Biolodzy podejrzewają, że ssaki pochodzą z Australii

Kategorie: 

Dziobak - Źródło: Pixabay.com

Ssaki mogły pochodzić z terenów dzisiejszej Australii. Artykuł na ten temat został opublikowany w Australasian Journal of Paleontology.

 

Przez ponad 200 lat naukowcy wierzyli, że ssaki łożyskowe i spokrewnione z nimi torbacze pochodzą z półkuli północnej, ponieważ tam obecnie występuje większość ich żywych i kopalnych gatunków. Jednak Australia ma większą różnorodność ssaków niż jakikolwiek inny kontynent. 

 

Naukowcy przeanalizowali skamieniałe zęby znalezione na Madagaskarze, w Ameryce Południowej i Indiach. W tym czasie, w okresie kredowym, Australia, Nowa Zelandia, Ameryka Południowa, Antarktyda, Afryka, Madagaskar i subkontynent indyjski połączyły się, tworząc południowy superkontynent Gondwanę.Okazało się, że skamieniałe zęby z tych osadów mają 180 milionów lat. 

 

Najstarsze skamieniałe szczątki ssaków na półkuli północnej pochodzą sprzed 130 milionów lat. Nowe badanie pokazuje, że zwierzęta ewoluowały w Gondwanie, kwitnąc i różnicując się tam przez 50 milionów lat, zanim wyemigrowały do ​​Azji we wczesnej kredzie. Po przybyciu do Azji szybko się zdywersyfikowały, wypełniając wiele nisz ekologicznych.

 

Kluczowym czynnikiem sukcesu zwierząt była budowa zębów, która umożliwiała jednoczesne kruszenie i przecinanie pokarmu. To odkrycie może zmienić pogląd naukowców na ewolucję ssaków, ale inni badacze muszą je jeszcze uznać.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ccp

a ja podejrzewam, że ci

a ja podejrzewam, że ci naukowcy to frajerzy którzy wciskają kity i robią doktoraty na bzdurach- to tak samo jak wciskają kity ,że dinozaury żyły na ziemi przed milionami lat!!! ........a badanie izotopem C14 dają wyniki 10-15 tys. lat.Co  oni ukrywają i dlaczego?

Portret użytkownika Endymion

"badanie izotopem C14" jest

"badanie izotopem C14" jest tylko teorią nie biorącą pod uwagę wielu czynników, których nie dopuszczają do myśli nawewe; asteroida, wybuch wulkanu, wojna atomowa zmieniają zupełnie datowanie. Co ukrywają? Że Smok Wawelski był dinozaurem, żyjącym w naszych czasach, a nie miliony lat temu. Pod Wawelem jest jeden z najważniejszych Czakramów Ziemi, a piwnice Wawelskie od 50 lat w remoncie i zakaz wstępu. Ponoć rzeka życia też tam płynie, która łączy pod ziemią czakramy na Świecie. 

https://www.propertydesign.pl/architektura/104/historyczna_kaponiera_odnowiona_co_kryja_podziemia,16153.html

to jest tylko, to co chcą nam pokazać. Ja znałem ludzi, którzy tam byli, a tam takie sklepienia jak w artykule, ale wysokie na kilkanaście metrów., że żaglówka z postawionym masztem zmieści się. Kto i po co zrobił i jaką technologią? Histerycy milczą o tym. Jeszcze kiedyś można było znaleźć zdjęcia w necie, teraz to niemożliwe Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Portret użytkownika ​euklides

Znowu te sprzeczne z fizyką

Znowu te sprzeczne z fizyką bajki o superkontynentach, które jeżdżą po globie i zderzają się jak samochodziki na karuzeli.

Planeta pęcznieje i kurczy się. To tłumaczy większośc zjawisk, w tym wielkie wymierania, których czas koreluje z okresem powstawania tzw.  "superkontynentów".

   katastrofa tlenowa - ok 2 mld lat temu - Kolumbia (Nuna) (~1800 - ~1500 milionów lat temu)

   wymieranie ordowickie – ok. 438 mln lat temu - Rodinia (~1100 – ~750 milionów lat temu)
    wymieranie dewońskie – ok. 374 mln lat temu - Pangea (~300 – ~180 milionów lat temu)
    wymieranie permskie – ok. 250 mln lat temu -  Gondwana (~600 – ~30 milionów lat temu; wchodziła w skład Pangei)
    wymieranie triasowe – ok. 201 mln lat temu - Pangea (~300 – ~180 milionów lat temu)
    wymieranie kredowe – ok. 66 mln lat temu - Laurazja (~300 – ~60 milionów lat temu)

Nie było żadnych superkontynentów, tylko planeta kurczyła się powodując przy okazji katastrofalne zjawiska, łącznie z zalewaniem większości lądów (z dinozaurów przetrwały te wodne - min. krokodyl, żółwie, oraz ptactwo, nie uchowało się nic lądowego), oraz zmianę wartości siły grawitacji na powierzchni.

Portret użytkownika Endymion

miliony lat temu, miliardy

miliony lat temu, miliardy lat świetlnch.. toż to narracja naukoFców? Zrobiłeś profesujrę nadzwyczajną z mycie garnków? Jak inni..

Smok Wawelski istniał prawie za naszego życia biorąc pod uwagę twoją rozpiętość +- kilkaset milionów lat, "potwór z loch ness" jeszcze kilkadziesiąt lat temu ten dinozaur żył i był obserwowany. Prawda jest taka, że kilkaset lat temu, koło 300 coś się stało i po katastrofie przejęto włądze nad ludzkością pisząc nam historię na nowo. Na to są dowody, a nie, że za górami i lasami, dawno dawno temu; to są bajki dla dzieci, ale też dorosłych, co to intelektem nie grzeszą, ja na szczęście jestem grzesznikiem Język

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ​euklides

Czas nie jest tutaj istotny.

Czas nie jest tutaj istotny. Zresztą jak obliczamy rok? Jeśli przyjmujemy jako definicje obecny rok kalendarzowy liczony na podstawie obrotów planety wokół własnej osi, a nie astronomiczny, to na małej planecie rok trwał znacznie krócej. Zresztą okres obiegu planety wokół słońca też nie jest stały. Panta rhei. Tempus fugit, aeternitas manet.

Portret użytkownika spokoluz

.............................

.............................................................  cyt. w okresie kredowym, Australia, Nowa Zelandia, Ameryka Południowa, Antarktyda, Afryka, Madagaskar i subkontynent indyjski połączyły się, tworząc południowy superkontynent Gondwanę - a kiedy się na siebie obraziły i się rozłączyły ? Każdy może zostać takim naukowcem i fantazjować jak oni a do tego jeszcze inni fantaści musza uznać tą fantazję ROFL

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Portret użytkownika Endymion

podejrzewają, a wcześniej

podejrzewają, a wcześniej wierzyli.. ja podejrzewam, że święty Mikołaj nie istnieje, a wcześniej w niego wierzyłem.. Admin, już głupszych tematów nie masz?

Czekam na artykuł na temat zaprzęgu św. Mikołaja widzianego na Jowiszu, co będzie dowodziło, że są tam dzieci, bo komuś prezenty tam przyniósł., albo zabłądził bo GPS zawodzi? Wystąpi pod artykułem zagorzała dyskusja, której konkluzją będzie, że Mikołaj powinien zrezygnować z GPS na rzecz Glonass, temat rzeka, Ty Admin potrafisz zaciekawić człowieka i zmusić do myślenia samodzilnego, DZIĘKUJĘ!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj