tupanie nóżką a'la przedszkolak

Portret użytkownika StrasznaPrawda

najlepszy czas na bojkot

najlepszy czas na bojkot korporacji

Idź do tego przekonaj tych ludzi, niektórzy nie chcą bojkotować szczepionek, a co dopiero taką mniej znaczącą rzecz jak nabycie jakiegoś przedmiotu na własność. Bojkotować to sobie możesz ale dopiero po resecie, katastrofie naturalnej.

Strony

Skomentuj